Upír a vlkodlak

V období deštivého a sychravého počasí (tedy na podzim) mají vyjít hned dvě hry na motivy stolních her firmy White Wolf. V jedné z nich budete upír a v druhé vlkodlak. Těžko říct, co je lepší.

V období deštivého a sychravého počasí (tedy na podzim) mají vyjít hned dvě hry na motivy stolních her firmy White Wolf. V jedné z nich budete upír a v druhé vlkodlak. Těžko říct, co je lepší.

První z nich by se asi nejlíp dala definovat jako akční RPG s prvky adventure: Vampire: The Masquerade – Redemption. Firma Nihilistic Software slibuje poměrně netradiční pohled na dobrodružný život hlavního hrdiny Christofa, který je upír. Přes své krvavé zaměření nebude prezentován jako padouch, naopak bude bojovat se zlotřilými příslušníky vlastního, tedy upírského cechu. K sobě si může přibrat až tři pomocníky, kteří mu budou nápomocní v cestě za zabitím vůdce upírského klanu. Jeho putování potrvá zhruba osm set let, takže ze středověku projde až do současnosti. Autoři tak mají možnost předvést 3D modely Prahy a Vídně z 12. století, ale i moderní lokace Londýna nebo New Yorku, vytvořené na vlastním enginu NOD. Předměty a zbraně, které bude Christof používat, se budou měnit v závislosti na prostředí a čase, ve kterém se hrdina právě nachází, takže kromě takových klasických upířích relikvií jako svěcená voda nebo meč narazíte ve hře třeba i na ovládání počítače.

    

Druhou věcí je Werewolf: The Apocalypse: The Heart of Gaia, first person 3D akční hra, pro níž tým DreamForge licencoval engine Unrealu. Jak jsem se zmiňovala už v úvodu, tady hrajete za vlkodlaky, přesněji řečeno za mladého muže jménem Ryan McCullough, který si jednoho dne konečně přizná, že je vlkodlak a začne se taky podle toho chovat. Čímž myslím například to, že od té doby může libovolně morfovat mezi podobou člověka, vlka a vlkodlaka. Každá z vyjmenovaných postav má svoje specifické slabiny i přednosti a vy můžete sami určovat, kdy si pro řešení kritických situací zvolíte lidskou kůži a kdy na to raději půjdete s vyceněnými tesáky.

Pro fanoušky vlkodlačích příběhů jsme připravili ještě 6 různých pozadí do Windows právě s motivy výše uvedené hry.

    

n_werew2_s.jpg (7874 bytes)

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole