Update: Call of Duty 2 – ve víru bitev

Call of Duty 2, o kterém jsme vás informovali již dříve, a jenž je v současné době vyvíjen i pro nový Xbox 360, vás opět zavede do krutých reálií Druhé světové války. Jako jeden z mnoha, pouhé kolečko v obrovské válečné mašinérii, budete mít možnost projít čtyřmi na sobě nezávislými kampaněmi, přičemž posloupnost je zcela na vás. Každá dějová linie si bere na paškál jednoho hlavního hrdinu, v jehož kůži se budete probíjet různorodými misemi, plnit nebezpečné úkoly a především se snažit vyjít se zdravou kůží. Infinity Ward, tvůrci původního Call of Duty, se tentokrát rozhodli umocnit celý zážitek tím, že ke každému úkolu vede více cest a je jen na vás, kterou z nich se vydáte. Byť nascriptované scény určitě nebudou chybět, je kladen větší důraz na umělou inteligenci, do níž vkládají tvůrci i hráči nemalé naděje. Na rozsáhlých bojištích, jež pokrývají celou škálu historických lokalit (Severní Afrika, Rusko), si tak budete moci zvolit svůj styl boje; ať už vezmete nepřátelské pozice přímým útokem nebo oklikou, vždy byste měli dojít ke zdárnému konci.

CoD 2 bude stavět na zbrusu novém engine, který, oproti původním domněnkám, není licencovaný z Doom 3. Infinity Ward pracují na exkluzivním (jinak to nelze nazvat) systému počasí, jenž snad poprvé v historii her sehraje nemalou roli. Písečné bouře na sluncem vyprahlých pouštích v Africe spolehlivě zaženou jakékoliv pozemní vojenské síly hluboko do bunkrů a krytů, či krutý mráz v Rusku zastaví nejednu těžkou techniku. Atmosféra, již tak hutná, navíc získá i díky speciálnímu "Battle Chatter" systému; při těžkých bitvách na sebe jednotliví vojáci budou pokřikovat, avšak tentokrát na základě aktuálního dění, nic tedy nebude předem naprogramované.

Tato novinka by nebyla úplná bez obrazové přílohy, a tak vám přinášíme i aktuální screenshoty.

UPDATE: Po delší odmlce vám konečně můžeme nabídnout sadu nových screenshotů z očekávané akce Call of Duty 2. Na nich je zachyceno vylodění na pobřeží, které je však pečlivě bráněno a neblahý výsledek celé akce je ukázán na čtvrtém obrázku. Důkazem o různorodosti prostředí je pak poslední snímek, na němž se pouštní jednotky prohánějí pod rozpáleným africkým sluncem. 

Zdroj: Worthplaying, ggmania, tothegame

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
10 největších překvapení minulé generace, která nás potěšila

10 největších překvapení minulé generace, která ná…

Končící éra Xbox One a PS4 přinesla mnoho velkých změn. Jaké nás nejvíce překvapily?

18.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma