V novém kabátě s transplantovaným srdcem

Actebis Computer, přední distribuční společnost, začala pro své české zákazníky dovážet nové modelové řady notebooků Targa Xtender, které potěší laiky svým elegantním vzhledem a odborníky novými procesory a precizním zpracováním.
Actebis Computer, přední distribuční společnost, začala pro své české zákazníky dovážet nové modelové řady notebooků Targa Xtender, které potěší laiky svým elegantním vzhledem a odborníky novými procesory a precizním zpracováním.

Notebooky TARGA jsou na českém trhu přítomny téměř od samého počátku činnosti této evropské distribuční společnosti v krajích koruny české. Podobně jako monitory téže značky si získaly oblibu u zákazníků oceňujících rozumný poměr cena/výkon a kvalitní zpracování. Notebooky Targa se řadí ke světové špičce mimo jiné díky pověstné německé preciznosti – tyto notebooky jsou totiž navrhovány i vyráběny v drážďanských závodech Actebisu. Pro zajímavost, pouze jediná konkurenční značka je vyráběna taktéž v EU (a shodou okolností začíná i končí stejnými písmeny jako Targa).

Kromě certifikovaných výrobních postupů zaručuje notebookům Targa maximální spolehlivost a dlouhodobou použitelnost též začlenění nejnovějších procesorů od Intelu, široké možnosti rozšíření (např. paměť až do 256 MB), nejnovější technologie a u některých modelů i zabudovaný 56K modem. Jistotu výrobce dokládá též 36měsíční záruka.

Targa Xtender 300 je notebook typu “vše v jednom” a je proto určen pro vysoce mobilní uživatele. Zvláště se hodí tam, kde jsou zapotřebí vyšší multimediální schopnosti – při prezentacích zákazník ocení rychlou a kontrastní AGP grafiku, hardwarovou podporu 3D vykreslování a dekódování DVD, a také prostorový zvuk (buď prostřednictvím zabudovaných či externích reproduktorů). Díky videovýstupu a podpoře DVD, včetně pětikanálového zvuku Dolby AC-3, může Xtender 300 zprostředkovat též zážitky z oblasti domácího kina.

Pro své majitele je Targa Xtender 300 ideálním společníkem na cesty a zvláště jej ocení především ti, kdo potřebují skutečně výkonný a hlavně vždy funkční stroj. Jeho kvality však nezačínají až pod vrchním krytem, pročež zaujme i na první pohled – dvoubarevný magnesiový design a výška 3,3 cm mu dávají punc pěkného kompaktního přístroje a ani jeho hmotnost, pouhých 2,4 kg, není zásadní přítěží.

Targa Xtender 300 se dodává ve dvou variantách: jedna s procesorem Intel Celeron 700 MHz, 64 MB paměti, 13,3" TFT displejem, grafikou ATI Mobility-M, zvukem Creative s optickým výstupem 5.1, 40X CD-ROM mechanikou, Windows98 a Wordem 2000; druhý model je určen pro ještě náročnější zákazníky a liší se od prvého tím, že obsahuje procesor Intel Pentium III na 800 MHz, 128 MB paměti, 14.1" TFT displej a 56K modem.

O společnosti: Actebis Holding GmbH. byla založena v roce 1986 v Německu. Actebis má v současné době zastoupení ve 13 evropských zemích a s plánovaným obratem přes 7 miliard DEM pro rok 2000, desítkami distribučních smluv a více než 2300 zaměstnanci patří k malé skupině největších distribučních IT firem v Evropě. V Čechách byla 100% vlastněná pobočka, Actebis Computer s.r.o., založena v září 98. V současné době je distributorem firem A-MAX, Creative Labs, Edimax, Fujitsu, Gigabyte, Hewlett-Packard, Hitachi, Chaintech, IBM (disky), IOMega, Lite-On, Logitech, Matrox, Memorex, Mustek, Quantum, Seagate a vlastní značky Targa.

Nejnovější komentáře