Uskuteční se již druhý ročník herního festivalu Intel Czech Game Expo 2004

Ve dnech 24. až 27. 6. 2004 se na ostravském Výstavišti Černá louka uskuteční druhý ročník herního festivalu Intel Czech Game Expo 2004.

Po úspěšném loňském zahájení ojedinělého a v naší historii prvního herního festivalu si také letos všichni příznivci počítačových a společenských her přijdou na své. Intel Czech Game Expo 2004 proběhne na ostravském Výstavišti  Černá  louka od 24. do 27. června na ploše přes 8.000m2 s kapacitou 500 počítačových stanic a s více jak 1.400 hráči všech prezentovaných kategorií. Očekávaná návštěvnost je kolem 15 tisíc diváků. V porovnání s prvním ročníkem, který se odehrál v Brně na 2.200 m2 s 80-ti PC, za účasti 700 hráčů a s návštěvností na 3.500 diváků, je jeho nárůst mnohonásobný.

Festival je zaměřen na počítačové, společenské a karetní hry. Účastní se ho hráči z Čech i ze Slovenska stejně jako celá řada vývojářů počítačových her i distributorů a dodavatelů digitální zábavy na území ČR. Na programu je celá řada turnajů a prezentací nejrůznějších žánrů uvedených  herních kategorií.

Stěžejní akcí festivalu bude Národní kvalifikace World Cyber Games 2004 (WCG) pořádaná Českou Asociací Elektronických Sportů. Rozhodne se v ní (prostřednictvím turnajů v Counter-Strike 1.6, Starcraft Broodwar a WarKraft 3) o devíti členné české reprezentaci na největší celosvětové olympiádě v elektronických hrách. Ta se koná  každoročně v různých metropolích světa. Její pátý ročník se odehraje v říjnu 2004 v San Franciscu v USA kde se utká na 700 hráčů z 60 zemí světa v šesti počítačových hrách (StarCraft: Brood War, WarCraft III: The Frozen Throne, Counter-Strike: Condition-Zero, Need for Speed: Underground, FIFA Soccer 2004 Unreal Tournament 2004) a dvou konzolích (Halo, Project Gotham Racing 2). Vítězové olympiády si v součtu odvezou finanční výhry ve výši téměř dva miliony dolarů.

Neméně důležitou bude premiéra Mistrovství České republiky v elektronických sportech  pod záštitou České asociace elektronických sportů. Hrát se v ní bude o ceny v celkové hodnotě přes 300.000 Kč.  

Na  návštěvníky čeká bohatý doprovodný program. Akce "Dědečku, babičko nebojte se Internetu!" pomáhá starší generaci osvojit si nové cesty komunikace a zdrojů informací. Mladším hostům, ale nejen jim, je věnován program "Pojďte si zahrát!", který si klade za cíl zaujmout a nabídnout lidem zajímavé formy trávení volného času, které rozvíjí jejich inteligenci a nabízí příležitost nových setkání. Vedle herních atrakcí bude probíhat také celá řada kulturních a uměleckých vystoupení vybraných škol z ostravského regionu.
 
Festival pořádá společnost e-Sport Entertainment, s. r. o. ve spolupráci a za podpory společností: Intel Česká republika, Ostravské výstavy a. s., LEO Computer, Samsung. Mediálními partnery festivalu jsou časopisy GameStar, Score, internetové magazíny Bonusweb.cz, Doupe.cz, e-Sport.cz a internetový portál SMS.cz.

Zdroj: TZ

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |10 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

27.  11.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravují textury a další detaily

Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravu…

Není to tak dlouho po vydání a modeři už mají žně.

28.  11.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
GTA San AndreasModifikace
Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvu…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Vybrali jsme osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

včera | |11 N/A
Michal Maliarov
Sluchátka