Už je to rok! Slavte s námi, odneste si originální hry!

Ne všichni z vás, našich čtenářů, jsou stálými návštěvníky serveru Doupě již od jeho začátků, dokonce si troufám tvrdit, že jen skutečně titěrný zlomek čtenářů nám zůstal přes ta léta dospívání skutečně věrný. Vám věrným i těm ostatním, kteří náš server sledujete o něco kratší dobu, je směřována zpráva radostná – Doupě slaví své první narozeniny.
Už je to rok! Slavte s námi, odneste si originální hry!
Ne všichni z vás, našich čtenářů, jsou stálými návštěvníky serveru Doupě již od jeho začátků, dokonce si troufám tvrdit, že jen skutečně titěrný zlomek čtenářů nám zůstal přes ta "léta" dospívání skutečně věrný. Vám věrným i těm ostatním, kteří náš server sledujete o něco kratší dobu, je směřována zpráva radostná – Doupě slaví své první narozeniny.

Za tu dobu nás potkala spousta těžkých ran osudu, ale i radostí z poznání vítězství. Blahé paměti vzpomínám, jak jsem před rokem při svém nástupu do Computer Pressu slyšel o nové aktivitě naší společnosti – herním serveru Doupě. Jelikož v této době nebyl český Internet prosycen herními webovými magazíny, byl to krok zcela jistě odvážný – vždyť v té době žádná velká společnost českého Internetu doposud neměla své želízko v herním ohni, jednalo se o půdu neprobádanou.

Nuže, opomeneme-li lehce nostalgické vyprávění o dobách, které jsou již za námi, pak si stejně tak jako tak musím vybavit prvního šéfredaktora našeho serveru, jenž měl vznik Doupěte na svědomí – David Hanousek. Byť odtržen od mateřské společnosti takřka celou republikou, dokázal kočírovat Doupě tím správným směrem a postupně odstraňovat jeho dětské nemoci, kterým se zřejmě při rozjíždění nového webu ani není možné vyhnout. Zlom nastal koncem listopadu, kdy se z důvodů odchodu za vlastními zájmy rozhodl opustit Doupě a vydal se zpátky na cestu programátora a překladatele.

A zde je ten moment, kdy se dostávám k serveru Doupě konečně já – v rukou mám více či méně fungující server, na kterém již byla spousta práce odvedena, ale který si rovněž i spoustu práce ještě žádá. Nyní, o devět měsíců později, s radostí sleduji, kam nám Doupátko vyrostlo – stalo se jedním z nejnavštěvovanějších herních serverů u nás (je poctivé být upřímný – však my Tě Vreco doženeme, předeženeme a utečeme ;)) a nyní již neodmyslitelně patří k informačním zdrojům herní scény u nás – což nás těší.

Slovo Doupě již nyní nemá ten punc začátečnictví, má rozsáhlý okruh čtenářů i redaktorů a "už sem prostě patří". Byť někdy nastávají buď vlivem osudu nebo jiných událostí okamžiky, kdy má člověk chuť "to všechno zabalit", nelze již couvnout zpátky. Nasadili jsme laťku spolu s ostatními weby a hodláme ji stavět výše a výše – byť toto poněkud stachanovské prohlášení může znít vcelku kacířsky, je jediným východiskem ze situace, v níž se mladý český Internet nachází.

Narozeniny ale nejsou jen projevy, není to jen plácání po ramenech svých či druhých, jsou to taky překvapení a dárky. Byť dort může být sladký a punč lahodný, je jenom jedna věc, která dělá narozeniny v tom pravém slova smyslu – dárky. I my hodláme rozdávat – nicméně zájemců je příliš, pročež jsme omezili naši malou soutěž na hrstku vyvolených – můžete to být třeba právě vy. Kdo pošle na adresu doupe@cpress.cz nejvtipnější a nejzajímavější mail, odnese si originální počítačovou hru – což platí i o dalších dvou pisálcích. To je myslím si cena příjemná, nemyslíte?

Ať už bude následovat období temné, ať už budou mraky spolu s blesky křižovat nebe, ať se stane cokoliv, Doupě bude vycházet a bude tu pro vás; přesně tak, jako je tomu poslední rok.

Přeji příjemný zbytek dne a hodně štěstí v naší malé soutěži…

Ladislav P. Valík, toho času šéfredaktor serveru Doupě

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

dnes | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 17 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |