Uncharted: Lost Legacy - indická expedice

vytisknout velikost písma
Už nějaký ten pátek víme, že se chystá samostatné rozšíření pro poslední Uncharted 4 s podtitulem Lost Legacy. Informací o něm ale zrovna moc nebylo. Tedy až do teď. Vývojáři nechali některé jedince nahlédnout pod pokličku rozpracované verze. Pojďme se tedy podívat, co nás čeká.

V Uncharted: Lost Legacy se podíváme na jižní cíp Indie. Krajina by přitom v některých ohledech měla připomínat první Uncharted. „Máte k dispozici krásné velké krajiny k prozkoumání, které vás dokáží překvapit na každém kroku,“ řekl kreativní ředitel Shaun Escayg. K tomu ještě dodal, že chtěli více zapracovat na tom, aby se hráč cítil, jako by sám byl součástí hry.

1.jpg

Příběh Lost Legacy se odehrává zhruba rok po událostech čtvrtého dílu. Všechno začíná hledáním klu Ganéši, relikvie nevyčíslitelné hodnoty. Toto svedlo dohromady docela zajímavé postavy. Chloe Frazer s Nadine Ross se zrovna moc nemusí, ale aby se jim povedlo Ganéšin kel získat od tajemného válečníka Asava, musí spolupracovat.

Uncharted: The Lost Legacy - rodinné pře

Uncharted: The Lost Legacy - rodinné pře

Proč je hlavní postavou Lost Legacy právě Chloe? Inu, pro Naughty Dog je to zajímavá postava, která má trochu jiné morální hodnoty, než Nathan Drake. Scénárista Josh Scherr k tomu řekl následující: „Oba jsou to hledači pokladů. Drake má v sobě takový hrdinský komplex, kdežto Chloe se v první řadě stará sama o sebe. Ona sama se rozhodla, že bude po klu pátrat.“ S Nadine se setkáváme znovu kvůli následkům, které vzešly z jejich akcí v Uncharted 4. Je bez práce a po odchodu z Shoreline je zoufalá.

Chloe by potřebovala někoho, kdo je zběhlý v boji. Nadine je pro tuto roli ze všech dílů Uncharted tím nejvhodnějším kandidátem, jakého jsme kdy představili. Má tendenci jít do všeho po hlavě,“ dodává Scherr.

Tyto dvě postavy se navíc skvěle doplňují. Escayg to vysvětlil tak, že Chloe je spontánní a impulzivní, kdežto Nadine je rozvážná a radši si pěkně naplánuje každý následující krok. Jejich vztah se během hry bude ještě vyvíjet. „Obě jsou v pozici, na kterou nejsou zvyklé,“ řekl režisér Kurt Margenau. „Chloe už není jen vedlejší postava, je ve vedoucí pozici. Nadine byla dříve zvyklá dělat si všechno po svém, ale teď se musí podřídit Chloiným rozhodnutím. Obě se tak s novou pozicí musí popasovat.“

2.jpg3.png4.png

Od příběhu se pomalu přesuneme k samotné hratelnosti. Už z prvních záběrů odhalených loni na podzim jste určitě poznali, že bude hra velmi podobná Uncharted 4. Naughty Dog pro nás ale chystá několik novinek a vylepšení na základě ohlasů. Zlepšit chtějí i samotný design. Prostředí by mělo dávat hráči více možností, jak jej prozkoumávat. Ať už raději jdete přímo za příběhem, nebo se kocháte okolím, v Uncharted: Lost Legacy byste si měli najít to své.

Filmu Uncharted se ujal režisér Stranger Things

Filmu Uncharted se ujal režisér Stranger Things

Tate Mosesian řekl, že během vývoje čtvrtého dílu doufali, že se dostanou k mnohem větším lokacím, jako je například Madagaskar. Museli ale provést nějaké ústupky v zájmu zachování vývojového plánu. U Lost Legacy se ale mohou soustředit na jednu velkou lokaci přesně, jako původně chtěli. Celých pět týmů tak pracuje na tom, aby prostředí odpovídalo původním představám.

Vývojáři tedy slibují, že prostředí bude více živé, najdete v něm spoustu výzev a logických hádanek. Podíváme se do džungle, budeme šplhat po horách a navštívíme starobylé chrámy, stejně jako města poznamenaná válečným konfliktem, jaké jste mohli vidět v traileru na Playstation Experience.

6.jpg

Lost Legacy vůbec poprvé v sérii Uncharted představí pistoli s tlumičem. Pokud teď vzpomínáte na začátek druhého dílu, tak to byla jen uspávací pistole, kdežto když někoho trefíte s touto, tak už bude spát na věky. Hra se vás bude snažit v určitých chvílích natlačit k tichému postupu, ale pokud se něco zvrtne, nic se neděje. Pro tyto případy vždy bude k dispozici samopal.

Také to vypadá, že budeme mít více možností, jak se s bojem vypořádat. „Budou tady celé bojové sekvence, které můžete přeskočit, objet nebo se jim jinak vyhnout. Dává to hráči více možností,“ vysvětlil Margenau.

7.jpg8.jpg9.jpg

Další novou mechanikou je odemykání zámků. I když tyto minihry nebudou nijak obzvlášť sofistikované, tak osvěží stereotypnější části hry. Vývojáři tuto mechaniku prý tvořili tak, že si koupili skutečnou soupravu na odemykání zámků a vlastní zkušenosti následně implementovali do hry.

Co se délky hry týče, tak se prý dočkáme delšího zážitku, než u datadisku k The Last of Us, ale kratšího než samotné Uncharted 4.

10.jpg

Autoři během vývoje přemýšleli, jestli nějak zapojí do děje samotného Nathana. Po dlouhých úvahách si ale uvědomili, že všechno, co o něm chtěli říct, už bylo v Uncharted 4, a tak od této myšlenky upustili. „Můžete si alespoň představit, že je Drake doma a hraje Crashe,“ dodal na závěr Scherr.

Uncharted: Lost Legacy by tedy mělo nabídnout nejen nový příběh, ale i nové možnosti. Jak se Chloe a Nadine výprava za Ganéšiným klem povede, uvidíme někdy v průběhu letošního roku.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
7 herních pecek, které vás dostanou svou atmosférou

7 herních pecek, které vás dostanou sv…

Některé hry vám dokážou proniknout pod kůži tak hluboko, že tam zůstanou navždy. Jaké kdysi oslnily nás?

5.  8.  2017 | | 15 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |
Uncharted: The Lost Legacy – když Nate není doma (recenze)

Uncharted: The Lost Legacy – když Nate…

Mysleli jste si, že série Uncharted skončí čtvrtým dílem? Tak to jste na omylu, ještě je tu Chloe a Nadine!

17.  8.  2017 | | 5 N/A