Uncharted Lost Legacy: E3 dojmy z honby za klem

Naughty Dog se před lety dušoval, že Uncharted 4 bude konečným dílem série. Nakonec se ale ukázalo, že je to konec pouze příběhu Nathanea Drakea, který zatím figuroval ve všech dílech jako hlavní postava. Na tomto postu ho ale tentokrát vystřídá stará známá Chloe Frazer.

Uncharted Lost Legacy je samostatně spustitelným datadiskem pro čtvrtý díl. Abyste si ho tedy mohli zahrát, nemusíte vlastnit žádný předchozí díl. Původně to ale mělo být klasické DLC, tak, jak to známe z ostatních her. Původní idea vývojářů byla taková, že udělají kratší dodatek s Chloe v hlavní roli. Postupem času ale nápady a myšlenky na nový obsah stále přibývaly a vývojářům se projekt nafoukl pod rukama do takových rozměrů, že by mohl reprezentovat samostatnou hru.

Jak už jsem zmiňoval, hlavní roli si střihne Chloe Frazer, kterou známe ze druhého dílu, kde to s Drakem hrála na obě strany. Její osobnost podle všeho nebude výrazně změněna. Na své výpravě ale nebude sama. Kvůli okolnostem se musela spojit s Nadine Ross, která stála na druhé straně barikády ve čtvrtém díle. Ztratila své žoldáky, přišla o všechnu moc a hledá způsob, jak by svoje místo získala zpět. Spolu se vydají na cestu za Ganéšovým klem. Mezi nimi ale nepanuje zrovna přátelský vztah. Jedna druhou moc nemusí a kdyby mohly, už by si šly každá svojí cestou.

youtu.be-daXrZkQv10c.pngyoutu.be-tp_aEzZhdVA.pngyoutu.be-W2iAqPkoZbA.png

Stojí proti nim ale mocný nepřítel jménem Asav. Je to vychytralý zlořád, který se přímo vyžívá v útlaku slabších a umanul si, že bájný kel si uzme pro sebe. Abyste si dokázali představit, jak daleko sahá jeho moc, tak má na triku třeba právě probíhající občanskou válku. Pro dosažení svého je tedy schopný opravdu všeho.

Příběh se sice odehrává po událostech čtvrtého dílu, ale nijak na něj nebude navazovat. Krom Nadine a Chloe se prý na scéně neobjeví žádná ze známých postav, takže nečekejte, že v poslední chvíli přijde na pomoc Nathanova parta. Na tohle budou muset dvě slečny stačit samy.

Po oznámení Lost Legacy v komunitě panovaly obavy z toho, aby s novou hlavní postavou bylo Uncharted stále takové, jaké mají hráči rádi. Po tom, co vyšly záběry přímo z hraní, se ale nemusíme ničeho bát. Z hlediska hratelnosti to bude takové dobrodružství, jak se na tuto sérii patří. Jedna přestřelka střídá druhou a mezi tím si vylezete na pár skal a vysokých staveb. Chloe také pochytila od Nathana pár hlášek. Všechno to navíc doplňují hádanky, které budou prošpikované celým datadiskem.

youtu.be-daXrZkQv10c (1).png

Stále tady mluvíme o datadisku, Lost Legacy by se ale klidně dalo nazvat plnohodnotnou hrou. Z počátku to měl být kratší zážitek. Vývojáři ale v jednom rozhovoru řekli, že kampaň je dlouhá zhruba jako ¾ čtvrtého dílu. Mluvíme tady o zhruba 10 hodinách herní doby. Přitom není žádnou výjimkou, když v dnešní době vydrží AAA titul 6 hodin a prodává se za plnou cenu.

Uncharted Lost Legacy běží na stejné technologii jako čtyřka, takže se opět můžeme těšit na grafické orgie. Vývojáři prý navíc vylepšili zničitelnost prostředí a celkově zapracovali na věcech, které podle nich zatím nebyly dotažené do konce.

Navíc to nebude jen o singleplayeru. Pokud si koupíte Lost Legacy, budete moci hrát i multiplayer ze čtvrtého dílu. Navíc se můžete těšit na nový obsah do hry pro více hráčů, ať už to jsou zbraně, výsměchy nebo skiny.

Po oznámení tohoto datadisku opět na mysl začala vyvstávat otázka „Je tohle ta konečná?“. Už víme, že Nathanův příběh vývojáři dřenit nechtějí, ale to neznamená, že by se nemohlo dostat třeba na jeho bratra nebo další ze spousty zajímavých postav. Kreativní ředitel Shaun Escayg k tomu řekl následující: „Nemyslím, že je to konec. Tento svět je obrovský a má spoustu zajímavých postav. Než jsme se dohodli na tomto příběhu, přemýšleli jsme nad Sullivanem, Cutterem. Mohli jsme propojit příběhy každé postavy, přemýšleli jsme, co by bylo nejlepší a jak by se vyvíjely vztahy. Tentokrát padla volba na Chloe, ale říct, že jsme se světem Uncharted hotovi, na to je ještě brzo.“

Kterou postavu byste v hlavní roli případného pokračování uvítali? Já bych rozhodně nepohrdl nějakým Sullyho dobrodružstvím, ale to už nechám raději na vývojářích. Z hodnocení jejich her totiž očividně vědí, co dělají.

Souhrn

Uncharted 4 vyšlo teprve před rokem a Naughty Dog už si pro nás přichystalo datadisk, který by se nemusel stydět nazývat sám sebe plnohodnotnou hrou. Někoho možná mrzí, že se změnil protagonista, ale Chloe v hlavní roli by mohla přinést svěží vítr do série. Uncharted Lost Legacy každopádně vychází 22. srpna a my se už nemůžeme dočkat, až započne cesta za Ganéšovým klem.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A