UPDATE: Hitman: Blood Money - zabíjení v pařížské opeře

Pokud patříte mezi příznivce holohlavého zabijáka s čárovým kódem na zátylku, jistě vám neunikly kusé informace o připravovaném čtvrtém díle kontroverzní série Hitman. Na Hitman Blood Money, jak se pokračování nazývá, opět pracuje dánské studio IO Interactive, jenž právě tímto titulem debutovalo a získalo si celosvětový respekt. Na projektu, na němž dělá tým složený ze stejných lidí jako u Contracts, se dále podílí i Jesper Kyd, talentovaný hudební skladatel. Ten složil motivy zatím ke všem dílům Hitmana, a kromě toho se zasadil o doprovod ke hrám Freedom Fighters a Splinter Cell: Chaos Theory. Jeho díla byla oceněna cenou BAFTA za "nejlepší hudební ztvárnění" v Hitman: Contracts. Vlastní obrázek o jeho tvorbě si můžete udělat na těchto stránkách, na nichž se nachází i několik ukázek.

V Hitman Blood Money začíná Číslu 47 téci do bot, a to ve chvíli, kdy se nachází v bezprostředním ohrožení vlastního života. Ostatní agenti pracující pro Agenturu ICA, která je zároveň zaměstnavatelem našeho hrdiny, jsou soustavně likvidováni neznámou silou. Poté, co Agent 47 ztrácí kontakt s ICA, mu dochází, že on sám se stává dalším cílem neznámého zabijáka. Odjíždí proto na americký kontinent ve snaze uniknout jisté zkáze a připravit se na smrtelné nebezpečí. Holohlavý hrdina se tak opět dostává do nehostinného světa, plného intrik, peněz a chladivého doteku pažby odstřelovačské pušky. Tentokrát jeho zabíjení dostane nový rozměr; bude to osobní.

I když by se zdálo, že IO Interactive bude pokračovat v duchu naznačeném v Contracts, nakonec tomu tak nebude. Blood Money zdaleka nebude tak temný jako tomu bylo v minulém díle, nicméně brutalita a naturalismus, na které jsme si již zvykli, se objeví v nové podobě. Mrtvá těla, ať už zasažená kulkou nebo s pořezaným hrdlem, za sebou konečně budou zanechávat krvavé šmouhy při přepravě z místa na místo. Skvrny však půjdou vyčistit, což ve čtyřce bude skoro nutnost, protože stráže k těmto "detailům" rozhodně nezůstanou lhostejné. Díky vylepšené umělé inteligenci vás podle těchto vodítek snadno vystopují. S tím souvisí i předělaný "Notoriety system", tedy ukazatel míry podezření, jenž vyvoláváte mezi nepřáteli.


Zabíjet budete pomocí třiceti unikátních zbraní, které půjdou dále osadit mnohými doplňky (tlumiče, přídavné zásobníky). Jedním z největších taháků, na které se upřímně velmi těšíme, je narafičení scény tak, aby vše působilo jako nešťastná nehoda, nebo dokonce jako sebevražda. Mrtvoly tak budete moci vyhodit z okna, uložit do vany s přeřezanými žilami či nacpat do kanálů a odpadních kontejnerů. To vše ve vylepšeném Glacier engine, což je dosud jediný engine, který IO Interactive používají. O vysoké míře technické kvality se koneckonců můžete přesvědčit v naší galerii.

Hitman: Blood Money bude obsahovat na dvanáct rozsáhlých misí, přičemž základní čas potřebný k dohrání všech scénářů se pohybuje okolo dvanácti hodin. To by se pochopitelně leckomu mohlo zdát jako malé číslo, ovšem pokud vezmeme v úvahu, že cest vedoucích k cíli je vždy několik, onen herní čas se minimálně zdvojnásobí. Zajímavě zní i zmínka o "zabíjení v pařížské opeře". V nechvalně proslulé "L`Opera D`Orleans" se nám pod mušku dostane populární zpěvák a jeho přítel, oba zapleteni do případů dětské prostituce. Hitman: Blood Money je naplánován pro PC a konzole Xbox a PS2. Více informací se určitě dozvíme na E3, kde bude Eidos prezentovat hry Tomb Raider: Legend, 25 To Life, Commandos Strike Force a Hitman: Blood Money.

UPDATE (26.5) - Hitman: Blood Money se pomalu, ale jistě blíží svému vydání a my vám nyní můžeme nabídnout čtyři nové screenshoty z této brutální akce.


UPDATE (29.6) - Po měsíční odmlce vám přinášíme další nášup obrázků přímo ze hry.

  
  

Zdroj: Gameguru Mania, Eurogamer, Worthplaying

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |6 N/A
Martin Nahodil
Logické
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkáte na Krata bez vousů?

PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkát…

Pokud něčím PC komunita vyniká, tak je to schopnost improvizovat.

20.  1.  2022 | |2 N/A
Michal Maliarov
God of WarModifikace