Uncharted Lost Legacy: E3 dojmy z honby za klem

Naughty Dog se před lety dušoval, že Uncharted 4 bude konečným dílem série. Nakonec se ale ukázalo, že je to konec pouze příběhu Nathanea Drakea, který zatím figuroval ve všech dílech jako hlavní postava. Na tomto postu ho ale tentokrát vystřídá stará známá Chloe Frazer.

Uncharted Lost Legacy je samostatně spustitelným datadiskem pro čtvrtý díl. Abyste si ho tedy mohli zahrát, nemusíte vlastnit žádný předchozí díl. Původně to ale mělo být klasické DLC, tak, jak to známe z ostatních her. Původní idea vývojářů byla taková, že udělají kratší dodatek s Chloe v hlavní roli. Postupem času ale nápady a myšlenky na nový obsah stále přibývaly a vývojářům se projekt nafoukl pod rukama do takových rozměrů, že by mohl reprezentovat samostatnou hru.

Jak už jsem zmiňoval, hlavní roli si střihne Chloe Frazer, kterou známe ze druhého dílu, kde to s Drakem hrála na obě strany. Její osobnost podle všeho nebude výrazně změněna. Na své výpravě ale nebude sama. Kvůli okolnostem se musela spojit s Nadine Ross, která stála na druhé straně barikády ve čtvrtém díle. Ztratila své žoldáky, přišla o všechnu moc a hledá způsob, jak by svoje místo získala zpět. Spolu se vydají na cestu za Ganéšovým klem. Mezi nimi ale nepanuje zrovna přátelský vztah. Jedna druhou moc nemusí a kdyby mohly, už by si šly každá svojí cestou.

youtu.be-daXrZkQv10c.pngyoutu.be-tp_aEzZhdVA.pngyoutu.be-W2iAqPkoZbA.png

Stojí proti nim ale mocný nepřítel jménem Asav. Je to vychytralý zlořád, který se přímo vyžívá v útlaku slabších a umanul si, že bájný kel si uzme pro sebe. Abyste si dokázali představit, jak daleko sahá jeho moc, tak má na triku třeba právě probíhající občanskou válku. Pro dosažení svého je tedy schopný opravdu všeho.

Příběh se sice odehrává po událostech čtvrtého dílu, ale nijak na něj nebude navazovat. Krom Nadine a Chloe se prý na scéně neobjeví žádná ze známých postav, takže nečekejte, že v poslední chvíli přijde na pomoc Nathanova parta. Na tohle budou muset dvě slečny stačit samy.

Po oznámení Lost Legacy v komunitě panovaly obavy z toho, aby s novou hlavní postavou bylo Uncharted stále takové, jaké mají hráči rádi. Po tom, co vyšly záběry přímo z hraní, se ale nemusíme ničeho bát. Z hlediska hratelnosti to bude takové dobrodružství, jak se na tuto sérii patří. Jedna přestřelka střídá druhou a mezi tím si vylezete na pár skal a vysokých staveb. Chloe také pochytila od Nathana pár hlášek. Všechno to navíc doplňují hádanky, které budou prošpikované celým datadiskem.

youtu.be-daXrZkQv10c (1).png

Stále tady mluvíme o datadisku, Lost Legacy by se ale klidně dalo nazvat plnohodnotnou hrou. Z počátku to měl být kratší zážitek. Vývojáři ale v jednom rozhovoru řekli, že kampaň je dlouhá zhruba jako ¾ čtvrtého dílu. Mluvíme tady o zhruba 10 hodinách herní doby. Přitom není žádnou výjimkou, když v dnešní době vydrží AAA titul 6 hodin a prodává se za plnou cenu.

Uncharted Lost Legacy běží na stejné technologii jako čtyřka, takže se opět můžeme těšit na grafické orgie. Vývojáři prý navíc vylepšili zničitelnost prostředí a celkově zapracovali na věcech, které podle nich zatím nebyly dotažené do konce.

Navíc to nebude jen o singleplayeru. Pokud si koupíte Lost Legacy, budete moci hrát i multiplayer ze čtvrtého dílu. Navíc se můžete těšit na nový obsah do hry pro více hráčů, ať už to jsou zbraně, výsměchy nebo skiny.

Po oznámení tohoto datadisku opět na mysl začala vyvstávat otázka „Je tohle ta konečná?“. Už víme, že Nathanův příběh vývojáři dřenit nechtějí, ale to neznamená, že by se nemohlo dostat třeba na jeho bratra nebo další ze spousty zajímavých postav. Kreativní ředitel Shaun Escayg k tomu řekl následující: „Nemyslím, že je to konec. Tento svět je obrovský a má spoustu zajímavých postav. Než jsme se dohodli na tomto příběhu, přemýšleli jsme nad Sullivanem, Cutterem. Mohli jsme propojit příběhy každé postavy, přemýšleli jsme, co by bylo nejlepší a jak by se vyvíjely vztahy. Tentokrát padla volba na Chloe, ale říct, že jsme se světem Uncharted hotovi, na to je ještě brzo.“

Kterou postavu byste v hlavní roli případného pokračování uvítali? Já bych rozhodně nepohrdl nějakým Sullyho dobrodružstvím, ale to už nechám raději na vývojářích. Z hodnocení jejich her totiž očividně vědí, co dělají.

Souhrn

Uncharted 4 vyšlo teprve před rokem a Naughty Dog už si pro nás přichystalo datadisk, který by se nemusel stydět nazývat sám sebe plnohodnotnou hrou. Někoho možná mrzí, že se změnil protagonista, ale Chloe v hlavní roli by mohla přinést svěží vítr do série. Uncharted Lost Legacy každopádně vychází 22. srpna a my se už nemůžeme dočkat, až započne cesta za Ganéšovým klem.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

5.  12.  2017 | | 17 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Xbox One vs Xbox One X: grafický pokrok nebo bláboly? (galerie)

Xbox One vs Xbox One X: grafický pokro…

Xbox One X vyšlo nedávno a mezi vylepšeními jasně dominuje grafika. Rozhodli jsme se, že několik her detailně porovnáme v galerii.

29.  11.  2017 | | 30 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Playstation přichází se speciální nabídkou oblíbených herních titulů

Playstation přichází se speciální nabí…

Vánoce se blíží, tak šup do obchodu pro pořádné PS4 hity.

27.  11.  2017 | | 4 N/A