UPDATE: Studio Relic ztratilo svého designera

UPDATE: Byl zřízen speciální účet "The Brian Wood Memorial Trust", na nějž můžete již nyní posílat peníze. Veškeré vybrané peníze se dostanou k manželce zesnulého designera, Erin, které by se mělo již brzy narodit Woodovo dítě. Přispívat můžete zde.

PŮVODNÍ ZPRÁVA: Tvůrčí studio Relic Entertainment, jež slaví úspěch se strategickými sériemi Company of Heroes a Warhammer 40,000: Dawn of War, v pátek za tragických okolností přišlo o schopného designera, Briana Wooda, který zemřel při autonehodě.

Do Woodova auta, v němž seděl se svou těhotnou ženou, narazil opilý řidič SUV a herního vývojáře na místě zabil. Z dostupných informací vyplývá, že Wood před nárazem auto stočil tak, aby protijedoucí vůz narazil do jeho strany, čímž své manželce a dítěti zachránil život.

"Včichni policisté mi říkali, že kdyby do nás to SUV narazilo čelně, všichni bychom zemřeli," uvedla zdrcená Erin Wood. "Brian proto na poslední chvíli prudce dupnul na brzdu a stočil vůz doprava, aby v cestě SUV byla jeho strana auta. To mě a miminko zachránilo."

Předběžná policejní zpráva uvádí, že si řidič SUV snažil sundat svetr a řízení přenechal spolujezdci. Oba srážku přežili avšak jejich kamarádi sedící vzadu takové štěstí neměli. Řidič už byl obviněn z trojnásobného zabití a ublížení na zdraví a to samé nejspíš čeká i spolujezdce.

Zdroj: Destructoid


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 4 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 5 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vezmou do víru dění

Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vez…

Další závody formulí od Codemasters se blíží a tvůrci nám uvolnili čerstvou várku obrázků.

3.  7.  2018 |