V Mars Horizon 2 znovu vybudujete vesmírnou agenturu a tentokrát budete hledat mimozemský život

Britské studio Auroch Digital včera oznámilo pokračování nenápadné vesmírné strategie Mars Horizon. Dvojka vyzdvihuje hlavní tahák už podtitulem The Search For Life, v blízkém vesmíru budete hledat mimozemský život.

Ve dva roky staré jedničce hráči začali s dobýváním kosmu. Ujali se vedení jedné z pěti vesmírných agentur a formou tahů soutěžili o to, kdo jako první na oběžnou dráhu dostane sondu, zvíře, člověka, kdo bude prozkoumávat okolní planety, komety a jiné objekty. Až nakonec vyšle člověka na rudou planetu. Při tom museli získávat komerční i vládní sponzory, uchlácholit média a efektivně stavět základnu, rakety i lodě a najímat vhodný personál.

Dvojka bude podle anotace, zveřejněných screenshotů i prvního traileru velmi podobná, ale přinese nové možnosti. Kromě základny na Zemi budou hráči stavět výzkumná centra, habitaty a odpalovací rampy i na Měsíci a Marsu. A na čtvrté planetě Sluneční soustavy bude pokračovat rozsáhlý program hledání biologických stop nebo jiných anomálií.

Mars Horizon je vhodný pro hráče, pro něž je Kerbal Space Program příliš hardcore. Zde jsou mechaniky velmi zjednodušené, výběr lodi, nosné rakety i boosterů je otázkou pár kliknutí a jejich testování má ke skutečné simulaci také daleko. Primární úlohou je pořád vedení NASA, ESA, JAXA, CNSA nebo Roskosmosu.

Dvojka dorazí někdy v roce 2024, zatím se počítá jen s verzí pro PC. Na Steamu už má kartu, na které lze vývoj dále sledovat.

Váš názor Další článek: Recenze hry Kirby's Return to DreamLand Deluxe. Jednoduchá skákačka s výborným přídavkem

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,