USA - Země svobody a zákazů her

Jiný kraj, jiný mrav. Většina americké veřejnosti je proti omezování prodeje her zobrazujících násilí a raději by měla volný výběr dle vlastního uvážení. Přesto se v Georgii připravují dvě vyhlášky, které by měly prodej a půjčování takovýchto her omezit a chránit tak děti. Senátor Doug Stoner dle jeho vlastních slov spatřil hrůzy GTA: San Andreas, pohoršen pak navrhl senátu zákaz prodeje výrazně násilných her dětem a povinnost obchodů vlastnit výrazné vysvětlivky k ohodnocením her. Hlavně zákaz je velmi zvláštně formulován, zakazuje hry, které jsou "výrazně ohavné, brutální nebo kruté" stejně jako hry, které "mají zvukové, nebo jiné, efekty použité pro vylepšení násilnosti."

Stejná doba, jiný kraj, v Marylandu zase projednávají tamní zákonodárci návrh, že za prodej, nebo půjčení, násilných her nezletilým bude možno udělit $1.000 pokutu, nebo až půl roku vězení, obé za každý jednotlivý případ. Loni byl ve Virginii podán i návrh na zákaz tvorby, prodeje a zveřejňování her, které zobrazují násilí na policejních úřednících, který ale nakonec neprošel. U novějších případů se však možná bude rozhodnutí lišit a tak je možné, že pokud budou hry na mnohých územích zakázány, nedočkáme se již podobných titulů z marketingových důvodů. Vždyť kdo by vyráběl hry, které nebude moci prodávat na jednom z největších trhu?

Zdroj: Gamasutra


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce