V multiplayeru Watch Dogs nejste nikdy v bezpečí

O originálně pojatém multiplayeru v připravované akci Watch Dogs jsme slyšeli už mnohokrát. Konečně si ale vývojáři našli čas jej pořádně rozepsat. Na co se těšit?

V poslední době už se najde jen málo her, které obsahují čistě kampaň pro jednoho hráče a díky bohu za ně, no vlastně díky vývojářům. Tvůrci ve zbylých případech připraví menší odbočku v podobě multiplayeru i pro ryze příběhovou hru. Co si budeme povídat, většinou si to pustíme jen ze zvědavosti a nikdy více se slovy: "Kdyby radši všechnu svoji pozornost věnovali singleplayeru".

Podobné odchýlení nabídne i očekávaný titul Watch Dogs. První z vyvolených jej mohli spatřit už hezky v pohybu a podle zveřejněných informací to vypadá zatím na slušnou porci zábavy.

a8159ff3-81308.jpg d3849c1d-75855.jpg ef2f796e-75854.jpg

Hlavní princip je jednoduchý - pokud odemknete hru pro veřejnost nebo pozvete kamaráda do hry, tak se po připojení do vašeho světa objeví v podobě klasické NPC postavy, nikoli jako klon hlavního protagonisty Aidena, aby hráč nikdy neměl tušení, jak přesně návštěva vypadá. Přitom na své konzoli bude dotyčný stále vypadat jako Aiden a vy jako NPC postava, aby se nenarušil zážitek. Perfektní nápad.

Poté už je pouze na něm, jestli vám hru zpříjemní a pokusí se pomoci, nebo bude házet klacky pod nohy. Například při zdrhání před policií může vysunout či odstranit zábrany z cesty, odlákat pozornost a podobě. Ovšem existuje i druhá varianta, kde vás zákeřně využije a díky jeho chytrým tahům budete následně dopadeni.

Ve Watch Dogs jde hlavně o hackování, tudíž druhý hráč může ve vaší blízkosti hezky nabourat váš telefon, tím převzat kontrolu jak nad vámi, tak nad městem. Proto se klidně může stát, že se při poklidné procházce v parku ukáže ukazatel, který hlásí nabourání do telefonu. Bum, procenta infiltrace se začnou zvedat. Úkolem je pak co nerychleji najít škodnou, třeba pomocí místní veřejné kamery, a okamžitě ji zlikvidovat. Při nalezení hackera není ještě vyhráno, může totiž logicky utíkat a bránit se. Více prozrazeno nebylo, proto nelze soudit, co je odměnou za dopadení vetřelce nebo úspěšného nabourání do cizího mobilu.

MPhack.png

Pokud budete ale hrát vedlejší úkoly nebo hlavní příběhovou linku, tak se nemusíte bát, že vám ji dotyčný překazí, jelikož v tento okamžik se do hry nedá nijak dostat. Funguje pouze během volného brouzdání po městě, a to je geniální. I kdyby vám to vadilo, můžete v klidu hru uzamknout. Na podobné bázi je postaven např. titul Borderlands.

Zdroj: UbiBlog

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole