Universe - kupte slečince planetu! Jenom za 3,50! Nemáte zájem mladý pane?!

Planetu, to tak. Pudřenku, na jaře kytku a dvakrát do roka nové punčocháče, to by ještě šlo, ale co by proboha dělala s planetou? Půl roku a možná ještě déle jsem jí vysvětloval, proč mobil nemá dírku na vhazování mincí. Čtyři roky si pražské autoškoly mezi sebou předávají tajný seznam se jménem jediného člověka, který rozfláká každé auto do kterého sedne. A tahle osoba, že by měla vlastnit planetu? Ne, opravdu díky, ale nechci. I když…
Universe - kupte slečince planetu! Jenom za 3,50! Nemáte zájem mladý pane?!
Dámy a pánové, dovolte malé představení mé společnosti – První planetární s.r.o. Co děláme? Je to jednoduché, obchodujeme s planetami. Támhle jednu koupíme, tady jednu prodáme, když máme dost peněz, tak si nějakou vyrobíme. Šoupneme ji sem nebo tam? Ajajajaj, tady jsme to trochu přepískli a planeta udělala bum. Nu což, pojišťovna nám to jistě ráda zaplatí. Přejete si kyslíkovou nebo dusíkovou atmosféru? Nevíte? No to nevadí, Jarda Frček vám mile rád poradí.

Asi takhle nějak by se choval každý cesťák, kdyby měl v nabídce takový poklad jakými jsou planety. Vy to štěstí máte. Tedy budete mít, pokud si stáhnete náš dnešní download. O čem hra Universe tedy vlastně je? Ve své podstatě se jedná o další z nekonečné řady manažerských her na různá témata. Zatímco jinde nakupujete a prodáváte fotbalisty, pivo nebo slanečky, v Universe jsou vaším obchodním artiklem planety.

To byste nevěřili, jaká je to fuška vyrobit planetu, o kterou by byl zájem. Pozemšťané (moje domovina, ale většina z nich je chudá jak kostelní myši. Už i s těma malýma, šedivýma černoočkama jsou lepší kšefty) chtějí krásné modré planety se spoustou vody, pláží, luk, lesů a nějakou tou sličnou blondýnkou navrch. No řeknu vám, občas je mi z nich docela špatně. Ideálním obchodním partnerem je naproti tomu obyčejný kosmický sliz. Tomu stačí hrouda hlíny nebo železa, podle toho co je zrovna na skladě, prsknutá někam na střední oběžnou dráhu okolo nějaké hvězdy a je spokojený. Bohužel, sliz patří mezi velmi náladové živočichy a pár mých kolegů už zahynulo, když se z nich snažili dostat dlužné peníze.

Kupovat můžete buď hotové planety od vašich konkurentů, což obvykle bývá trochu dražší zábava nebo si můžete vytvořit své vlastní. V takovém případě je potřeba nastavit několik důležitých atributů, na nichž závisí konečná cena planety. Jedním z nejdůležitějších je velikost vaše díla, povrch, přítomnost Měsíce, složení atmosféry, skleníkový efekt, množství vody, písku a skal. Pak následuje určení několika dalších vlastností, jako je například síla větru, rotace planety, převažující typ flóry a fauny a tak dále, je to na dlouhé a nezáživné povídání, kdo se s hrou chce seznámit blíže, nechť si jí stáhne.

Po fázi výroby následuje proces prodeje. Pokud se vám podařilo vytvořit dobrou planetu, tak o ní bude samozřejmě také velký zájem a díky několika kupcům, můžete vyšponovat cenu opravdu hodně vysoko. Do toho se přidává také možnost obchodu s akciemi konkurenčních firem a cizími planetami.

Hra je převážně textová s absencí jakékoliv výraznější grafiky. Pár obrázků, které obsahuje, slouží pouze pro dokreslení atmosféry, ale jejich informační hodnota je nulová. Podobně je na tom i ozvučení hry. Občas se ozve nějaké cinknutí, zazvoní telefon, ale to vše bez jakéhokoliv ladu a skladu a vlivu na hru.

Abych přiznal barvu, myšlenka hry je opravdu skvělá a originální. Bohužel, samotné zpracování působí trochu amatérským a nedopracovaným dojmem. Dokládá to i fakt, že i po více jak hodině hraní mi nedošlo, co je vlastně cílem hry. Je docela možné, že žádný cíl není a vy jste odsouzeni k nekonečnému vydělávání hromady peněz. Přesto si myslím, že chybu neuděláte, pokud se rozhodnete tuto hru alespoň zkusit.

Download (4,98 MB) zde.

UniverseUniverse

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A