Ultimate Steroids – jak jsem ničil vesmír

Hra jménem Asteroids je již stařec herního průmyslu. Vždyť také první verze se na světě objevila již v roce 1979 a za jejím vznikem nestál nikdo jiný než sama společnost Atari. Dnes je to již více jak 20 let a stále ji má v oblibě hodně hráčů. Zářným příkladem budiž dnešní plná hra, která vás uchvátí svým zpracováním.
Ultimate Steroids – jak jsem ničil vesmír
Hra jménem Asteroids je již stařec herního průmyslu. Vždyť také první verze se na světě objevila již v roce 1979 a za jejím vznikem nestál nikdo jiný než sama společnost Atari. Dnes je to již více jak 20 let a stále ji má v oblibě hodně hráčů. Zářným příkladem budiž dnešní plná hra, která vás uchvátí svým zpracováním.

Vezmeme to pěkně zkrátka a nebudeme nadále opěvovat to, co hra jménem Asteroids v minulosti znamenala, něco z toho stálo v úvodu článku, ale pustíme se přímo do jádra samotného problému, tedy přesněji řečeno hry a řekneme si, v čem tkví její kouzlo a co vše může nabídnout dnešnímu hráči.

Ultimate SteroidsUltimate Steroids

Po spuštění hry vás přivítá dle mého vkusu trochu odfláknuté menu, kde máte na výběr spoustu voleb. Popisovat je zde nebudu, protože každý, kdo zvládá anglický jazyk alespoň na elementární úrovni, nebude mít problémy a bude vědět, o čem je řeč výrazy typu New game pochopí. Celkem na nás autoři připravili 22 unikátních levelů, které se vás budou snažit zaujmout hlavně svým vzhledem. A musím říci, že jsem byl mile překvapen, protože je to opravdu pastva pro vaše oči – jednak jsou všechna pozadí pěkně provedena a také tu spousta věcí exploduje a stále tu máme nějaký ten výbuch, což hře dává tu správnou „šťávu“.

Ultimate SteroidsUltimate Steroids

Ve hře budete ovládat raketku, která bude ničit asteroidy. Ta je zde stylizovaná do takové 3D otáčivé šipky. V průběhu hry sbíráte různé bonusy opravující nebo vylepšující vaši loď či zbraně. Ovládání je stejné jako u předchozích her tohoto typu, tj. proletíte-li obrazovkou vlevo, objevíte se napravo. Na hru máte 3 životy a jakmile je ztratíte, je s vámi konec a jste vyzváni, abyste zaznačili své jméno do tabulky nejlepších střelců. Zde je uveden váš konečný level i výsledný počet bodů.

Co říci závěrem? Ultimate Steroids je jedna z povedených her, která si jistě zaslouží vaši pozornost. Nejenže má skvělou hratelnost, která vás u hry udrží docela dlouho, ale ona exceluje i svým perfektním zpracováním a navíc neobsahuje žádné bugy, jenž by kazily hru.

Homepage: http://www.steroidsgame.cjb.net/.

Download (3,7 MB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Age of Empires: Definitive Edition – nostalgie není všechno (recenze)

Age of Empires: Definitive Edition – n…

Jedna z největších strategických legend se vrací v grafickém remasteru. Přesto pod rouškou krásné grafiky zůstává stále tou stejnou hrou z roku 1997. Stačí to?

24.  2.  2018 | | 10 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Víkendová slevová akce na PS Store nabízí parádní pecky za pakatel

Víkendová slevová akce na PS Store nab…

Chcete si obohatit knihovničku konzole PS4 ale šetříte? O víkendu vám Sony nabízí skvělé hry za slušný peníz.

24.  2.  2018 | | 2 N/A
Do světa Kingdom Come míří modifikace s tématikou Hry o trůny

Do světa Kingdom Come míří modifikace …

Do českých lesů v Kingdom Come se chystá první pořádná modifikace.

23.  2.  2018 | | 3 N/A