Uncharted Lost Legacy: E3 dojmy z honby za klem

Naughty Dog se před lety dušoval, že Uncharted 4 bude konečným dílem série. Nakonec se ale ukázalo, že je to konec pouze příběhu Nathanea Drakea, který zatím figuroval ve všech dílech jako hlavní postava. Na tomto postu ho ale tentokrát vystřídá stará známá Chloe Frazer.

Uncharted Lost Legacy je samostatně spustitelným datadiskem pro čtvrtý díl. Abyste si ho tedy mohli zahrát, nemusíte vlastnit žádný předchozí díl. Původně to ale mělo být klasické DLC, tak, jak to známe z ostatních her. Původní idea vývojářů byla taková, že udělají kratší dodatek s Chloe v hlavní roli. Postupem času ale nápady a myšlenky na nový obsah stále přibývaly a vývojářům se projekt nafoukl pod rukama do takových rozměrů, že by mohl reprezentovat samostatnou hru.

Jak už jsem zmiňoval, hlavní roli si střihne Chloe Frazer, kterou známe ze druhého dílu, kde to s Drakem hrála na obě strany. Její osobnost podle všeho nebude výrazně změněna. Na své výpravě ale nebude sama. Kvůli okolnostem se musela spojit s Nadine Ross, která stála na druhé straně barikády ve čtvrtém díle. Ztratila své žoldáky, přišla o všechnu moc a hledá způsob, jak by svoje místo získala zpět. Spolu se vydají na cestu za Ganéšovým klem. Mezi nimi ale nepanuje zrovna přátelský vztah. Jedna druhou moc nemusí a kdyby mohly, už by si šly každá svojí cestou.

youtu.be-daXrZkQv10c.pngyoutu.be-tp_aEzZhdVA.pngyoutu.be-W2iAqPkoZbA.png

Stojí proti nim ale mocný nepřítel jménem Asav. Je to vychytralý zlořád, který se přímo vyžívá v útlaku slabších a umanul si, že bájný kel si uzme pro sebe. Abyste si dokázali představit, jak daleko sahá jeho moc, tak má na triku třeba právě probíhající občanskou válku. Pro dosažení svého je tedy schopný opravdu všeho.

Příběh se sice odehrává po událostech čtvrtého dílu, ale nijak na něj nebude navazovat. Krom Nadine a Chloe se prý na scéně neobjeví žádná ze známých postav, takže nečekejte, že v poslední chvíli přijde na pomoc Nathanova parta. Na tohle budou muset dvě slečny stačit samy.

Po oznámení Lost Legacy v komunitě panovaly obavy z toho, aby s novou hlavní postavou bylo Uncharted stále takové, jaké mají hráči rádi. Po tom, co vyšly záběry přímo z hraní, se ale nemusíme ničeho bát. Z hlediska hratelnosti to bude takové dobrodružství, jak se na tuto sérii patří. Jedna přestřelka střídá druhou a mezi tím si vylezete na pár skal a vysokých staveb. Chloe také pochytila od Nathana pár hlášek. Všechno to navíc doplňují hádanky, které budou prošpikované celým datadiskem.

youtu.be-daXrZkQv10c (1).png

Stále tady mluvíme o datadisku, Lost Legacy by se ale klidně dalo nazvat plnohodnotnou hrou. Z počátku to měl být kratší zážitek. Vývojáři ale v jednom rozhovoru řekli, že kampaň je dlouhá zhruba jako ¾ čtvrtého dílu. Mluvíme tady o zhruba 10 hodinách herní doby. Přitom není žádnou výjimkou, když v dnešní době vydrží AAA titul 6 hodin a prodává se za plnou cenu.

Uncharted Lost Legacy běží na stejné technologii jako čtyřka, takže se opět můžeme těšit na grafické orgie. Vývojáři prý navíc vylepšili zničitelnost prostředí a celkově zapracovali na věcech, které podle nich zatím nebyly dotažené do konce.

Navíc to nebude jen o singleplayeru. Pokud si koupíte Lost Legacy, budete moci hrát i multiplayer ze čtvrtého dílu. Navíc se můžete těšit na nový obsah do hry pro více hráčů, ať už to jsou zbraně, výsměchy nebo skiny.

Po oznámení tohoto datadisku opět na mysl začala vyvstávat otázka „Je tohle ta konečná?“. Už víme, že Nathanův příběh vývojáři dřenit nechtějí, ale to neznamená, že by se nemohlo dostat třeba na jeho bratra nebo další ze spousty zajímavých postav. Kreativní ředitel Shaun Escayg k tomu řekl následující: „Nemyslím, že je to konec. Tento svět je obrovský a má spoustu zajímavých postav. Než jsme se dohodli na tomto příběhu, přemýšleli jsme nad Sullivanem, Cutterem. Mohli jsme propojit příběhy každé postavy, přemýšleli jsme, co by bylo nejlepší a jak by se vyvíjely vztahy. Tentokrát padla volba na Chloe, ale říct, že jsme se světem Uncharted hotovi, na to je ještě brzo.“

Kterou postavu byste v hlavní roli případného pokračování uvítali? Já bych rozhodně nepohrdl nějakým Sullyho dobrodružstvím, ale to už nechám raději na vývojářích. Z hodnocení jejich her totiž očividně vědí, co dělají.

Souhrn

Uncharted 4 vyšlo teprve před rokem a Naughty Dog už si pro nás přichystalo datadisk, který by se nemusel stydět nazývat sám sebe plnohodnotnou hrou. Někoho možná mrzí, že se změnil protagonista, ale Chloe v hlavní roli by mohla přinést svěží vítr do série. Uncharted Lost Legacy každopádně vychází 22. srpna a my se už nemůžeme dočkat, až započne cesta za Ganéšovým klem.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |5 N/A
Martin Nahodil
Logické
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkáte na Krata bez vousů?

PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkát…

Pokud něčím PC komunita vyniká, tak je to schopnost improvizovat.

20.  1.  2022 | |2 N/A
Michal Maliarov
God of WarModifikace