Urban Chaos

Na pulty obchodů ve vyspělých zemích (bohužel, mnoho firem nás stále pokládá za stát, do nějž by měla proudit humanitární pomoc) se v těchto dnech dostává 3D akce Urban Chaos od Eidos Interactive. Nejste zvědaví jak tato dlouho očekávaná hra vypadá?
Na pulty obchodů ve vyspělých zemích (bohužel, mnoho firem nás stále pokládá za stát, do nějž by měla proudit humanitární pomoc) se v těchto dnech dostává 3D akce Urban Chaos od Eidos Interactive. Nejste zvědaví jak tato dlouho očekávaná hra vypadá?

Mimo faktu, že se na hře podílejí autoři Lary Croftové, byla hra očekávána z několika dalších důvodů. Především se mluvilo o grafickém enginu, který je, co si budeme povídat, v současné době motorem každé hry a poloviční zárukou její dobré prodejnosti.

Engine použitý v této hře se pyšní několika vlastnostmi, které jsou v akčních hrách zatím poměrně ojedinělé. Jednou z těchto vlastností je počasí a atmosférické efekty vůbec, které autoři do hry přinesli – mlhu, déšť, sněžení, střídání dne a noci. To je jistě velmi poutavé, protože akce v té samé lokalitě za bílého dne a v temné noci bude úplně rozdílná. Zajímavým faktem je i skutečnost, že mlha by měla být plně třírozměrná, tudíž teoreticky se můžeme dočkat i chuchvalců bílé hmoty s hustotou babiččina sirupu jež se budou líně převalovat nad zemí, místo standardní méně-více našedlé scény.

Zátiší s parčíkem napocídá cosi o charakteru hry... krev, mrtvoly... brrrTen granát vybuchl nebezpečně blízko.

Čeho všeho svědky jsou oči bezdomovce opodál...Velice intenzivně mi hra připomíná starší pecku Resident Evil II.

Vybuchující taxi je jen němým mementem nenávisti pouličních gangů.Jeden Molotov spraví drobné oděrky vašeho vozu – nadobro.

Samotná hra je zpracována pomocí dnes velmi oblíbeného „pohledu třetí osoby“. Budete ovládat dva policisty (policistu a tvrďáckou policistku), jejichž úkolem je vyšetřit zapeklitý případ, jež by mohl přerůst v hrůznou apokalypsu celého světového společenství. Ve hře se budete moci projet metrem a vyzkoušet řízení motorky při jízdě nočním městem.

Těšit se můžeme na 30 misí, 40 NPC postav, náhodné bitvy mezi policií a pouličními gangy, pěstní souboje a další lákadla, která z této hry po právu učinila jeden z velmi očekávaných titulů.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 8 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A