UPDATE: Company of Heroes – slibná strategie od Relicu

Úspěšné vývojářské studio Relic, které debutovalo originální vesmírnou RTS Homeworld a jejichž posledním počinem je strategie Dawn of War ze světa Warhammer 40k, připravuje titul nazvaný Company of Heroes. Jablko ani tentokrát nepadá daleko od stromu, a tak se bude jednat o real-time strategii zasazenou do období Druhé světové války.

Dějová linie se zaměřuje na hrstku statečných vojáků z "Able company", kteří se stali hrdiny skrze své činy na evropských bojištích. Počínaje obligátní úvodní scénou, kdy se Spojenecké síly vylodily na pobřeží Normandie a zahájily frontální útok na nepřátelské pozice, se postupně budete probojovávat až do srdce samotné Třetí říše. Při zachování historické autenticity je slibována bohatá a zábavná kampaň pro jednoho hráče, stejně tak i multiplayer s podporou až osmi hráčů. Specialitou má být herní engine zajišťující realistickou fyziku (podobně jako v Age of Empires 3), kdy budete využívat nejen terénních nerovností ale i budov ke svému prospěchu (vzpomeňte třeba na Soldiers: Heroes of WWII). Neméně kvalitní má být umělá inteligence jednotek, jež budou dynamicky reagovat na změny prostředí (krytí se za trosky, napůl zničené stavby apod.) i bez toho, že jim k tomu dáte povel.

Už mnohokrát jsme se přesvědčili o tom, že Relic strategické hry umí, a takřka každá z nich překvapí něčím novým. Nepochybujeme o tom, že v případě Company of Heroes tomu bude stejně tak.

UPDATE: Záhy po uveřejnění této aktualitky byla spuštěna oficiální stránka, která, mimo uceleného přehledu hlavních předností hry, nabízí i pět prvních screenshotů ve vysokém rozlišení. Tak jen do toho, protože vypadají více než dobře!

  

 

Zdroj: ToTheGame, homepage

Váš názor Další článek: Která konzole je nejlepší?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,