UPDATE: Avalanche chystá AionGuard

vytisknout velikost písma
UPDATE: Avalanche chystá AionGuard

Když se v dnešní době řekne akce, jen minimum hráčů si představí fantasy svět, v němž se to řeže hlava nehlava. Zkušenost tvůrce totiž naučila, že v takovém prostředí nejlépe funguje RPG, či RTS. S příchodem LoTR: Conquest je ovšem všechno jinak. Programátoři z Pandemic Studios světu ukázali (zatím pouze prostřednictvím videí), že něco takového může bez problému fungovat, a že to dokonce může vypadat po čertech lákavě.

1.jpg

Toho se nejspíš chytili i hoši z tvůrčího týmu Avalanche, kteří včera prozradili, že v současné době pracují na akční podívané AionGuard, jež ale stále hledá schopného vydavatele. Hra je primárně vyvíjena pro PS3 a X360, přičemž její zrod není nikterak snadnou záležitostí. Krom obtíží s vývojem museli manažeři Avalanche pustit navíc nějakou tu korunu (nebo spíš euro), aby od svých dřívějších spolupracovníků odkoupili jejich práva.

Podle všeho se to ale vyplatilo. AionGuard se totiž podařilo probít na obálku zahraničního magazínu Edge a představit se tak podorbněji celému světu. Vězte tedy, že by se prý mělo jednat o ryzí akci plnou sekání, střílená a kouzlení. Vy, hráči, se přitom stanete takzvaným AionGuardem, bojovníkem v jakémsi druhu symbiotického brnění, které vám propůjčuje unikátní schopnosti. Sami vývojáři popsali tyto válečníky jako mix stíhacích pilotů z první světové války, samurajů a středověkých rytířů.

Taky si pod tím jen ztěží představujete něco konkrétního? Nicméně, vaším úkolem bude porazit zlého Nazurbaala, jenž téměř vyhladil vaši rasu a zničil vaši domovinu - Aiwon. Logicky se budete muset potýkat s řadou nepříjemných nástrah, s kterými by vám však měla, alespoň částečně, pomoci možnost sesílat ničivá kouzla, změnit se v nebezpečného 20 metrového golema, či osedlat mýtická dračí stvoření.

Ne vždy přitom budete bojovat na vlastní pěst. V průběhu hraní se nejednou připojíte k armádě, které budete pomáhat v dobývání území a postupu k sídlu nepřátelského tyrana. Pokud vám to něco připomíná, vězte, že tvůrci se netají inspirací od Roberta E. Howarda, Franka Herberta, Hvězdných válek, či Pána Prstenů. A pokud by si ze všeho vzali jen to nejlepší, máme se skutečně na co těšit.

I přesto ale zůstáváme v redakce krapet zmatení. Přijde nám totiž, že si lidé ze studia Avalanche představení hry moc dobře nepřipravili, neboť informace, které veřejnosti poskytly, jsou dost zmatené, a jen těžko se v nich orientuje. Nejsme si tak zcela jisti, zda-li se bude skutečně jednat o akční podívanou, či se z AionGuard nakonec vyklube strategii. A nebo snad půjde o kombinaci obojího? Inu, doufejme, že se již brzy objeví nějaké další indície.

UPDATE: Tak tedy, podle serveru Shacknews se bude jednat o týmovou akci, v níž se se svými, stejným brněním obdařenými, druhy budete prosekávat vstříc Nazurbaalovi. Hra by se prý měla podobat God of War, avšak měla by zároveň nabízet možnost činit různá taktická rozhodnutí.

Zdroj: Eurogamer, CVG

Dostupné pro: X360, PS3
Žánr: Akce
Výrobce: Avalanche Studios

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Uncharted: The Lost Legacy – když Nate není doma (recenze)

Uncharted: The Lost Legacy – když Nate…

Mysleli jste si, že série Uncharted skončí čtvrtým dílem? Tak to jste na omylu, ještě je tu Chloe a Nadine!

17.  8.  2017 | | 5 N/A
Do světa World of Tanks míří vůbec první singleplayerový příběhový zážitek

Do světa World of Tanks míří vůbec prv…

Prozatím jsme byli vždy zvyklí, že je World of Tanks čistě multiplayerovou záležitostí. Ne však na dlouho!

18.  8.  2017 | | 2 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |