Utrácet za hudbu, nebo za hry?

Podle nové studie utrácí nyní Američané více za počítačové a konzolové hry než za hudbu. Jediné zábavní odvětví, které hry předčí, je prodej DVD nosičů. Průzkum provedla skupina Nielsen Entertainment a ukazuje ještě mnohá další zajímavá fakta. Například že běloši utrácejí za hry méně než Afro-Američané a Hispánci. Stejně tak je zajímavé, že i přes velký boom online hraní stráví průměrný Američan pět hodin týdně hraním o samotě, zatímco s přáteli, ať už po internetu, nebo po lokální síti, je to o dvě hodiny týdně méně. Asi nejzajímavější zjištění však je, že 40 %  domácností vlastní konzole určené čistě k hraní her a zhruba čtvrtina domácností má jak nějaký handheld, tak i konzoli. Tohle u nás zatím není, možná časem se hraní her dostane na úroveň veřejně přijímané zábavy.

Zdroj: Gamasutra

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce