UPDATE: Prince of Persia 3: Kindred Blades - nové screenshoty

Netrvalo to dlouho a máme tu oficiální oznámení třetího dílu úspěšné série Prince of Persia, kterou v roce 2003 oprášil Ubisoft, a jenž svým autorům vydělala nemalé peníze. Prince of Persia 3 opět sleduje životní strasti a osudy perského Prince, který se právě spolu se svou láskou Kaileen vrací z proradného Ostrova Času (znáte z Warrior Within) do svého království Babylonu. Namísto zaslouženého klidu mu však scénáristé přichystali nemilé překvapení. Během jeho nepřítomnosti se v Babylonu udál převrat a po návratu do rodné země je Princ uvězněn. Jeho družce tak nezbývá než se obětovat a znovu použít Písků Času, aby nebohého Prince zachránila. Trochu paradoxně tu nastává situace, kdy je princ zachraňován princeznou...

Hlavní hrdina je díky časovému posunu osvobozen, avšak ne na dlouho; vržen do křivolakých babylónských ulic je pronásledován nejen strážemi ale i svým temným "já". Jeho alter-ego, zlé a proradné, tak bude prince sužovat po celou dobu hry a dočasně i řídit jeho kroky. Z výše zmíněného plyne fakt, že jako hráči budete ovládat dvě zcela odlišné postavy; každá s jiným stylem boje, schopnostmi a magickými silami. Stejně tak se rozšíří i paleta smrtících pohybů a chvatů, kterými hlavní hrdina vládne, přičemž vývojáři pilně pracují i na vylepšeném "free-form fighting" systému.

Neméně zajímavou zprávou je i zmínka o určité nelinearitě, takže už nebudete tolik svázaní záměry designérů. Postup temnými uličkami Babylonu si budete moci naplánovat a s nepřáteli bojovat buď přímo, přepadávat je ze zálohy či je dokonce úplně obcházet. Podle slov tiskové zprávy se máme opět nač těšit. Další podrobnosti budou odhaleny na výstavě E3.

UPDATE (27.5.) - Přesně měsíc po té, co jsme v novinkách psali o třetím pokračování Prince of Persia se objevily i nové screenshoty, ukazující akci v ulicích tajemného Babylonu. Na aktuálních obrázcích je vidět jistý technologický pokrok oproti minulým dílům a nový Princ vypadá opět o vteřinu lépe. Ale je to stále ten holobrádek v bílém pyžamu, jakého jsme kdysi tak milovali? Diskuse pod článkem je vám k dispozici :)

Zdroj: Gameguru Mania , Worthplaying


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |6 N/A
Martin Nahodil
Logické
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď mů…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

24.  1.  2022 | |8 N/A
Ladislav Novák
TémaMobily
PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkáte na Krata bez vousů?

PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkát…

Pokud něčím PC komunita vyniká, tak je to schopnost improvizovat.

20.  1.  2022 | |2 N/A
Michal Maliarov
God of WarModifikace