Uncharted: Lost Legacy - indická expedice

Už nějaký ten pátek víme, že se chystá samostatné rozšíření pro poslední Uncharted 4 s podtitulem Lost Legacy. Informací o něm ale zrovna moc nebylo. Tedy až do teď. Vývojáři nechali některé jedince nahlédnout pod pokličku rozpracované verze. Pojďme se tedy podívat, co nás čeká.

V Uncharted: Lost Legacy se podíváme na jižní cíp Indie. Krajina by přitom v některých ohledech měla připomínat první Uncharted. „Máte k dispozici krásné velké krajiny k prozkoumání, které vás dokáží překvapit na každém kroku,“ řekl kreativní ředitel Shaun Escayg. K tomu ještě dodal, že chtěli více zapracovat na tom, aby se hráč cítil, jako by sám byl součástí hry.

1.jpg

Příběh Lost Legacy se odehrává zhruba rok po událostech čtvrtého dílu. Všechno začíná hledáním klu Ganéši, relikvie nevyčíslitelné hodnoty. Toto svedlo dohromady docela zajímavé postavy. Chloe Frazer s Nadine Ross se zrovna moc nemusí, ale aby se jim povedlo Ganéšin kel získat od tajemného válečníka Asava, musí spolupracovat.

Uncharted: The Lost Legacy - rodinné pře

Uncharted: The Lost Legacy - rodinné pře

Proč je hlavní postavou Lost Legacy právě Chloe? Inu, pro Naughty Dog je to zajímavá postava, která má trochu jiné morální hodnoty, než Nathan Drake. Scénárista Josh Scherr k tomu řekl následující: „Oba jsou to hledači pokladů. Drake má v sobě takový hrdinský komplex, kdežto Chloe se v první řadě stará sama o sebe. Ona sama se rozhodla, že bude po klu pátrat.“ S Nadine se setkáváme znovu kvůli následkům, které vzešly z jejich akcí v Uncharted 4. Je bez práce a po odchodu z Shoreline je zoufalá.

Chloe by potřebovala někoho, kdo je zběhlý v boji. Nadine je pro tuto roli ze všech dílů Uncharted tím nejvhodnějším kandidátem, jakého jsme kdy představili. Má tendenci jít do všeho po hlavě,“ dodává Scherr.

Tyto dvě postavy se navíc skvěle doplňují. Escayg to vysvětlil tak, že Chloe je spontánní a impulzivní, kdežto Nadine je rozvážná a radši si pěkně naplánuje každý následující krok. Jejich vztah se během hry bude ještě vyvíjet. „Obě jsou v pozici, na kterou nejsou zvyklé,“ řekl režisér Kurt Margenau. „Chloe už není jen vedlejší postava, je ve vedoucí pozici. Nadine byla dříve zvyklá dělat si všechno po svém, ale teď se musí podřídit Chloiným rozhodnutím. Obě se tak s novou pozicí musí popasovat.“

2.jpg3.png4.png

Od příběhu se pomalu přesuneme k samotné hratelnosti. Už z prvních záběrů odhalených loni na podzim jste určitě poznali, že bude hra velmi podobná Uncharted 4. Naughty Dog pro nás ale chystá několik novinek a vylepšení na základě ohlasů. Zlepšit chtějí i samotný design. Prostředí by mělo dávat hráči více možností, jak jej prozkoumávat. Ať už raději jdete přímo za příběhem, nebo se kocháte okolím, v Uncharted: Lost Legacy byste si měli najít to své.

Filmu Uncharted se ujal režisér Stranger Things

Filmu Uncharted se ujal režisér Stranger Things

Tate Mosesian řekl, že během vývoje čtvrtého dílu doufali, že se dostanou k mnohem větším lokacím, jako je například Madagaskar. Museli ale provést nějaké ústupky v zájmu zachování vývojového plánu. U Lost Legacy se ale mohou soustředit na jednu velkou lokaci přesně, jako původně chtěli. Celých pět týmů tak pracuje na tom, aby prostředí odpovídalo původním představám.

Vývojáři tedy slibují, že prostředí bude více živé, najdete v něm spoustu výzev a logických hádanek. Podíváme se do džungle, budeme šplhat po horách a navštívíme starobylé chrámy, stejně jako města poznamenaná válečným konfliktem, jaké jste mohli vidět v traileru na Playstation Experience.

6.jpg

Lost Legacy vůbec poprvé v sérii Uncharted představí pistoli s tlumičem. Pokud teď vzpomínáte na začátek druhého dílu, tak to byla jen uspávací pistole, kdežto když někoho trefíte s touto, tak už bude spát na věky. Hra se vás bude snažit v určitých chvílích natlačit k tichému postupu, ale pokud se něco zvrtne, nic se neděje. Pro tyto případy vždy bude k dispozici samopal.

Také to vypadá, že budeme mít více možností, jak se s bojem vypořádat. „Budou tady celé bojové sekvence, které můžete přeskočit, objet nebo se jim jinak vyhnout. Dává to hráči více možností,“ vysvětlil Margenau.

7.jpg8.jpg9.jpg

Další novou mechanikou je odemykání zámků. I když tyto minihry nebudou nijak obzvlášť sofistikované, tak osvěží stereotypnější části hry. Vývojáři tuto mechaniku prý tvořili tak, že si koupili skutečnou soupravu na odemykání zámků a vlastní zkušenosti následně implementovali do hry.

Co se délky hry týče, tak se prý dočkáme delšího zážitku, než u datadisku k The Last of Us, ale kratšího než samotné Uncharted 4.

10.jpg

Autoři během vývoje přemýšleli, jestli nějak zapojí do děje samotného Nathana. Po dlouhých úvahách si ale uvědomili, že všechno, co o něm chtěli říct, už bylo v Uncharted 4, a tak od této myšlenky upustili. „Můžete si alespoň představit, že je Drake doma a hraje Crashe,“ dodal na závěr Scherr.

Uncharted: Lost Legacy by tedy mělo nabídnout nejen nový příběh, ale i nové možnosti. Jak se Chloe a Nadine výprava za Ganéšiným klem povede, uvidíme někdy v průběhu letošního roku.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
Viděli jsme budoucnost: Na Playstation přijdou úžasné hry pro VR

Viděli jsme budoucnost: Na Playstation…

V Londýně se konala akce věnovaná budoucnosti platformy Playstation VR. Dostali jsme exkluzivní možnost nahlédnout, co Sony v oblasti virtuální reality chystá.

12.  4.  2018 | | 18 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

12.  4.  2018 | | 22 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Kde se vyvíjí ArmA: Podívejte se, jak to vypadá v Bohemia Interactive

Kde se vyvíjí ArmA: Podívejte se, jak …

V Bohemia Interactive pracují na nových hrách, ale také na technologiích, které bodu připravované hry využívat. A nejsou to jen technologie ryze softwarové, vytvořili si tu třeba i vlastní zařízení na fotogrammetrii.

4.  4.  2018 | | 1 N/A