Uni Ball – hokej v multiplayeru přes internet

Vaše příznivé reakce nás neustále přesvědčují o tom, že každodenní příděl jedné plné hry je velmi oblíbený. Dnes jsme tu s další takovou „blbůstkou“, která nevyniká grafikou, ale něčím zcela jiným – hratelností. Jsem si jistý, že u této hry dokážete strávit dlouhé hodiny. Příjemnou zábavu!
Uni Ball – hokej v multiplayeru přes internet
Tuto hru je možné hrát jak v offline modu (vhodné zvláště přes trénink), tak i přes internet. Do multiplayerového hraní se může zapojit více hráčů, protože všichni se připojují na již existují server v internetu – není tedy potřeba, aby jeden z hráčů (obvykle to bývá ten s nejrychlejším připojením) fungoval jako server a ostatní se připojovali na jeho adresu.

Princip hraní je velice jednoduchý. Vaším úkolem je zachytit míček (či puk, nazývejte to podle libosti) a dopravit ho za záda soupeřova brankáře. Vypadá to snadně, ale praktická realizace je ztížena několika faktory. V první řadě je to soupeř či soupeři, kteří se snaží udělat přesně to samé co vy. Tedy, získat míček a dostat jej za záda vašeho brankáře. K míčku se můžete dostat tím, že ho zachytíte dřív než vaši soupeři nebo povedeným šťouchem do protivníka, který si míček právě „veze“. Pokud se šťouch doopravdy povede, tak máte z části vyhráno, protože soupeř jej pustí a pak je jen na vás, zda jej včas zachytíte.

Pohyb po herní ploše (těch je tu několik) je poměrně komplikovaný a náročný na koordinaci všech pohybů. Ponejvíc mi připomněl klasickou hru Asteroids a její variace – tedy, je potřeba se otočit ve směru, kterým se chcete pohybovat a potom zapnout trysky. Ty jsou tu dvoje – jedny viditelné, které se spouští pravým tlačítkem myši a pak druhé (neviditelné, ale rychlejší), které se ovládají přes klávesnici. Možná jsou tu ještě další fígly pro usnadnění pohybu, ale nejsem si tím jistý. Každopádně, rozpohybovat se správným směrem je docela fuška, nemluvě o situacích, kdy se chcete vyhnout soupeři, zachytit míček či udělat nějakou obratnou kličku.

To ale ještě není všechno :-). Neméně důležité, ne-li úplně nejdůležitější je totiž střílení. Když se dostanete pod správným úhlem k soupeřově brance, můžete vystřelit. Brankář (ovládaný počítačem) se střelu samozřejmě pokusí zachytit, ale záleží na vašich zkušenostech, zda bude úspěšný. Pro zkušeného „střelce“ již není takovým problémem jej překonat. Jen pro úplnost dodávám, že střelba se provádí levým tlačítkem myši.

Download (900 KB) zde.

VypalCD zde.

Uni BallUni Ball

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |7 N/A
Martin Nahodil
Konzole