UPDATE: Oznámen čtvrtý Thief

UPDATE: Šéf Eidos Montreal, Stéphane D'Astous, to nevydržel, a podělil se s hráči o své dojmy z čtvrtého Thiefa. Pečlivě však dával pozor na to co vypouští do éteru, díky čemuž jsme se opět nedozvěděli nic konkrétního: "Lidé by si měli uvědomit, že to byl právě titul Thief, který před nějakými deseti lety poprvé zatřásl zemí a představil hráčské obci žánr stealth akcí. S novým dílem bychom přitom rádi zatřásli tou samou zemí ještě jednou."

"Vzezření hry, stejně jako in-game charaktery a příběhové pozadí, prozatím nesmím komentovat. Co však můžu již nyní prozradit je skutečnost, že fandové budou z výsledného produktu velmi mile překvapeni. Skutečně do hry dáváme všchno, přičemž prim pro nás hraje originalita a jistá míra inovace."

Thief 4 v současné době opustil konceptuální fázi, v níž na něm pracovalo 20 programátorů, aby se na něm začalo "skutečně makat". K tomuto účelu tak Eidos navýší počet vývojářů o 40, avšak ani jeden z nich nebude bývalý zaměstnanec Looking Glass Studios, firmy, jež je zodpovědná za původní díly série.

Pokud byste se na vývoji hry také rádi podíleli, alespoň částečně, nezapomeňte navštěvovat oficiální fórum a přispívat do debat. D'Astous totiž prozradil, že trval na jeho zřízení hned po odstartování vývoje, aby tak byl tvůrčí tým v neustálém kontaku s hráči a jejich názory a tužbami. Podělíte-li se na onom webu o zajímavý nápad, je možné, že v budoucnu budete moci nad pivem vzpomínat na svou krátkou, leč úspěšnou kariéru v herním průmyslu.

Originál: To, čeho se fanoušci posledních pár let neúspěšně dožadovali, se konečně stalo skutečností. Společnost Eidos včera prostřednictvím Twitteru potvrdila, že se chystá nové pokračování legendární série Thief, když napsala: "Nejstřeženější tajemství v herním průmyslu vystoupilo ze stínů ... oficiálně oznamujeme Thief 4!"

Jak už bývá zvykem, jakékoliv podrobnější detaily si vývojáři zatím ponechávají pro sebe, a my se tak můžeme pouze dohadovat, kdy se hra objeví na trhu (tipuji, že dřív než příští rok to nebude), a na jakých platformách (PC, X360 a PS3 by mohly být sázkou na jistotu). Dá se ovšem očekávat, že nám v tomto směru hodně napoví blížící se E3.

Pokud ale přeci jen prahnete po jakýchkoliv, třeba i nepodložených informacích, doporučujeme navštívit spuštěné oficiální fórum. Pro úplnost tak už jen dodáme, že včerejší představení hry by mělo být výsledkem rozsáhlého průzkumu, podle nějž hráči po Eidosu chtějí především pokračování této stealth akce. Hm, a kdo by ho nechtěl, že?

Zdroj: CVG

Související články
  1. Odhalena prodejní čísla sérií od Eidosu

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

dnes | | 8 N/A
Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
PlayerUnknown

PlayerUnknown's Battlegrounds: v jedno…

Když ze zkušeností v herní branži vycucáte geniálně jednoduchý koncept, občas to může fungovat. Občas až tak, že se z vašeho projektu stane nejhranější titul na světě. Skoro.

12.  1.  2018 | | 8 N/A