Uncharted Lost Legacy: E3 dojmy z honby za klem

Naughty Dog se před lety dušoval, že Uncharted 4 bude konečným dílem série. Nakonec se ale ukázalo, že je to konec pouze příběhu Nathanea Drakea, který zatím figuroval ve všech dílech jako hlavní postava. Na tomto postu ho ale tentokrát vystřídá stará známá Chloe Frazer.

Uncharted Lost Legacy je samostatně spustitelným datadiskem pro čtvrtý díl. Abyste si ho tedy mohli zahrát, nemusíte vlastnit žádný předchozí díl. Původně to ale mělo být klasické DLC, tak, jak to známe z ostatních her. Původní idea vývojářů byla taková, že udělají kratší dodatek s Chloe v hlavní roli. Postupem času ale nápady a myšlenky na nový obsah stále přibývaly a vývojářům se projekt nafoukl pod rukama do takových rozměrů, že by mohl reprezentovat samostatnou hru.

Jak už jsem zmiňoval, hlavní roli si střihne Chloe Frazer, kterou známe ze druhého dílu, kde to s Drakem hrála na obě strany. Její osobnost podle všeho nebude výrazně změněna. Na své výpravě ale nebude sama. Kvůli okolnostem se musela spojit s Nadine Ross, která stála na druhé straně barikády ve čtvrtém díle. Ztratila své žoldáky, přišla o všechnu moc a hledá způsob, jak by svoje místo získala zpět. Spolu se vydají na cestu za Ganéšovým klem. Mezi nimi ale nepanuje zrovna přátelský vztah. Jedna druhou moc nemusí a kdyby mohly, už by si šly každá svojí cestou.

youtu.be-daXrZkQv10c.pngyoutu.be-tp_aEzZhdVA.pngyoutu.be-W2iAqPkoZbA.png

Stojí proti nim ale mocný nepřítel jménem Asav. Je to vychytralý zlořád, který se přímo vyžívá v útlaku slabších a umanul si, že bájný kel si uzme pro sebe. Abyste si dokázali představit, jak daleko sahá jeho moc, tak má na triku třeba právě probíhající občanskou válku. Pro dosažení svého je tedy schopný opravdu všeho.

Příběh se sice odehrává po událostech čtvrtého dílu, ale nijak na něj nebude navazovat. Krom Nadine a Chloe se prý na scéně neobjeví žádná ze známých postav, takže nečekejte, že v poslední chvíli přijde na pomoc Nathanova parta. Na tohle budou muset dvě slečny stačit samy.

Po oznámení Lost Legacy v komunitě panovaly obavy z toho, aby s novou hlavní postavou bylo Uncharted stále takové, jaké mají hráči rádi. Po tom, co vyšly záběry přímo z hraní, se ale nemusíme ničeho bát. Z hlediska hratelnosti to bude takové dobrodružství, jak se na tuto sérii patří. Jedna přestřelka střídá druhou a mezi tím si vylezete na pár skal a vysokých staveb. Chloe také pochytila od Nathana pár hlášek. Všechno to navíc doplňují hádanky, které budou prošpikované celým datadiskem.

youtu.be-daXrZkQv10c (1).png

Stále tady mluvíme o datadisku, Lost Legacy by se ale klidně dalo nazvat plnohodnotnou hrou. Z počátku to měl být kratší zážitek. Vývojáři ale v jednom rozhovoru řekli, že kampaň je dlouhá zhruba jako ¾ čtvrtého dílu. Mluvíme tady o zhruba 10 hodinách herní doby. Přitom není žádnou výjimkou, když v dnešní době vydrží AAA titul 6 hodin a prodává se za plnou cenu.

Uncharted Lost Legacy běží na stejné technologii jako čtyřka, takže se opět můžeme těšit na grafické orgie. Vývojáři prý navíc vylepšili zničitelnost prostředí a celkově zapracovali na věcech, které podle nich zatím nebyly dotažené do konce.

Navíc to nebude jen o singleplayeru. Pokud si koupíte Lost Legacy, budete moci hrát i multiplayer ze čtvrtého dílu. Navíc se můžete těšit na nový obsah do hry pro více hráčů, ať už to jsou zbraně, výsměchy nebo skiny.

Po oznámení tohoto datadisku opět na mysl začala vyvstávat otázka „Je tohle ta konečná?“. Už víme, že Nathanův příběh vývojáři dřenit nechtějí, ale to neznamená, že by se nemohlo dostat třeba na jeho bratra nebo další ze spousty zajímavých postav. Kreativní ředitel Shaun Escayg k tomu řekl následující: „Nemyslím, že je to konec. Tento svět je obrovský a má spoustu zajímavých postav. Než jsme se dohodli na tomto příběhu, přemýšleli jsme nad Sullivanem, Cutterem. Mohli jsme propojit příběhy každé postavy, přemýšleli jsme, co by bylo nejlepší a jak by se vyvíjely vztahy. Tentokrát padla volba na Chloe, ale říct, že jsme se světem Uncharted hotovi, na to je ještě brzo.“

Kterou postavu byste v hlavní roli případného pokračování uvítali? Já bych rozhodně nepohrdl nějakým Sullyho dobrodružstvím, ale to už nechám raději na vývojářích. Z hodnocení jejich her totiž očividně vědí, co dělají.

Souhrn

Uncharted 4 vyšlo teprve před rokem a Naughty Dog už si pro nás přichystalo datadisk, který by se nemusel stydět nazývat sám sebe plnohodnotnou hrou. Někoho možná mrzí, že se změnil protagonista, ale Chloe v hlavní roli by mohla přinést svěží vítr do série. Uncharted Lost Legacy každopádně vychází 22. srpna a my se už nemůžeme dočkat, až započne cesta za Ganéšovým klem.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Mashinky jsou v předběžném přístupu, pojďte si hrát s vláčky

Mashinky jsou v předběžném přístupu, p…

Nové tratě ve strategické hře Mashinky volají po pořádném řediteli, který postaví železniční impérium. V předběžném přístupu už ode dneška!

6.  10.  2017 | | 25 N/A
Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytávce Ansel skoro jako přímý přenos

Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytáv…

Pro Evolution Soccer 2018 rozhodně má své problémy, ale díky funkci típání screenshotu Ansel od společnosti Nvidia z toho můžete udělat pořádnou podívanou.

8.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K úchvatně, podívejte se

Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K …

Nový Battlefront je takřka za rohem a internet se začíná plnit novými pohlednicemi z betatestu. Již brzy vám přineseme naše dojmy, prozatím si užijte parádní 4K obrázky.

6.  10.  2017 | | 3 N/A
FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

Po nejnovějším ročníku fotbálku PES se vrací i EA se svou značkou. Je FIFA nejlepším fotbalem na trhu?

9.  10.  2017 | | 1 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 3 N/A