Uskuteční se již druhý ročník herního festivalu Intel Czech Game Expo 2004

Ve dnech 24. až 27. 6. 2004 se na ostravském Výstavišti Černá louka uskuteční druhý ročník herního festivalu Intel Czech Game Expo 2004.

Po úspěšném loňském zahájení ojedinělého a v naší historii prvního herního festivalu si také letos všichni příznivci počítačových a společenských her přijdou na své. Intel Czech Game Expo 2004 proběhne na ostravském Výstavišti  Černá  louka od 24. do 27. června na ploše přes 8.000m2 s kapacitou 500 počítačových stanic a s více jak 1.400 hráči všech prezentovaných kategorií. Očekávaná návštěvnost je kolem 15 tisíc diváků. V porovnání s prvním ročníkem, který se odehrál v Brně na 2.200 m2 s 80-ti PC, za účasti 700 hráčů a s návštěvností na 3.500 diváků, je jeho nárůst mnohonásobný.

Festival je zaměřen na počítačové, společenské a karetní hry. Účastní se ho hráči z Čech i ze Slovenska stejně jako celá řada vývojářů počítačových her i distributorů a dodavatelů digitální zábavy na území ČR. Na programu je celá řada turnajů a prezentací nejrůznějších žánrů uvedených  herních kategorií.

Stěžejní akcí festivalu bude Národní kvalifikace World Cyber Games 2004 (WCG) pořádaná Českou Asociací Elektronických Sportů. Rozhodne se v ní (prostřednictvím turnajů v Counter-Strike 1.6, Starcraft Broodwar a WarKraft 3) o devíti členné české reprezentaci na největší celosvětové olympiádě v elektronických hrách. Ta se koná  každoročně v různých metropolích světa. Její pátý ročník se odehraje v říjnu 2004 v San Franciscu v USA kde se utká na 700 hráčů z 60 zemí světa v šesti počítačových hrách (StarCraft: Brood War, WarCraft III: The Frozen Throne, Counter-Strike: Condition-Zero, Need for Speed: Underground, FIFA Soccer 2004 Unreal Tournament 2004) a dvou konzolích (Halo, Project Gotham Racing 2). Vítězové olympiády si v součtu odvezou finanční výhry ve výši téměř dva miliony dolarů.

Neméně důležitou bude premiéra Mistrovství České republiky v elektronických sportech  pod záštitou České asociace elektronických sportů. Hrát se v ní bude o ceny v celkové hodnotě přes 300.000 Kč.  

Na  návštěvníky čeká bohatý doprovodný program. Akce "Dědečku, babičko nebojte se Internetu!" pomáhá starší generaci osvojit si nové cesty komunikace a zdrojů informací. Mladším hostům, ale nejen jim, je věnován program "Pojďte si zahrát!", který si klade za cíl zaujmout a nabídnout lidem zajímavé formy trávení volného času, které rozvíjí jejich inteligenci a nabízí příležitost nových setkání. Vedle herních atrakcí bude probíhat také celá řada kulturních a uměleckých vystoupení vybraných škol z ostravského regionu.
 
Festival pořádá společnost e-Sport Entertainment, s. r. o. ve spolupráci a za podpory společností: Intel Česká republika, Ostravské výstavy a. s., LEO Computer, Samsung. Mediálními partnery festivalu jsou časopisy GameStar, Score, internetové magazíny Bonusweb.cz, Doupe.cz, e-Sport.cz a internetový portál SMS.cz.

Zdroj: TZ

Váš názor Další článek: Gran Turismo 4 na nových obrázcích

Témata článku: , , , , , , , , , , ,Když 5ATM nevydrží. Pitva chytrých hodinek Fitbit Versa

Když 5ATM nevydrží. Pitva chytrých hodinek Fitbit Versa

Elegantní chytré hodinky se čtvercovým designem spatřily světlo světa v roce 2018. Model Versa „navazoval“ na hodinky populární značky Pebble, kterou Fitbit odkoupil. Přestože šlo o vodotěsný model s odolností 5ATM, tento konkrétní kus vzal za své ve vířivce.

Jakub Michlovský
FitbitPitva
12 tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon. Třeba pod stromeček

12 tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon. Třeba pod stromeček

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

Jaromír Puk
Televizory
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie

Aktuality

3. prosince | Dnes ve 22:00 našeho času proběhne představení závěrečné událostí aktuální sezóny ve Fortnite. Epic na něj láká krátkým teaserem. 
2. prosince | Během The Game Awards pravděpodobně uvidíme novou ukázku z připravované bojovky Tekken 8. Vydání se zatím odhaduje na příští rok pro PlayStation 5. 
2. prosince | Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku
1. prosince | Barevná akce Splatoon 3 přivítala velkou aktualizaci, v rámci které přibývají nové mapy, zbraně, vybavení i věci do katalogu. Pro všechny majitele hry je dostupná zdarma. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách