V Číně nesmí mládež do internetových kaváren

Čínská vláda zakazuje vstup mládeži do internetových kaváren, aby nebyla vystavena "škodlivému a nemorálnímu obsahu."  Zákaz se též vztahuje na karaoke bary a disca, protože se vláda zaměřuje na "audio a video produkty a počítačové hry", které "ubližují národní bezpečnosti a podněcují nenávist vůči cizím národnostem". Zákaz má vstoupit v platnost 1. března.

Už loni začalo platit nařízení, které zakazuje hrát online déle než tři hodiny. Hráči ovšem toto nařízení obkračují, když po uplynutí stanovené doby prostě začnou hrát na jiném účtu či jinou hru. Čína nabízí obrovský trh pro MMORPG - např. více než 1,5 milionu hráčů si zaplatilo účet ve World of Warcraft od spuštění hry vloni v červenci. V listopadu zase podle vládního výzkumu vyšlo najevo, že více než 13% mladých hráčů má závislost na online hraní.

Zdroj: Eurogamer

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce