UPDATE:Alan Wake - nástupce Maxe Payna?

Těžko říct, zda to dělá to depresivní finské počasí, nebo jsou pracovníci vývojářského studia Remedy Entertainment takoví fanoušci temných příběhů, nicméně jejich želízkem v ohni je v současnosti připravovaný titul Alan Wake; podle autorů "psychologický akční thriller". I přesto, že podle Remedy Entertainment jde o zbrusu nový herní zážitek, který nemá obdoby, podobné motivy jsme mohli vidět již v Maxi Paynovi, což byl veleúspěšný debut této finské vývojářské společnosti. A stejně jako v případě drsného policisty coby psance, i v Alan Wake bude hrát příběh a atmosféra prim.

Hra je zasazena do prostředí klasického amerického venkova a přilehlého okolí ve státě Washington. Hlavní protagonista Alan Wake, spisovatel hororových bestsellerů píšící o svých vlastních nočních můrách, je v dramatickém příběhu plném zvratů a dějových kliček zatažen do hrůzných okolností, kdy se jeho sny stávají skutečností. Celková nálada a jednotlivé části příběhu budou podle autorů hlavním kořením hry a v kombinaci s rozlehlým světem, ve kterém nebudete nijak omezování v pohybu, vytvoří pohlcující dojem ze hry. Na základě vyjádření tiskových zpráv se můžeme těšit na nejen detailní a realisticky zpracované prostředí, ale i vysokou míru interakce mezi hráčem a jeho okolím.
Titul Alan Wake je vyvíjen pro příští generaci konzolí (PS3 a Xbox 360) a PC. Datum vydání zatím nebylo stanoveno.

UPDATE: Dnes se objevily dva nové screenshoty, z kterých jen odkapává hutná atmosféra amerického maloměsta.

Zdroj: Worthplaying


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nového roku

Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nov…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

1.  1.  2021 | |6 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
10 největších zklamání odcházející generace aneb co se opravdu nepovedlo

10 největších zklamání odcházející generace aneb c…

Odcházející generace nejen herních konzolí, ale i her, nás v mnoha věcech potěšila, ale i v mnohých zklamala. Vybrali jsme největší zklamání posledních let.

2.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma