UPDATE: Studio Relic ztratilo svého designera

vytisknout velikost písma
UPDATE: Studio Relic ztratilo svého designera

UPDATE: Byl zřízen speciální účet "The Brian Wood Memorial Trust", na nějž můžete již nyní posílat peníze. Veškeré vybrané peníze se dostanou k manželce zesnulého designera, Erin, které by se mělo již brzy narodit Woodovo dítě. Přispívat můžete zde.

PŮVODNÍ ZPRÁVA: Tvůrčí studio Relic Entertainment, jež slaví úspěch se strategickými sériemi Company of Heroes a Warhammer 40,000: Dawn of War, v pátek za tragických okolností přišlo o schopného designera, Briana Wooda, který zemřel při autonehodě.

Do Woodova auta, v němž seděl se svou těhotnou ženou, narazil opilý řidič SUV a herního vývojáře na místě zabil. Z dostupných informací vyplývá, že Wood před nárazem auto stočil tak, aby protijedoucí vůz narazil do jeho strany, čímž své manželce a dítěti zachránil život.

"Včichni policisté mi říkali, že kdyby do nás to SUV narazilo čelně, všichni bychom zemřeli," uvedla zdrcená Erin Wood. "Brian proto na poslední chvíli prudce dupnul na brzdu a stočil vůz doprava, aby v cestě SUV byla jeho strana auta. To mě a miminko zachránilo."

Předběžná policejní zpráva uvádí, že si řidič SUV snažil sundat svetr a řízení přenechal spolujezdci. Oba srážku přežili avšak jejich kamarádi sedící vzadu takové štěstí neměli. Řidič už byl obviněn z trojnásobného zabití a ublížení na zdraví a to samé nejspíš čeká i spolujezdce.

Zdroj: Destructoid

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pastvu pro oči

Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pa…

Grand Theft Auto 5 má za sebou již spoustu grafických modifikací. Ta nejnovější ale nastavuje novou laťku grafických orgií.

4.  8.  2017 | | 2 N/A
7 herních pecek, které vás dostanou svou atmosférou

7 herních pecek, které vás dostanou sv…

Některé hry vám dokážou proniknout pod kůži tak hluboko, že tam zůstanou navždy. Jaké kdysi oslnily nás?

5.  8.  2017 | | 15 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |