UPDATE:Alan Wake - nástupce Maxe Payna?

Těžko říct, zda to dělá to depresivní finské počasí, nebo jsou pracovníci vývojářského studia Remedy Entertainment takoví fanoušci temných příběhů, nicméně jejich želízkem v ohni je v současnosti připravovaný titul Alan Wake; podle autorů "psychologický akční thriller". I přesto, že podle Remedy Entertainment jde o zbrusu nový herní zážitek, který nemá obdoby, podobné motivy jsme mohli vidět již v Maxi Paynovi, což byl veleúspěšný debut této finské vývojářské společnosti. A stejně jako v případě drsného policisty coby psance, i v Alan Wake bude hrát příběh a atmosféra prim.

Hra je zasazena do prostředí klasického amerického venkova a přilehlého okolí ve státě Washington. Hlavní protagonista Alan Wake, spisovatel hororových bestsellerů píšící o svých vlastních nočních můrách, je v dramatickém příběhu plném zvratů a dějových kliček zatažen do hrůzných okolností, kdy se jeho sny stávají skutečností. Celková nálada a jednotlivé části příběhu budou podle autorů hlavním kořením hry a v kombinaci s rozlehlým světem, ve kterém nebudete nijak omezování v pohybu, vytvoří pohlcující dojem ze hry. Na základě vyjádření tiskových zpráv se můžeme těšit na nejen detailní a realisticky zpracované prostředí, ale i vysokou míru interakce mezi hráčem a jeho okolím.
Titul Alan Wake je vyvíjen pro příští generaci konzolí (PS3 a Xbox 360) a PC. Datum vydání zatím nebylo stanoveno.

UPDATE: Dnes se objevily dva nové screenshoty, z kterých jen odkapává hutná atmosféra amerického maloměsta.

Zdroj: Worthplaying


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Half-Life série je před příchodem Alyx na Steamu ke hraní zcela zdarma

Half-Life série je před příchodem Alyx na Steamu k…

Kdy, když ne teď.

22.  1.  2020 | | 15 N/A
CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke konci vývoje Cyberpunku

CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke…

Dokončit Cyberpunk 2077 není pro vývojáře žádný med a to nejhorší zřejmě teprve přijde.

20.  1.  2020 | | 5 N/A
Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Nedávno jsme dostali možnost vyzkoušet si ve Varšavě nový Doom Eternal. A stálo to za to! Takhle brutální a rychlou řežbu jsme tu ještě neměli.

21.  1.  2020 | | 12 N/A
Za odložením Cyberpunku prý stojí slabé konzole, největší problém má Xbox

Za odložením Cyberpunku prý stojí slabé konzole, n…

Cyberpunk 2077 dostal minulý týden odklad data vydání a vyjde tak až v září. Polský insider Borys Niespielak tvrdí, že je to kvůli optimalizaci pro konzole.

23.  1.  2020 | | 8 N/A
Zadarmo nebo se slevou: čínský Nový rok a The Bridge zdarma

Zadarmo nebo se slevou: čínský Nový rok a The Brid…

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

24.  1.  2020 | | 3 N/A