Umožní Sony stahování starších her?

Několik vývojářů potvrdilo, že pracují na síťové technologii pro Sony, která by mohla sloužit k šíření her. Nemělo by se však jednat pouze o službu pro chystanou konzoli PS3, ale zároveň by měla fungovat i pro starší generace konzolí.

Právě o starší tituly by se, po vzoru Nintenda a jeho Back Catalogue pro Revolution, mělo jednat především. Některé zdroje hovoří o možnosti, že by kvůli větší velikosti her Sony dokonce některé své tituly předělala tak, že by bylo možné je hrát ještě ve chvíli, kdy se zbytek hry stahuje. To by mělo umožnit distribuci dokonce i velkých titulů pro PS2, jejichž velikost se počítá v řádu gigabytů. Na druhou stranu, rychlosti připojení stále rostou, takže by Sony mohla s klidem překonávat demoverze Microsoftu pro Xbox 360, kdy některé z nich se pohybují kolem šesti set megabytů. Uvidíme, zda tato služba nabude nějakých konkrétnějších rysů s bližšími informacemi o dnes oznámené PlayStation Network Platform.

Zdroj: Gamesindustry

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A