V GTA VI si máme poprvé zahrát za ženskou hrdinku. Příběh nás zavede do fiktivní verze Miami

Rockstar zatím detaily o jejich očekávané novince oficiální cestou neprozradil. Informace do světa ale proudí z jiných zdrojů.

Grand Theft Auto VI je bezesporu jednou z nejočekávanějších her současnosti, i když o ní víme velmi málo. Web Bloomberg ale přichází s novinkami, díky kterým si o pokračování jedné z historicky nejúspěšnějších sérií můžeme udělat lepší představu. V hlavní roli má figurovat dvojice postav, přičemž jednou z nich bude žena. Pokud to tak skutečně bude, měli bychom si v příběhu GTA vůbec poprvé zahrát za ženskou postavu. Pro Rockstar má v tomhle případě být inspirací světoznámá dvojice Bonnie a Clyde. 

Ohledně příběhu padla také poznámka, že vývojáři umírní míru vtípků směřovaných na menšiny. V tomhle ohledu se předchozí díly rozhodně zpět nedržely a do určité míry to bývalo i poznávací znamení GTA, že si nebere servítky naprosto s ničím. Samozřejmě ale bude záležet hlavně na kvalitě příběhu než na tom, kolik vtipů a narážek během něj zazní. 

Pod označením Project Americas vznikala mapa inspirovaná částmi Severní i Jižní Ameriky. Od prvotních plánů přišla řada změn, a tak se tentokrát máme podívat do fiktivní verze města Miami. Mapa se časem navíc bude rozrůstat o nový obsah a už nyní je na ní prý více přístupných interiérů než v jakémkoliv z předchozích dílů. Kromě nových misí se má GTA VI časem rozrůst i o celá města. 

Take-Two prý vydání plánuje na fiskální rok 2024, tedy v období od dubna 2023 do března 2024. Vývojáři z Rockstaru jsou ale toho názoru, že si budeme muset počkat déle. Vývoj se prodloužil nejen kvůli pandemii, ale tým se tentokrát chce vyhnout dlouhým přesčasům a celkově hodlá svým členům poskytnout lepší podmínky. I přes dlouhý vývoj je ale prý morálka týmu lepší než kdy předtím. 

Zdroj: Bloomberg

Diskuze (11) Další článek: Předělávka Star Wars: KOTOR je v problémech. Aspyr propouští a vývoj projektu má být pozastaven

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,