UPDATE: Oznámen čtvrtý Thief

UPDATE: Šéf Eidos Montreal, Stéphane D'Astous, to nevydržel, a podělil se s hráči o své dojmy z čtvrtého Thiefa. Pečlivě však dával pozor na to co vypouští do éteru, díky čemuž jsme se opět nedozvěděli nic konkrétního: "Lidé by si měli uvědomit, že to byl právě titul Thief, který před nějakými deseti lety poprvé zatřásl zemí a představil hráčské obci žánr stealth akcí. S novým dílem bychom přitom rádi zatřásli tou samou zemí ještě jednou."

"Vzezření hry, stejně jako in-game charaktery a příběhové pozadí, prozatím nesmím komentovat. Co však můžu již nyní prozradit je skutečnost, že fandové budou z výsledného produktu velmi mile překvapeni. Skutečně do hry dáváme všchno, přičemž prim pro nás hraje originalita a jistá míra inovace."

Thief 4 v současné době opustil konceptuální fázi, v níž na něm pracovalo 20 programátorů, aby se na něm začalo "skutečně makat". K tomuto účelu tak Eidos navýší počet vývojářů o 40, avšak ani jeden z nich nebude bývalý zaměstnanec Looking Glass Studios, firmy, jež je zodpovědná za původní díly série.

Pokud byste se na vývoji hry také rádi podíleli, alespoň částečně, nezapomeňte navštěvovat oficiální fórum a přispívat do debat. D'Astous totiž prozradil, že trval na jeho zřízení hned po odstartování vývoje, aby tak byl tvůrčí tým v neustálém kontaku s hráči a jejich názory a tužbami. Podělíte-li se na onom webu o zajímavý nápad, je možné, že v budoucnu budete moci nad pivem vzpomínat na svou krátkou, leč úspěšnou kariéru v herním průmyslu.

Originál: To, čeho se fanoušci posledních pár let neúspěšně dožadovali, se konečně stalo skutečností. Společnost Eidos včera prostřednictvím Twitteru potvrdila, že se chystá nové pokračování legendární série Thief, když napsala: "Nejstřeženější tajemství v herním průmyslu vystoupilo ze stínů ... oficiálně oznamujeme Thief 4!"

Jak už bývá zvykem, jakékoliv podrobnější detaily si vývojáři zatím ponechávají pro sebe, a my se tak můžeme pouze dohadovat, kdy se hra objeví na trhu (tipuji, že dřív než příští rok to nebude), a na jakých platformách (PC, X360 a PS3 by mohly být sázkou na jistotu). Dá se ovšem očekávat, že nám v tomto směru hodně napoví blížící se E3.

Pokud ale přeci jen prahnete po jakýchkoliv, třeba i nepodložených informacích, doporučujeme navštívit spuštěné oficiální fórum. Pro úplnost tak už jen dodáme, že včerejší představení hry by mělo být výsledkem rozsáhlého průzkumu, podle nějž hráči po Eidosu chtějí především pokračování této stealth akce. Hm, a kdo by ho nechtěl, že?

Zdroj: CVG

Související články
  1. Odhalena prodejní čísla sérií od Eidosu

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Wargaming pod palbou kritiky: podvodník jako kontributor World of Tanks?

Wargaming pod palbou kritiky: podvodní…

Českou a slovenskou komunitou světoznámého MMO World of Tanks otřásá skandál. Co se stalo?

24.  5.  2018 | | 20 N/A
Playstation 4 je na konci svého životního cyklu, říká šéf konzolové divize

Playstation 4 je na konci svého životn…

Konzole PS4 už se pomalu blíží konci cesty a za rohem začíná vykukovat další generace.

22.  5.  2018 | | 17 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Detroit Become Human: co stojí svoboda? (recenze)

Detroit Become Human: co stojí svoboda…

Quantic Dream opět přináší příběhový epos z žánru, ve kterém je špičkou. Podařil se úspěšný návrat?

24.  5.  2018 |
Zaklínač: Dobrodružná hra - obuj si boty železné (recenze)

Zaklínač: Dobrodružná hra - obuj si bo…

Dohráli jste všechny tři díly videoherního Zaklínače a ságu i s povídkami znáte stránku po stránce? Pak je na čase vyzkoušet deskovou hru Zaklínač: Dobrodružná hra, která vás přenese do zaklínačského světa plného strig, graveinů, ghúlů a dalších starých známých.

22.  5.  2018 | | 8 N/A
Marvel v herním průmyslu: nastává zlom po vzoru filmů?

Marvel v herním průmyslu: nastává zlom…

Jednomu ze dvou největších komiksových vydavatelství světa se to v poslední době daří jak na poli komiksů, tak na filmovém plátně. Co se ale týče produkce počítačových her, nikdy na tom nebylo extra dobře. To se ale možná v blízké budoucnosti změní a my si tak užijete s našimi oblíbenými superhrdiny a záporáky také nějaké pořádné herní dobrodružství.

20.  5.  2018 | | 2 N/A
State of Decay 2: už jsou tady zase (recenze)

State of Decay 2: už jsou tady zase (r…

Další zombie apokalypsa je tu, jste na ni připraveni?

21.  5.  2018 | | 1 N/A