V progamingu vše směřuje k Brnu

Jak už jste si možná zvykli, pravidelně vás díky spolupráci se serverem e-sports informujeme o situaci v oblasti progamingu. Dnešní přehled je z velké části ovlivněn chystanou akcí Czech Game Expo, o které jsme vás informovali před několika hodinami.

Světová olympiáda v elektronických sportech - České a slovenské kvalifkace

Zase probíhaly kvalifikace na herní olympiádu - World Cyber Games 2003. Kvalifikace se konají v několika velkých českých a slovenských městech a vyvrcholením události bude Národní finále v Boby Centrum Brno ve dnech 13.-14.9.2003, které se koná v rámci prvního ročníku Czech Game Expo 2003. Z Národního finále pak postupuje celkem 18 českých a slovenských hráčů do celosvětového finále za účastí celkem 55 států světa v jihokorejské metropoli Soul 13.-18.10.2003.

  • O předminulém víkendu se konala předposlední česká kvalifikace ve hře Warcraft 3. Kteří tři hráči se kvalifikovali na Národní finále, to zjistíte zde.
  • I tentokrát jsme si povídali s postupujícím hráčem Age of Mythology, konkrétně s nEph^AN77. Mezi další WCG rozhovory patří interview s massacRe.da Fabio, jež se svým klanem postoupil ve hře Counter-Strike. Následujícím vyzpovídaným je nEph^Destroyer, který postoupil ve hře Starcraft: Broodwar. BT|Bruce postoupil se svým týmem 16.8. ve hře Counter-Strike. Poslední rozhovor je s nEph.exi, který se kvalifikoval v Unreal Tournament 2003.
  • Jaké mapy se budou hrát v Koreji v Grand finále ve hře Starcraft: Broodwar, to se dozvíte zde.
  • O předminulém víkendu proběhl v Brně doposud největší český kvalifikační turnaj v Counter-Strike, klany bojovaly o čtyři postupová místa. Report z této akce naleznete zde.
  • Změnily se WCG pravidla v Unreal Tournament 2003, tato pravidla budou platná i na Národním finále v Brně.
  • Kteří hráči postoupili z poslední kvalifikace ve Warcraft 3, která se konala tento víkend, to naleznete v tomto reportu.

Česká a slovenská liga v elektronických sportech

Co se děje v Electronic Sports League (dále jen ESL), se dozvíte zde. V ESL se hraje o celkových 500.000 Kč ve hrách Counter-Strike, Warcraft 3, NHL2003 a Unreal Tournament 2003. Zápasy se hrají online a součástí ligy jsou i pravidelné offline eventy v podobě Friday Night Game, které se odehrávají každý poslední pátek v měsíci (vyjma nyní červenec a srpen 2003) v multikině Village Cinmas Černý Most.

  • Chystá se mezinárodní Tactical Ops Premiership, jehož se zúčastní 24 klanů z národního i z mezinárodního žebříčku. Více se dočtete tady.
  • Jako obvykle se i tentokráte objevily na stránkách e-Sports zajímavé články. Co přináší nové číslo herního magazínu GameStar, to zjistíte zde. Jaké změny se staly na mezinárodní Counter-Strike scéně, se dozvíte tady. Rozhovor s jedním z nejlepších sniperů v Medal of Honor: Allied Assault najdete zde.

STORM The Front - hraje se 67 000 Sk

  • 6. -7. 9.2003 proběhne ve Storm Game klubu v Bratislavě turnaj STORM The Front, hrát se bude Counter Strike a Warcraft III: The Frozen Throne, vítězové si mezi sebe rozdělí částku 67 000 Sk. Registrovat se můžete do 4.9.2003, startovné činí 200 Sk. Další informace se nacházejí zde.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce