Ultima Online – Kelevar: Nechcete to zkusit?

Velmi namáhavě vstával statný rytíř ze svého lůžka, starým hadrem obvázal své krvácející rány a za pomocí dvou pážat si oblékl zbroj, připnul meč a sklopil hledí. Úzkou štěrbinou hleděl ve směru zapadajícího slunce a poslouchal vzdálený rykot Orků, připravujících se na útok… Chcete něco podobného také zažít? Neváhejte a navštivte naši intergalaktickou cestovní kancelář nebo…
Ultima Online – Kelevar: Nechcete to zkusit?
Představa hraní online RPG her, potažmo přímo Ultimy Online je v mysli většiny z nás spojena s pravidelným poplatkem, který je navíc nutné platit prostřednictvím mezinárodně platné platební karty, kterou ne každý vlastní.

To vše je pravda, pokud si Ultimu Online (UO) chcete zahrát na některém z oficiálních serverů (shardů), které provozuje Origin (OSI). Těchto shardů je v současné době okolo dvaceti a fyzicky jsou rozmístěny na různých místech světa tak, aby hráči z žádného koutu naší matičky země neměli příliš vysokou reakční dobu (ping). Ke hře na těchto serverech potřebujete legálně zakoupenou instalaci s CD klíčem a po prvním měsíci bezplatného hraní také platební kartu (VISA, Mastercard, Maestro), jejímž prostřednictvím, pokud chcete dál hrát, musíte platit měsíční poplatek 10 dolarů.

Mimo oficiálních (OSI) serverů ovšem existují i free shardy, za které se ve většině případů nic neplatí. V pozadí těchto projektů stojí jeden či více bývalých hráčů UO, kteří se rozhodli stvořit svět podle vlastních pravidel (velmi lákavá představa). Těchto shardů jsou po celém světě stovky, ne-li tisíce a jeden z nich je dokonce i u nás, v České republice. Kvalita volně přístupných serverů je různá – některé jsou skutečně dobré a skoro se vyrovnají serverům Originu, byť, vzhledem k technickým omezením freeshardů, žádný z nich nemůže dosáhnout tak vysoké technické úrovně a propracovanosti jako je tomu na OSI. I tak ale dokáží freeshardy poskytnout zábavu na dlouhé hodiny hraní. Mezi jejich zápory patří především:

  • méně hráčů
  • menší možnosti v herním vyžití
  • občasná nepřítomnost GameMasterů a konzulů (na OSI serverech jsou tyto postavy vždy k dispozici a dokáží vyřešit mnoho problémů, se kterými se ve hře můžete potkat).
Českým freeshardem je již poměrně dlouhou dobu Kelevar. Podle informací jeho provozovatele je na serveru registrováno více jak tři sta hráčů a v nejrušnějších hodinách hraje mezi deseti až čtyřiceti lidmi. Pokud byste si hru na Kelevaru či jiném shardu chtěli vyzkoušet, budete potřebovat:
  • připojení na internet
  • nainstalovanou hru.
Dalším nezbytným krokem je návštěva domovské stránky Kelevaru na adrese: http://ultima.sh.cvut.cz, následované zasláním žádosti o registraci. Pokud to s hraním myslíte alespoň z části vážně, dalším krokem by měla být návštěva sekce návodů a jejich pečlivé prostudování. Je dobré vědět jaké atributy postavy navolit při jejím zakládání nebo jaké si vybrat povolání – to samozřejmě významnou měrou ovlivní množství peněz, které si budete moci vydělat. Zcestovalí dobrodruzi, kteří budou mít odvahu vydat se mimo ochranu městských stráží jistě ocení mapu celé Britannie.

Popsat rozsah činností, které vám hraní Ultimy Online nabízí je na víc než jeden článek. Většině hráčů nestačí ani týden velmi intenzivního hraní a komunikace se staršími hráči, k plnému proniknutí do všech jejích tajů a zákoutí.

Samozřejmě nemusíte hrát pouze na Kelevaru, na adrese http://www.sphereserver.com/, naleznete seznam více jak stovky dalších serverů, které můžete vyzkoušet.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě nikdy nevypadalo lépe

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě…

Grand Theft Auto 5 dostává grafické modifikace takřka každý měsíc. Nyní máte před sebou špičku současné tvorby - Project NVRX.

4.  11.  2017 | | 10 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Call of Duty: WWII - válka se nikdy nezmění (recenze)

Call of Duty: WWII - válka se nikdy ne…

Call of Duty se po dlouhé době opět vrací na domácí půdu, přitom se ale snaží zůstat moderní. Jak mu to vychází?

6.  11.  2017 | | 9 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Wolfenstein II: The New Colossus - natrhněte náckům sandál (recenze)

Wolfenstein II: The New Colossus - nat…

BJ je zpět. Brutálnější, naštvanější...a na vozíku. To vás ale nezachrání pane Adolfe!

3.  11.  2017 | | 3 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A