V multiplayeru Watch Dogs nejste nikdy v bezpečí

O originálně pojatém multiplayeru v připravované akci Watch Dogs jsme slyšeli už mnohokrát. Konečně si ale vývojáři našli čas jej pořádně rozepsat. Na co se těšit?

V poslední době už se najde jen málo her, které obsahují čistě kampaň pro jednoho hráče a díky bohu za ně, no vlastně díky vývojářům. Tvůrci ve zbylých případech připraví menší odbočku v podobě multiplayeru i pro ryze příběhovou hru. Co si budeme povídat, většinou si to pustíme jen ze zvědavosti a nikdy více se slovy: "Kdyby radši všechnu svoji pozornost věnovali singleplayeru".

Podobné odchýlení nabídne i očekávaný titul Watch Dogs. První z vyvolených jej mohli spatřit už hezky v pohybu a podle zveřejněných informací to vypadá zatím na slušnou porci zábavy.

a8159ff3-81308.jpg d3849c1d-75855.jpg ef2f796e-75854.jpg

Hlavní princip je jednoduchý - pokud odemknete hru pro veřejnost nebo pozvete kamaráda do hry, tak se po připojení do vašeho světa objeví v podobě klasické NPC postavy, nikoli jako klon hlavního protagonisty Aidena, aby hráč nikdy neměl tušení, jak přesně návštěva vypadá. Přitom na své konzoli bude dotyčný stále vypadat jako Aiden a vy jako NPC postava, aby se nenarušil zážitek. Perfektní nápad.

Poté už je pouze na něm, jestli vám hru zpříjemní a pokusí se pomoci, nebo bude házet klacky pod nohy. Například při zdrhání před policií může vysunout či odstranit zábrany z cesty, odlákat pozornost a podobě. Ovšem existuje i druhá varianta, kde vás zákeřně využije a díky jeho chytrým tahům budete následně dopadeni.

Ve Watch Dogs jde hlavně o hackování, tudíž druhý hráč může ve vaší blízkosti hezky nabourat váš telefon, tím převzat kontrolu jak nad vámi, tak nad městem. Proto se klidně může stát, že se při poklidné procházce v parku ukáže ukazatel, který hlásí nabourání do telefonu. Bum, procenta infiltrace se začnou zvedat. Úkolem je pak co nerychleji najít škodnou, třeba pomocí místní veřejné kamery, a okamžitě ji zlikvidovat. Při nalezení hackera není ještě vyhráno, může totiž logicky utíkat a bránit se. Více prozrazeno nebylo, proto nelze soudit, co je odměnou za dopadení vetřelce nebo úspěšného nabourání do cizího mobilu.

MPhack.png

Pokud budete ale hrát vedlejší úkoly nebo hlavní příběhovou linku, tak se nemusíte bát, že vám ji dotyčný překazí, jelikož v tento okamžik se do hry nedá nijak dostat. Funguje pouze během volného brouzdání po městě, a to je geniální. I kdyby vám to vadilo, můžete v klidu hru uzamknout. Na podobné bázi je postaven např. titul Borderlands.

Zdroj: UbiBlog

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „fotografují“ úchvatné snímky

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „f…

Stále více her začíná nativně využívat foto režimy a my se tak můžeme dívat na umělecká díla hodná našich obrazovek.

včera | | 6 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Plus a Sundered zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Pl…

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

10.  1.  2020 |
V Assassin

V Assassin's Creed Ragnarok procestujete Evropu, p…

Další díl populární série začíná unikat na internet stále více a oficiální odhalení už je víceméně na spadnutí.

11.  1.  2020 | | 5 N/A
CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke konci vývoje Cyberpunku

CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke…

Dokončit Cyberpunk 2077 není pro vývojáře žádný med a to nejhorší zřejmě teprve přijde.

20.  1.  2020 | | 5 N/A
Black Desert Mobile: orgie herních nadšenců | Recenze

Black Desert Mobile: orgie herních nadšenců | Rece…

Masivní MMORPG Black Desert konečně dorazilo na mobilní telefony a vypadá to na hodně slušnou zábavu.

13.  1.  2020 | | 3 N/A