Update: Wii U nebude používat Blu-ray

Přestože Nintendo s Wii U vstupuje poprvé do HD světa, nezvolilo pro něj dnešní datový standard, a to disk Blu-ray. Reggie Fils-Aime, šéf americké divize, potvrdil, že firma v případě Wii U využije svůj vlastní formát, který bude pro nové hry naprosto dostatečný.

"Je to naše vlastní technologie," řekl Fils-Aime portálu Gametrailers. "Ještě jsme se nebavili o její kapacitě, bude ale muset mít samozřejmě dostatečnou kapacitu, aby utáhla HD grafiku."

Specifické číslo však odmítl prozradit. Na otázku, kolik místa nový disk bude mít v porovnání s Blu-ray, odpověděl: "Nechceme se porovnávat s technologií někoho jiného. Můžu říct, že nepůjde o Blu-ray a že tento formát nebude omezovat zážitky, který zákazníci mohou mít."

Vedle toho Fils-Aime řekl, že nebude Wii U hry z Wii upscalovat pro displeje s vyšším rozlišením. "Tohle konzole dělat nebude. Vše závisí na hardwaru a původní hry byly vytvořeny pro určitý typ hardwaru. Nemáme žádný mechanizmus, jak tyto hry upscalovat, tedy pokud bychom danou hru nevydali znovu."

Update: Podle Katsuyi Eguchiho, hlavní designéra Nintenda, bude nový formát oplývat kapacitou 25 GB, tedy jako jednovrstvý Blu-ray disk.

Zdroj: Gametrailers

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 15 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |