Update: Call of Duty 2 – ve víru bitev

Call of Duty 2, o kterém jsme vás informovali již dříve, a jenž je v současné době vyvíjen i pro nový Xbox 360, vás opět zavede do krutých reálií Druhé světové války. Jako jeden z mnoha, pouhé kolečko v obrovské válečné mašinérii, budete mít možnost projít čtyřmi na sobě nezávislými kampaněmi, přičemž posloupnost je zcela na vás. Každá dějová linie si bere na paškál jednoho hlavního hrdinu, v jehož kůži se budete probíjet různorodými misemi, plnit nebezpečné úkoly a především se snažit vyjít se zdravou kůží. Infinity Ward, tvůrci původního Call of Duty, se tentokrát rozhodli umocnit celý zážitek tím, že ke každému úkolu vede více cest a je jen na vás, kterou z nich se vydáte. Byť nascriptované scény určitě nebudou chybět, je kladen větší důraz na umělou inteligenci, do níž vkládají tvůrci i hráči nemalé naděje. Na rozsáhlých bojištích, jež pokrývají celou škálu historických lokalit (Severní Afrika, Rusko), si tak budete moci zvolit svůj styl boje; ať už vezmete nepřátelské pozice přímým útokem nebo oklikou, vždy byste měli dojít ke zdárnému konci.

CoD 2 bude stavět na zbrusu novém engine, který, oproti původním domněnkám, není licencovaný z Doom 3. Infinity Ward pracují na exkluzivním (jinak to nelze nazvat) systému počasí, jenž snad poprvé v historii her sehraje nemalou roli. Písečné bouře na sluncem vyprahlých pouštích v Africe spolehlivě zaženou jakékoliv pozemní vojenské síly hluboko do bunkrů a krytů, či krutý mráz v Rusku zastaví nejednu těžkou techniku. Atmosféra, již tak hutná, navíc získá i díky speciálnímu "Battle Chatter" systému; při těžkých bitvách na sebe jednotliví vojáci budou pokřikovat, avšak tentokrát na základě aktuálního dění, nic tedy nebude předem naprogramované.

Tato novinka by nebyla úplná bez obrazové přílohy, a tak vám přinášíme i aktuální screenshoty.

UPDATE: Po delší odmlce vám konečně můžeme nabídnout sadu nových screenshotů z očekávané akce Call of Duty 2. Na nich je zachyceno vylodění na pobřeží, které je však pečlivě bráněno a neblahý výsledek celé akce je ukázán na čtvrtém obrázku. Důkazem o různorodosti prostředí je pak poslední snímek, na němž se pouštní jednotky prohánějí pod rozpáleným africkým sluncem. 

Zdroj: Worthplaying, ggmania, tothegame

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |5 N/A
Martin Nahodil
Logické
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkáte na Krata bez vousů?

PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkát…

Pokud něčím PC komunita vyniká, tak je to schopnost improvizovat.

20.  1.  2022 | |2 N/A
Michal Maliarov
God of WarModifikace