V dubnu se objeví opice v autech

Koncern Nintendo se v Evropě už brzy pochlubí další hrou, původně určenou pro N64, která se objeví v novém kabátku. Na řadu totiž přišel oblíbený opičák, jenž exceloval v závodním skvostu Diddy Kong Racing který hráče ohromil natolik, že se ho od listopadu 1997 do Vánoc téhož roku prodalo na 800 000 kopií, což z něj učinilo nejrychleji prodávanou hru své doby.

  

Nyní se tato závodní podívaná vrací, aby potěšila další zástupy fanoušků, a hlavně majitelů handheldu NDS. Nadšenci ze Severní Ameriky tak můžou závodit už od 5. února letošního roku, zatímco my, Evropané, si budeme muset počkat až do 20. dubna. Odměnou se nám ovšem stane stejně chytlavý titul, jako byl ten, jež fascinoval před deseti lety, nicméně oděn do líbivějšího kabátku.

Budoucí majitelé se navíc mohou těšit na wi-fi multiplayer až pro osm hráčů, díky němuž poměří síly s nadšenými závodníky z celého světa, a to buď v Single závodech, Trophy, či Wish módu. Pařani preferující soukromí se - klasicky - budou moci zaměřit na Adventure mód, v němž se postaví na startovní čáru vedle ďábelského čaroděje Wipziga, či si vylepší osobní statistiky v time trialech.

Související informace (Diddy Kong Racing DS):
Platforma: NDS
Žánr: závodní
Vývojáři hry: Rare Ltd. (
http://www.rareware.com)
Vydavatelé hry: Nintendo (
http://www.nintendo.com/home)
Datum vydání: 5. února 2007 (Severní Amerika), 19. dubna 2007 (Austrálie), 20. dubna 2007 (Evropa)

Zdroj: Eurogamer