UPDATE: Avalanche chystá AionGuard

Když se v dnešní době řekne akce, jen minimum hráčů si představí fantasy svět, v němž se to řeže hlava nehlava. Zkušenost tvůrce totiž naučila, že v takovém prostředí nejlépe funguje RPG, či RTS. S příchodem LoTR: Conquest je ovšem všechno jinak. Programátoři z Pandemic Studios světu ukázali (zatím pouze prostřednictvím videí), že něco takového může bez problému fungovat, a že to dokonce může vypadat po čertech lákavě.

1.jpg

Toho se nejspíš chytili i hoši z tvůrčího týmu Avalanche, kteří včera prozradili, že v současné době pracují na akční podívané AionGuard, jež ale stále hledá schopného vydavatele. Hra je primárně vyvíjena pro PS3 a X360, přičemž její zrod není nikterak snadnou záležitostí. Krom obtíží s vývojem museli manažeři Avalanche pustit navíc nějakou tu korunu (nebo spíš euro), aby od svých dřívějších spolupracovníků odkoupili jejich práva.

Podle všeho se to ale vyplatilo. AionGuard se totiž podařilo probít na obálku zahraničního magazínu Edge a představit se tak podorbněji celému světu. Vězte tedy, že by se prý mělo jednat o ryzí akci plnou sekání, střílená a kouzlení. Vy, hráči, se přitom stanete takzvaným AionGuardem, bojovníkem v jakémsi druhu symbiotického brnění, které vám propůjčuje unikátní schopnosti. Sami vývojáři popsali tyto válečníky jako mix stíhacích pilotů z první světové války, samurajů a středověkých rytířů.

Taky si pod tím jen ztěží představujete něco konkrétního? Nicméně, vaším úkolem bude porazit zlého Nazurbaala, jenž téměř vyhladil vaši rasu a zničil vaši domovinu - Aiwon. Logicky se budete muset potýkat s řadou nepříjemných nástrah, s kterými by vám však měla, alespoň částečně, pomoci možnost sesílat ničivá kouzla, změnit se v nebezpečného 20 metrového golema, či osedlat mýtická dračí stvoření.

Ne vždy přitom budete bojovat na vlastní pěst. V průběhu hraní se nejednou připojíte k armádě, které budete pomáhat v dobývání území a postupu k sídlu nepřátelského tyrana. Pokud vám to něco připomíná, vězte, že tvůrci se netají inspirací od Roberta E. Howarda, Franka Herberta, Hvězdných válek, či Pána Prstenů. A pokud by si ze všeho vzali jen to nejlepší, máme se skutečně na co těšit.

I přesto ale zůstáváme v redakce krapet zmatení. Přijde nám totiž, že si lidé ze studia Avalanche představení hry moc dobře nepřipravili, neboť informace, které veřejnosti poskytly, jsou dost zmatené, a jen těžko se v nich orientuje. Nejsme si tak zcela jisti, zda-li se bude skutečně jednat o akční podívanou, či se z AionGuard nakonec vyklube strategii. A nebo snad půjde o kombinaci obojího? Inu, doufejme, že se již brzy objeví nějaké další indície.

UPDATE: Tak tedy, podle serveru Shacknews se bude jednat o týmovou akci, v níž se se svými, stejným brněním obdařenými, druhy budete prosekávat vstříc Nazurbaalovi. Hra by se prý měla podobat God of War, avšak měla by zároveň nabízet možnost činit různá taktická rozhodnutí.

Zdroj: Eurogamer, CVG

Dostupné pro: X360, PS3
Žánr: Akce
Výrobce: Avalanche Studios

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

14.  12.  2017 | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

včera |
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A