Uncharted: Lost Legacy - indická expedice

Už nějaký ten pátek víme, že se chystá samostatné rozšíření pro poslední Uncharted 4 s podtitulem Lost Legacy. Informací o něm ale zrovna moc nebylo. Tedy až do teď. Vývojáři nechali některé jedince nahlédnout pod pokličku rozpracované verze. Pojďme se tedy podívat, co nás čeká.

V Uncharted: Lost Legacy se podíváme na jižní cíp Indie. Krajina by přitom v některých ohledech měla připomínat první Uncharted. „Máte k dispozici krásné velké krajiny k prozkoumání, které vás dokáží překvapit na každém kroku,“ řekl kreativní ředitel Shaun Escayg. K tomu ještě dodal, že chtěli více zapracovat na tom, aby se hráč cítil, jako by sám byl součástí hry.

1.jpg

Příběh Lost Legacy se odehrává zhruba rok po událostech čtvrtého dílu. Všechno začíná hledáním klu Ganéši, relikvie nevyčíslitelné hodnoty. Toto svedlo dohromady docela zajímavé postavy. Chloe Frazer s Nadine Ross se zrovna moc nemusí, ale aby se jim povedlo Ganéšin kel získat od tajemného válečníka Asava, musí spolupracovat.

Uncharted: The Lost Legacy - rodinné pře

Uncharted: The Lost Legacy - rodinné pře

Proč je hlavní postavou Lost Legacy právě Chloe? Inu, pro Naughty Dog je to zajímavá postava, která má trochu jiné morální hodnoty, než Nathan Drake. Scénárista Josh Scherr k tomu řekl následující: „Oba jsou to hledači pokladů. Drake má v sobě takový hrdinský komplex, kdežto Chloe se v první řadě stará sama o sebe. Ona sama se rozhodla, že bude po klu pátrat.“ S Nadine se setkáváme znovu kvůli následkům, které vzešly z jejich akcí v Uncharted 4. Je bez práce a po odchodu z Shoreline je zoufalá.

Chloe by potřebovala někoho, kdo je zběhlý v boji. Nadine je pro tuto roli ze všech dílů Uncharted tím nejvhodnějším kandidátem, jakého jsme kdy představili. Má tendenci jít do všeho po hlavě,“ dodává Scherr.

Tyto dvě postavy se navíc skvěle doplňují. Escayg to vysvětlil tak, že Chloe je spontánní a impulzivní, kdežto Nadine je rozvážná a radši si pěkně naplánuje každý následující krok. Jejich vztah se během hry bude ještě vyvíjet. „Obě jsou v pozici, na kterou nejsou zvyklé,“ řekl režisér Kurt Margenau. „Chloe už není jen vedlejší postava, je ve vedoucí pozici. Nadine byla dříve zvyklá dělat si všechno po svém, ale teď se musí podřídit Chloiným rozhodnutím. Obě se tak s novou pozicí musí popasovat.“

2.jpg3.png4.png

Od příběhu se pomalu přesuneme k samotné hratelnosti. Už z prvních záběrů odhalených loni na podzim jste určitě poznali, že bude hra velmi podobná Uncharted 4. Naughty Dog pro nás ale chystá několik novinek a vylepšení na základě ohlasů. Zlepšit chtějí i samotný design. Prostředí by mělo dávat hráči více možností, jak jej prozkoumávat. Ať už raději jdete přímo za příběhem, nebo se kocháte okolím, v Uncharted: Lost Legacy byste si měli najít to své.

Filmu Uncharted se ujal režisér Stranger Things

Filmu Uncharted se ujal režisér Stranger Things

Tate Mosesian řekl, že během vývoje čtvrtého dílu doufali, že se dostanou k mnohem větším lokacím, jako je například Madagaskar. Museli ale provést nějaké ústupky v zájmu zachování vývojového plánu. U Lost Legacy se ale mohou soustředit na jednu velkou lokaci přesně, jako původně chtěli. Celých pět týmů tak pracuje na tom, aby prostředí odpovídalo původním představám.

Vývojáři tedy slibují, že prostředí bude více živé, najdete v něm spoustu výzev a logických hádanek. Podíváme se do džungle, budeme šplhat po horách a navštívíme starobylé chrámy, stejně jako města poznamenaná válečným konfliktem, jaké jste mohli vidět v traileru na Playstation Experience.

6.jpg

Lost Legacy vůbec poprvé v sérii Uncharted představí pistoli s tlumičem. Pokud teď vzpomínáte na začátek druhého dílu, tak to byla jen uspávací pistole, kdežto když někoho trefíte s touto, tak už bude spát na věky. Hra se vás bude snažit v určitých chvílích natlačit k tichému postupu, ale pokud se něco zvrtne, nic se neděje. Pro tyto případy vždy bude k dispozici samopal.

Také to vypadá, že budeme mít více možností, jak se s bojem vypořádat. „Budou tady celé bojové sekvence, které můžete přeskočit, objet nebo se jim jinak vyhnout. Dává to hráči více možností,“ vysvětlil Margenau.

7.jpg8.jpg9.jpg

Další novou mechanikou je odemykání zámků. I když tyto minihry nebudou nijak obzvlášť sofistikované, tak osvěží stereotypnější části hry. Vývojáři tuto mechaniku prý tvořili tak, že si koupili skutečnou soupravu na odemykání zámků a vlastní zkušenosti následně implementovali do hry.

Co se délky hry týče, tak se prý dočkáme delšího zážitku, než u datadisku k The Last of Us, ale kratšího než samotné Uncharted 4.

10.jpg

Autoři během vývoje přemýšleli, jestli nějak zapojí do děje samotného Nathana. Po dlouhých úvahách si ale uvědomili, že všechno, co o něm chtěli říct, už bylo v Uncharted 4, a tak od této myšlenky upustili. „Můžete si alespoň představit, že je Drake doma a hraje Crashe,“ dodal na závěr Scherr.

Uncharted: Lost Legacy by tedy mělo nabídnout nejen nový příběh, ale i nové možnosti. Jak se Chloe a Nadine výprava za Ganéšiným klem povede, uvidíme někdy v průběhu letošního roku.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A