Úlet měsíce - vrahem kvůli onlinovce

V čínském Shanghai se v těchto dnech udála tragédie dvou lidí, jež jsou náruživými hráči tamní MMORPG hry Legend of Mir 3. Qiu Chengwei, 41, řádný čínský občan, který si vždy večer po práci vychutnával slasti virtuálního světa, ubodal v afektu svého přítele v jeho bytě. Stalo se tak poté, co jeho kamarád Zhu prodal meč, jenž mu Qiu půjčil. Zhu onen meč (Dragon Sabre) vydražil za opravdové peníze, což rozzuřilo "poškozeného" k nepříčetnosti.

  

Qiu se nejdříve obrátil na policii. Ta mu ale sdělila, že virtuální majetek nespadá pod čínské zákony, a proto nemůže nijak zakročit. Qiu svoji oběť usmrtil několika bodnými ranami do prsou, a to i přes to, že se Zhu chystal peníze vrátit. Soud se tímto případem bude nadále zabývat, avšak již teď je jasné, že čtyřicetiletý Qiu Chengwei si svoji oblíbenou hru dlouho nezahraje.

Zdroj: Worthplaying

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |16 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce