V nové české hře The Wild Age budeme čelit náporům goblinů

Spin-off populární herní série Kingdom ve 3D podobě?

Únor se blíží pomalu ke konci, avšak o nové hry v tomto měsíci rozhodně nebyla nouze, což potvrdil závěr minulého týdne, kdy vyšlo hned několik očekávaných titulů. Pokud jde o nadcházející měsíc, tak zde bída opět nebude, protože vychází tituly jako Tom Clancy's The Division 2 nebo Devil May Cry 5. Avšak mimo tyto věhlasné značky vyjde i jeden nový titul z našich českých luhů a hájů, nazývající se The Wild Age a rozhodně se nejedná o nějakou nezajímavou hříčku. 

Jedná se o druhý počin Martina Mastného (McMagic Productions). Ten už několik let pracuje na rozsáhlém RPG survivalu Novus Inceptio, který je v rozpracované fázi a bylo potřeba si od něj dát chvíli pauzu a načerpat nové síly. The Wild Age je micro management strategie ve stylu tower defense, inspirovaná sérii Kingdom od studia Noio. Nejde ale jen o převod 2D konceptu do 3D, to by bylo až moc jednoduché. V základu se na první pohled na konceptu nic nemění, ale snaží se do hry vnést nové prvky, více hru zpřístupnit i méně zdatným hráčům, ale také zachovat původní chytlavou hratelnost a nutnost strategicky přemýšlet.

Ve hře se zhostíte role nového vládce, který má za úkol vytvořit na několika ostrovech novou, plně samostatnou osadu. Je nutné najmout vesničany a splnit hlavní úkol pro každý ostrov. Nebude to ale snadné, během noci útočí nebezpeční goblini s cílem zabránit vašemu snažení. Jako vládce budete rozdávat rozkazy pomocí jediné suroviny ve hře (mincí). Vaši vesničané plní úkoly a svoje role (stavitel, lesník, farmář...) dle vašeho rozhodnutí. Splnění cíle není vždy jednoduché a máte spoustu možností pro rozvoj vaší strategie. K tomu vám dopomohou odměny za splnění úkolů v hlavní kampani.

Česká 3D plošinovka Ricky Runner zamířila do předběžného přístupu

Česká 3D plošinovka Ricky Runner zamířila do předběžného přístupu

Na hře The Wild Age se začalo pracovat koncem léta 2018 – je to tedy rychloprojekt, ale ne na úkor kvality. Jen se zužitkovávají zkušenosti z předchozího projektu. Hře se již podařilo získat třetí místo na loňské GDS 2018, kde byla poprvé představena hratelná verze odborné veřejnosti. Také jsem v kontaktu s autorem původní série, který je potěšen tím, že jeho hra definovala nový žánr (což je pravda). A v zásadě nemá žádný problém s tím že by se jednalo o klon či kopii – celou situaci a postoj vidí tak jako já. Ale logicky není s naší hrou nijak spojen, jen je informován o této skutečnosti. (To jen pro případné negace ohledně „kopírování“ konceptu).

The Wild Age vychází 7. března na PC v Early Access, ve kterém se hra zdrží nejvýše rok, ale předpokládá se spíše s řádem několika měsíců na doladění hry a případné požadavky komunity. Titul se bude prodávat za zhruba 330 korun (13 euro). Nám nezbývá nic jiného, než popřát Martinovi hodně štěstí a úspěchů s novou hrou, která opět podtrhuje rozmanitost českého herního průmyslu v plné své kráse.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Half-Life série je před příchodem Alyx na Steamu ke hraní zcela zdarma

Half-Life série je před příchodem Alyx na Steamu k…

Kdy, když ne teď.

22.  1.  2020 | | 12 N/A
CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke konci vývoje Cyberpunku

CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke…

Dokončit Cyberpunk 2077 není pro vývojáře žádný med a to nejhorší zřejmě teprve přijde.

20.  1.  2020 | | 5 N/A
Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Nedávno jsme dostali možnost vyzkoušet si ve Varšavě nový Doom Eternal. A stálo to za to! Takhle brutální a rychlou řežbu jsme tu ještě neměli.

21.  1.  2020 | | 12 N/A
Za odložením Cyberpunku prý stojí slabé konzole, největší problém má Xbox

Za odložením Cyberpunku prý stojí slabé konzole, n…

Cyberpunk 2077 dostal minulý týden odklad data vydání a vyjde tak až v září. Polský insider Borys Niespielak tvrdí, že je to kvůli optimalizaci pro konzole.

23.  1.  2020 | | 8 N/A
Black Desert Mobile: orgie herních nadšenců | Recenze

Black Desert Mobile: orgie herních nadšenců | Rece…

Masivní MMORPG Black Desert konečně dorazilo na mobilní telefony a vypadá to na hodně slušnou zábavu.

13.  1.  2020 | | 3 N/A