V Red Dragonu zavládlo stanné právo

Web-based strategii Red Dragon jsme vám už kdysi představovali. Nyní si v této hře zřídili administrátoři absolutní právo libovolně nakládat s gubernáty hráčů "pokud to uzna za vhodne pro beh hry." Stalo se tak po zneužití pravidel gubernáty, které posléze vytvořili alianci Drone Nemesis. Ač ji tvoří pouze 10 gubernátů, dohromady mají 3x více pozemků, než druhá největší, sedmnáctičlenná, aliance. Administrátor palidi se k tomu na fórech vyjádřil takto:

Rozhodl jsem se ze tem gubernatum co jsem jim vcera snizil rozlohu vratim akry zpet.

Vcera jsme o tom dlouze debatovali a presvedcili mne ze nemaji v umyslu tuto vyhodu pouzit.

Vraceni je podmineno tim ze nijak nepouziji svou rozlohu aby ovlivnili ostatnim hru. Takze se v podstate smi jen branit. Kdyby chteli utocit tak jen v pripade ze jim to povolim.
Dale se nezucastni souteze o vecne ceny.
Dale nijak nebudou ovlivnovat trh.

Pro ostatni hrace z toho vyplyva ze to ze mame jednu velkou alianci se jich nijak netyka. Jako kdyby nebyla.

V zadnem pripade uz ale nebudeme trpet svaceni jakehokoliv druhu a budeme je trestat

Přesto se však na pozadí objevují různé spekulace, mnozí z hráčů chtějí vrátit peníze zpět, protože celé toto připomíná více cirkus, než hru. Další fámy mluví o tom, že hráči Drone Nemesis tlačili na administrátory právě přes peníze, které by po jejich smazání chtěli vymáhat na firmě Cenega, která Red Dragon provozuje. Zatím to vypadá, že hra se dostala do těžkých problémů a to těsně před tím, než by měla přijít nová verze Red Dragon 3.

Zdroj: Vlastní, RD2

 

UPDATE: 28. 2. 14:10

Administrátor Frost potvrdil, že se bude vše řešit pravděpodobně ve středu. Dále potvrdil, že gubernáty aliance Drone Nemesis nejednaly v rozporu s tehdy platnými pravidly a nebudou tím pádem nijak potrestání za využití spojenců. Nastínil možnost, že by byly odebrány pozemky později, v souladu s novými absolutistickými pravidly.

Omluva: Bylo zjištěno, že jmenovaná aliance žádného pravidla nezenužila, pouze neeticky využila mezer v pravidlech toho času platících aby si zajistila výhodu. Omlouvám se tímto za použití nevhodného termínu.

 

UPDATE: 1. 3. 13:44

Drone Nemesis vydali následující prohlášení:

Prohlaseni Drone Nemesis
Po zrale uvaze rozhodli, ze gubernaty v Drone Nemesis, Tarakovych detech a Fear Factory abdikujeme. To proč jsme je založili bulo již několikrát řečeno na IF. Chtěli jsme aby se upravila pravidla kde byla díra a která byla zneužívána několik věků a i přes několikeré upozornění nikdo nebyl schopen se tímto zabývat. Dílo se podařilo a pravidla byla změněna ve prospěch všech hráčů na RD. Tím pádem přestala mít aliance Drone Nemesis a pomocné aliance smysl. Od začátku jsme deklarovali důvod vzniku této aliance, od začátku jsme deklarovali, že postavit PPSku nehodláme a toto bylo řečeno i Administrátorům. To, že to několik z Vás nepochopilo, to bohužel už není náš problém. Ukázali jsme, že je možné využít nedokonalost v pravidlech a to způsobem, že se všechna pravidla striktně dodržovala. To byl také důvod, proč jsme tak silně bojovali pro to, že není možné nás smazat, jelikož vše proběhlo podle pravidel. Administrátoři to nakonec uznali a vše vrátili do původního stavu. Mohli jsme ovládnout RD, mohli jsme postavit i PPSku, ale o to nám vůbec nešlo. A právě na důkaz toho, co tvrdíme dnes poabdikujeme většinu gubů, které se této akce zúčastnily. V Drone Nemesis budou abdikováni všichni.
Jiz vcera jsme rozdali cast zaplacenych gubernatu zacinajicim hracum, par je jich jeste volnych a nektere
rozdat nehodlame, protoze maji znama jmena. Prejeme vsem novym majitelum, aby mohli mit ze svych novych gubu
radost.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce