Už je to rok! Slavte s námi, odneste si originální hry!

Ne všichni z vás, našich čtenářů, jsou stálými návštěvníky serveru Doupě již od jeho začátků, dokonce si troufám tvrdit, že jen skutečně titěrný zlomek čtenářů nám zůstal přes ta léta dospívání skutečně věrný. Vám věrným i těm ostatním, kteří náš server sledujete o něco kratší dobu, je směřována zpráva radostná – Doupě slaví své první narozeniny.
Už je to rok! Slavte s námi, odneste si originální hry!
Ne všichni z vás, našich čtenářů, jsou stálými návštěvníky serveru Doupě již od jeho začátků, dokonce si troufám tvrdit, že jen skutečně titěrný zlomek čtenářů nám zůstal přes ta "léta" dospívání skutečně věrný. Vám věrným i těm ostatním, kteří náš server sledujete o něco kratší dobu, je směřována zpráva radostná – Doupě slaví své první narozeniny.

Za tu dobu nás potkala spousta těžkých ran osudu, ale i radostí z poznání vítězství. Blahé paměti vzpomínám, jak jsem před rokem při svém nástupu do Computer Pressu slyšel o nové aktivitě naší společnosti – herním serveru Doupě. Jelikož v této době nebyl český Internet prosycen herními webovými magazíny, byl to krok zcela jistě odvážný – vždyť v té době žádná velká společnost českého Internetu doposud neměla své želízko v herním ohni, jednalo se o půdu neprobádanou.

Nuže, opomeneme-li lehce nostalgické vyprávění o dobách, které jsou již za námi, pak si stejně tak jako tak musím vybavit prvního šéfredaktora našeho serveru, jenž měl vznik Doupěte na svědomí – David Hanousek. Byť odtržen od mateřské společnosti takřka celou republikou, dokázal kočírovat Doupě tím správným směrem a postupně odstraňovat jeho dětské nemoci, kterým se zřejmě při rozjíždění nového webu ani není možné vyhnout. Zlom nastal koncem listopadu, kdy se z důvodů odchodu za vlastními zájmy rozhodl opustit Doupě a vydal se zpátky na cestu programátora a překladatele.

A zde je ten moment, kdy se dostávám k serveru Doupě konečně já – v rukou mám více či méně fungující server, na kterém již byla spousta práce odvedena, ale který si rovněž i spoustu práce ještě žádá. Nyní, o devět měsíců později, s radostí sleduji, kam nám Doupátko vyrostlo – stalo se jedním z nejnavštěvovanějších herních serverů u nás (je poctivé být upřímný – však my Tě Vreco doženeme, předeženeme a utečeme ;)) a nyní již neodmyslitelně patří k informačním zdrojům herní scény u nás – což nás těší.

Slovo Doupě již nyní nemá ten punc začátečnictví, má rozsáhlý okruh čtenářů i redaktorů a "už sem prostě patří". Byť někdy nastávají buď vlivem osudu nebo jiných událostí okamžiky, kdy má člověk chuť "to všechno zabalit", nelze již couvnout zpátky. Nasadili jsme laťku spolu s ostatními weby a hodláme ji stavět výše a výše – byť toto poněkud stachanovské prohlášení může znít vcelku kacířsky, je jediným východiskem ze situace, v níž se mladý český Internet nachází.

Narozeniny ale nejsou jen projevy, není to jen plácání po ramenech svých či druhých, jsou to taky překvapení a dárky. Byť dort může být sladký a punč lahodný, je jenom jedna věc, která dělá narozeniny v tom pravém slova smyslu – dárky. I my hodláme rozdávat – nicméně zájemců je příliš, pročež jsme omezili naši malou soutěž na hrstku vyvolených – můžete to být třeba právě vy. Kdo pošle na adresu doupe@cpress.cz nejvtipnější a nejzajímavější mail, odnese si originální počítačovou hru – což platí i o dalších dvou pisálcích. To je myslím si cena příjemná, nemyslíte?

Ať už bude následovat období temné, ať už budou mraky spolu s blesky křižovat nebe, ať se stane cokoliv, Doupě bude vycházet a bude tu pro vás; přesně tak, jako je tomu poslední rok.

Přeji příjemný zbytek dne a hodně štěstí v naší malé soutěži…

Ladislav P. Valík, toho času šéfredaktor serveru Doupě

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |