Update: Wii U nebude používat Blu-ray

Přestože Nintendo s Wii U vstupuje poprvé do HD světa, nezvolilo pro něj dnešní datový standard, a to disk Blu-ray. Reggie Fils-Aime, šéf americké divize, potvrdil, že firma v případě Wii U využije svůj vlastní formát, který bude pro nové hry naprosto dostatečný.

"Je to naše vlastní technologie," řekl Fils-Aime portálu Gametrailers. "Ještě jsme se nebavili o její kapacitě, bude ale muset mít samozřejmě dostatečnou kapacitu, aby utáhla HD grafiku."

Specifické číslo však odmítl prozradit. Na otázku, kolik místa nový disk bude mít v porovnání s Blu-ray, odpověděl: "Nechceme se porovnávat s technologií někoho jiného. Můžu říct, že nepůjde o Blu-ray a že tento formát nebude omezovat zážitky, který zákazníci mohou mít."

Vedle toho Fils-Aime řekl, že nebude Wii U hry z Wii upscalovat pro displeje s vyšším rozlišením. "Tohle konzole dělat nebude. Vše závisí na hardwaru a původní hry byly vytvořeny pro určitý typ hardwaru. Nemáme žádný mechanizmus, jak tyto hry upscalovat, tedy pokud bychom danou hru nevydali znovu."

Update: Podle Katsuyi Eguchiho, hlavní designéra Nintenda, bude nový formát oplývat kapacitou 25 GB, tedy jako jednovrstvý Blu-ray disk.

Zdroj: Gametrailers

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vezmou do víru dění

Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vez…

Další závody formulí od Codemasters se blíží a tvůrci nám uvolnili čerstvou várku obrázků.

3.  7.  2018 |