V předělávce Mafie si hráči budou moci sami nastavit obtížnost AI policie

Pamatujete si na dodržování dopravních pravidel? V novince to nebude chybět.

Původní Mafia je herní ikonou z mnoha důvodů, jedním z populárních a paralelně i nejvíce kontroverzních prvků však byla policie a její dravost. Hráč musel dodržovat všechna pravidla provozu, zastavovat na červené, nepřekračovat rychlost a celkově se chovat jako správný občan. Právě to dělalo ze hry tak unikátní záležitost, která ji odlišovala od ostatních. A to se naštěstí nezmění. 

Mnoho herních systémů a nastavení totiž půjde upravit tak, aby přesně vyhovovala potřebám hráčů. Vztahuje se to především na nastavení umělé inteligence policie, které bude samostatné a oddělené od standardní obtížnosti hry samotné. Tvůrci ze studia Hangar 13 chtějí totiž modernizovat hru tak, aby byla mnohem přístupnější novým hráčům, ale přesto ponechat kultovní nádech tak, aby si jej užili i pamětníci.

Mafia Trilogy oficiálně: První díl čeká spousta změn, dabing nebude chybět

Mafia Trilogy oficiálně: První díl čeká spousta změn, dabing nebude chybět

To znamená, že se v nastavení budete moci sami rozhodnout, jak moc agresivní policie bude a co všechno vám může projít. A nebo vše necháte původní a užijete si originál. To platí i o přestřelkách, které nyní budou díky systému krytí mnohem více smrtící. 

"Původní hra byla velkou výzvou a to patřilo k důvodu, proč hráče tak přitahovala," řekl Haden Blackman, CCO studia v rozhovoru pro USgamer. "Takže se snažíme balancovat na tenké hranici mezi tím, aby byla hra stále dost velkou výzvou, a přesto neodvrátila nové hráče."

Mafia: Definitive Edition vychází 28. srpna letošního roku pro PC, PS4 a Xbox One.

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už nezastreamuje

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už …

Slavný streamer byl vyhozen ze své domovské platformy, zákaz má být trvalý.

28.  6.  2020 | | 7 N/A
Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než si myslíte

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než…

To, že hry jsou blahodárná činnost nám hráčům jistě nikdo nemusí vysvětlovat. Avšak tu a tam se hodí mít v záloze pár článků s důkazy, které jasně vysvětlí, proč u těch her prosedíme tolik času. Pojďme se tedy společně podívat na vědecky prokázané pozitivní důsledky hraní her a odhalme část toho, co nám za ty roky daly.

29.  6.  2020 | | 13 N/A
Podrobný návod na kultovní Mafii: připravte se na vydání remaku

Podrobný návod na kultovní Mafii: připravte se na …

Mafia není nejobtížnější hrou všech dob, přesto ale obsahuje některé složitější momenty. Proto jsme pro vás připravili podrobný návod, pomocí kterého hru dohraje každý. Navrch jsme přidali několik desítek dobrých rad pro pohodový život každého správného mafiána. Neváhejte a přesuňte se s námi do třicátých let minulého století!

4.  7.  2020 | | 47 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy léta a akce na multiplayerovky

Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy léta a akce na …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

3.  7.  2020 | | 2 N/A
Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a Stranger Things 3 zdarma

Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

26.  6.  2020 |