V nové české hře The Wild Age budeme čelit náporům goblinů

Spin-off populární herní série Kingdom ve 3D podobě?

Únor se blíží pomalu ke konci, avšak o nové hry v tomto měsíci rozhodně nebyla nouze, což potvrdil závěr minulého týdne, kdy vyšlo hned několik očekávaných titulů. Pokud jde o nadcházející měsíc, tak zde bída opět nebude, protože vychází tituly jako Tom Clancy's The Division 2 nebo Devil May Cry 5. Avšak mimo tyto věhlasné značky vyjde i jeden nový titul z našich českých luhů a hájů, nazývající se The Wild Age a rozhodně se nejedná o nějakou nezajímavou hříčku. 

Jedná se o druhý počin Martina Mastného (McMagic Productions). Ten už několik let pracuje na rozsáhlém RPG survivalu Novus Inceptio, který je v rozpracované fázi a bylo potřeba si od něj dát chvíli pauzu a načerpat nové síly. The Wild Age je micro management strategie ve stylu tower defense, inspirovaná sérii Kingdom od studia Noio. Nejde ale jen o převod 2D konceptu do 3D, to by bylo až moc jednoduché. V základu se na první pohled na konceptu nic nemění, ale snaží se do hry vnést nové prvky, více hru zpřístupnit i méně zdatným hráčům, ale také zachovat původní chytlavou hratelnost a nutnost strategicky přemýšlet.

Ve hře se zhostíte role nového vládce, který má za úkol vytvořit na několika ostrovech novou, plně samostatnou osadu. Je nutné najmout vesničany a splnit hlavní úkol pro každý ostrov. Nebude to ale snadné, během noci útočí nebezpeční goblini s cílem zabránit vašemu snažení. Jako vládce budete rozdávat rozkazy pomocí jediné suroviny ve hře (mincí). Vaši vesničané plní úkoly a svoje role (stavitel, lesník, farmář...) dle vašeho rozhodnutí. Splnění cíle není vždy jednoduché a máte spoustu možností pro rozvoj vaší strategie. K tomu vám dopomohou odměny za splnění úkolů v hlavní kampani.


Na hře The Wild Age se začalo pracovat koncem léta 2018 – je to tedy rychloprojekt, ale ne na úkor kvality. Jen se zužitkovávají zkušenosti z předchozího projektu. Hře se již podařilo získat třetí místo na loňské GDS 2018, kde byla poprvé představena hratelná verze odborné veřejnosti. Také jsem v kontaktu s autorem původní série, který je potěšen tím, že jeho hra definovala nový žánr (což je pravda). A v zásadě nemá žádný problém s tím že by se jednalo o klon či kopii – celou situaci a postoj vidí tak jako já. Ale logicky není s naší hrou nijak spojen, jen je informován o této skutečnosti. (To jen pro případné negace ohledně „kopírování“ konceptu).

The Wild Age vychází 7. března na PC v Early Access, ve kterém se hra zdrží nejvýše rok, ale předpokládá se spíše s řádem několika měsíců na doladění hry a případné požadavky komunity. Titul se bude prodávat za zhruba 330 korun (13 euro). Nám nezbývá nic jiného, než popřát Martinovi hodně štěstí a úspěchů s novou hrou, která opět podtrhuje rozmanitost českého herního průmyslu v plné své kráse.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |6 N/A
Martin Nahodil
Logické
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď mů…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

24.  1.  2022 | |8 N/A
Ladislav Novák
TémaMobily
PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkáte na Krata bez vousů?

PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkát…

Pokud něčím PC komunita vyniká, tak je to schopnost improvizovat.

20.  1.  2022 | |2 N/A
Michal Maliarov
God of WarModifikace