V progamingu vše směřuje k Brnu

Jak už jste si možná zvykli, pravidelně vás díky spolupráci se serverem e-sports informujeme o situaci v oblasti progamingu. Dnešní přehled je z velké části ovlivněn chystanou akcí Czech Game Expo, o které jsme vás informovali před několika hodinami.

Světová olympiáda v elektronických sportech - České a slovenské kvalifkace

Zase probíhaly kvalifikace na herní olympiádu - World Cyber Games 2003. Kvalifikace se konají v několika velkých českých a slovenských městech a vyvrcholením události bude Národní finále v Boby Centrum Brno ve dnech 13.-14.9.2003, které se koná v rámci prvního ročníku Czech Game Expo 2003. Z Národního finále pak postupuje celkem 18 českých a slovenských hráčů do celosvětového finále za účastí celkem 55 států světa v jihokorejské metropoli Soul 13.-18.10.2003.

  • O předminulém víkendu se konala předposlední česká kvalifikace ve hře Warcraft 3. Kteří tři hráči se kvalifikovali na Národní finále, to zjistíte zde.
  • I tentokrát jsme si povídali s postupujícím hráčem Age of Mythology, konkrétně s nEph^AN77. Mezi další WCG rozhovory patří interview s massacRe.da Fabio, jež se svým klanem postoupil ve hře Counter-Strike. Následujícím vyzpovídaným je nEph^Destroyer, který postoupil ve hře Starcraft: Broodwar. BT|Bruce postoupil se svým týmem 16.8. ve hře Counter-Strike. Poslední rozhovor je s nEph.exi, který se kvalifikoval v Unreal Tournament 2003.
  • Jaké mapy se budou hrát v Koreji v Grand finále ve hře Starcraft: Broodwar, to se dozvíte zde.
  • O předminulém víkendu proběhl v Brně doposud největší český kvalifikační turnaj v Counter-Strike, klany bojovaly o čtyři postupová místa. Report z této akce naleznete zde.
  • Změnily se WCG pravidla v Unreal Tournament 2003, tato pravidla budou platná i na Národním finále v Brně.
  • Kteří hráči postoupili z poslední kvalifikace ve Warcraft 3, která se konala tento víkend, to naleznete v tomto reportu.

Česká a slovenská liga v elektronických sportech

Co se děje v Electronic Sports League (dále jen ESL), se dozvíte zde. V ESL se hraje o celkových 500.000 Kč ve hrách Counter-Strike, Warcraft 3, NHL2003 a Unreal Tournament 2003. Zápasy se hrají online a součástí ligy jsou i pravidelné offline eventy v podobě Friday Night Game, které se odehrávají každý poslední pátek v měsíci (vyjma nyní červenec a srpen 2003) v multikině Village Cinmas Černý Most.

  • Chystá se mezinárodní Tactical Ops Premiership, jehož se zúčastní 24 klanů z národního i z mezinárodního žebříčku. Více se dočtete tady.
  • Jako obvykle se i tentokráte objevily na stránkách e-Sports zajímavé články. Co přináší nové číslo herního magazínu GameStar, to zjistíte zde. Jaké změny se staly na mezinárodní Counter-Strike scéně, se dozvíte tady. Rozhovor s jedním z nejlepších sniperů v Medal of Honor: Allied Assault najdete zde.

STORM The Front - hraje se 67 000 Sk

  • 6. -7. 9.2003 proběhne ve Storm Game klubu v Bratislavě turnaj STORM The Front, hrát se bude Counter Strike a Warcraft III: The Frozen Throne, vítězové si mezi sebe rozdělí částku 67 000 Sk. Registrovat se můžete do 4.9.2003, startovné činí 200 Sk. Další informace se nacházejí zde.
Váš názor Další článek: Half-Life 2 - Kdo dřív?

Témata článku: , , ,