UPDATE: Ochrana u Xbox 360 byla prolomena

Skupině hackerů se podařilo prolomit jednu z ochran konzole Xbox 360 od Microsoftu. Takto upravená konzole může být použita pro spouštění programů i z neoriginálních médií.

Již nějakou dobu pracuje The Specialist a jeho tým na prolomení ochrany Xboxu 360. To se však zprvu zdálo obtížné, protože každý spustitelný disk má své soubory podepsány, čímž se zaručuje, že je není možné změnit. A součástí spustitelných souborů je i informace o médiu, které daný soubor nese. Řešení, které hackeři použili, se zakládá na pozměnění firmware čtečky disků, která poté rozpoznává media nekorektně.


Uprostřed kopie Project Gotham Racing 3, nahoře originál

Můžete si říci, že takto již mají vyhráno všichni zloději, kteří by si rádi pořídili nelegální kopie. Naštěstí však tomu tak není, protože skupina se rozhodla svoje řešení nezveřejňovat právě proto, že zatím by jej využili pouze tito zloději. Je sice možné, s vysokými znalostmi, sestrojit podobné řešení s pomocí jejich fóra, ale i tak je stále problém, jak vlastní firmware do Xboxu 360 nainstalovat. Microsoft totiž samozřejmě neposkytuje žádné nástroje na změnu firmware, takže si případný kutil musí poradit sám.

UPDATE: Konečně zde máme video, jež by mělo dokazovat prolomení ochrany Xbox 360. Tématicky se jedná o Project Gotham Racing 3 doprovázený písní Smack My Bitch Up od Prodigy. The Specialist by měl mít k dispozici i kompletní stomegové video, které není momentálně k sehnání.

Download (video, 18 MB): Doupě

Petr Kolář komentuje: Je docela vtipné sledovat, že mohutná ochrana, kterou Microsoft ohlašoval, padla již po čtyřech měsících od vydání konzole.  Na druhou stranu je příjemné sledovat i chování Specialisty a jeho skupiny, kteří sice zveřejnili podobné úpravy u původního Xboxu, ale to proto, že umožňovaly spouštět homebrew aplikace a různé hrátky s Linuxem. A protože ještě nebyla prolomena ochrana spustitelných souborů, není zatím možno žádné podobné experimenty dělat.

Zdroj: Techamok


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance zdarma – unikátní příležitost získat hru bezplatně!

Kingdom Come: Deliverance zdarma – unikátní přílež…

Hru Kingdom Come: Deliverance si může každý dopřát zdarma. Unikátní příležitost má jen týdenní trvání, ale hra vám zůstane už napořád.

13.  2.  2020 | | 56 N/A
Metro Exodus s ray-tracingem ve 4K rozlišení vypadá nádherně

Metro Exodus s ray-tracingem ve 4K rozlišení vypad…

Metro je už v základu krásnou hrou. A co teprve ve 4K rozlišení s ray-tracingem.

9.  2.  2020 | | 11 N/A
Zadarmo nebo se slevou: digitální deskovky zdarma a balíček vláčků

Zadarmo nebo se slevou: digitální deskovky zdarma …

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

7.  2.  2020 | | 5 N/A
Kupte si opravdový meč ze Zaklínače, kovárna vám vyrobí i ten stříbrný

Kupte si opravdový meč ze Zaklínače, kovárna vám v…

Je libo stříbrný meč od Geralta na stěnu pokoje?

5.  2.  2020 | | 4 N/A
Pražský Comic-Con přilákal fanoušky i cosplayery | Galerie

Pražský Comic-Con přilákal fanoušky i cosplayery |…

Minulý víkend jsme se zúčastnili pražského Comic-Conu a nechali se ovládnout atmosférou. Podívejte se na naše zážitky.

12.  2.  2020 | | 5 N/A