Ultima Online – Kelevar: Nechcete to zkusit?

Velmi namáhavě vstával statný rytíř ze svého lůžka, starým hadrem obvázal své krvácející rány a za pomocí dvou pážat si oblékl zbroj, připnul meč a sklopil hledí. Úzkou štěrbinou hleděl ve směru zapadajícího slunce a poslouchal vzdálený rykot Orků, připravujících se na útok… Chcete něco podobného také zažít? Neváhejte a navštivte naši intergalaktickou cestovní kancelář nebo…
Ultima Online – Kelevar: Nechcete to zkusit?
Představa hraní online RPG her, potažmo přímo Ultimy Online je v mysli většiny z nás spojena s pravidelným poplatkem, který je navíc nutné platit prostřednictvím mezinárodně platné platební karty, kterou ne každý vlastní.

To vše je pravda, pokud si Ultimu Online (UO) chcete zahrát na některém z oficiálních serverů (shardů), které provozuje Origin (OSI). Těchto shardů je v současné době okolo dvaceti a fyzicky jsou rozmístěny na různých místech světa tak, aby hráči z žádného koutu naší matičky země neměli příliš vysokou reakční dobu (ping). Ke hře na těchto serverech potřebujete legálně zakoupenou instalaci s CD klíčem a po prvním měsíci bezplatného hraní také platební kartu (VISA, Mastercard, Maestro), jejímž prostřednictvím, pokud chcete dál hrát, musíte platit měsíční poplatek 10 dolarů.

Mimo oficiálních (OSI) serverů ovšem existují i free shardy, za které se ve většině případů nic neplatí. V pozadí těchto projektů stojí jeden či více bývalých hráčů UO, kteří se rozhodli stvořit svět podle vlastních pravidel (velmi lákavá představa). Těchto shardů jsou po celém světě stovky, ne-li tisíce a jeden z nich je dokonce i u nás, v České republice. Kvalita volně přístupných serverů je různá – některé jsou skutečně dobré a skoro se vyrovnají serverům Originu, byť, vzhledem k technickým omezením freeshardů, žádný z nich nemůže dosáhnout tak vysoké technické úrovně a propracovanosti jako je tomu na OSI. I tak ale dokáží freeshardy poskytnout zábavu na dlouhé hodiny hraní. Mezi jejich zápory patří především:

  • méně hráčů
  • menší možnosti v herním vyžití
  • občasná nepřítomnost GameMasterů a konzulů (na OSI serverech jsou tyto postavy vždy k dispozici a dokáží vyřešit mnoho problémů, se kterými se ve hře můžete potkat).
Českým freeshardem je již poměrně dlouhou dobu Kelevar. Podle informací jeho provozovatele je na serveru registrováno více jak tři sta hráčů a v nejrušnějších hodinách hraje mezi deseti až čtyřiceti lidmi. Pokud byste si hru na Kelevaru či jiném shardu chtěli vyzkoušet, budete potřebovat:
  • připojení na internet
  • nainstalovanou hru.
Dalším nezbytným krokem je návštěva domovské stránky Kelevaru na adrese: http://ultima.sh.cvut.cz, následované zasláním žádosti o registraci. Pokud to s hraním myslíte alespoň z části vážně, dalším krokem by měla být návštěva sekce návodů a jejich pečlivé prostudování. Je dobré vědět jaké atributy postavy navolit při jejím zakládání nebo jaké si vybrat povolání – to samozřejmě významnou měrou ovlivní množství peněz, které si budete moci vydělat. Zcestovalí dobrodruzi, kteří budou mít odvahu vydat se mimo ochranu městských stráží jistě ocení mapu celé Britannie.

Popsat rozsah činností, které vám hraní Ultimy Online nabízí je na víc než jeden článek. Většině hráčů nestačí ani týden velmi intenzivního hraní a komunikace se staršími hráči, k plnému proniknutí do všech jejích tajů a zákoutí.

Samozřejmě nemusíte hrát pouze na Kelevaru, na adrese http://www.sphereserver.com/, naleznete seznam více jak stovky dalších serverů, které můžete vyzkoušet.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
Viděli jsme budoucnost: Na Playstation přijdou úžasné hry pro VR

Viděli jsme budoucnost: Na Playstation…

V Londýně se konala akce věnovaná budoucnosti platformy Playstation VR. Dostali jsme exkluzivní možnost nahlédnout, co Sony v oblasti virtuální reality chystá.

12.  4.  2018 | | 18 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

12.  4.  2018 | | 22 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A