V zákulisí Doupěte – únor/březen 2005 - za kamna vlezem

Jeden měsíc jsme sice vynechali, ale teď vám to vynahradíme. Takže poku vás zajímá, co se v uplynulých dvou měsících v redakci stalo - nebo pokud prostě máte rádi Doupě či jste úplně normálně zvědaví - teď přišla vaše chvíle. My se s vámi totiž zase jednou o své zážitky z redakce podělíme.
V zákulisí Doupěte – únor/březen 2005 - za kamna vlezem

Možná se po přečtení nadpisu ptáte, proč vyšlo jedno zákulisí za dva měsíce? Byl snad šéfredaktor příliš líný napsat samostatně únorový článek, takže ho prostě přeskočil a spojil ho s březnovým? Nebo ho k tomu snad vedly nějaké jiné důvody?

Abych se přiznal, to i ono. Ano, nechtělo se mi psát článek za únor. Ale ne proto, že bych byl až tak líný (což mimochodem beztak jsem), ale proto, že většina únorových událostí byla přímo propojena s březnovými. A mě přišlo zbytečné psát o obojích dvakrát, zvlášť každý měsíc; a na to, abych napsal alespoň relativně zajímavý článek o každém měsíci zvlášť jsem se prostě necítil. Tak je tady prostě máte oba dohromady. A konec debaty:o)

Nový design

Schválně se přiznejte – kdo z vás už vlastně úplně zapomněl na ten fakt, že Doupě přesně o půlnoci mezi 1. a 2. březnem představilo nový design? A kdo z vás si ještě dnes dokáže vybavit, jak ten starý vlastně vypadal? Abych se přiznal, vzhled starého designu si i já již dnes musím připomínat pomocí screenshotů. Ale na jeho tvorbu a zavádění asi jen tak nezapomenu.

Nový design se totiž rodil opravdu pomalu a bolestivě. Ne proto, že bychom na něj kašlali, ale protože se zdálo, že někdo (Osud, Příroda, Štěstěna, Karma... Říkejte si tomu jak chcete, ale tohle všechno se spiklo proti nám:o) prostě nechce, abychom nový design nahodili. Pokazilo se co se pokazit mohlo; a když už nebylo, co dalšího by se mohlo pokazit na enginu, onemocněl programátor. A pak už bylo téměř pozdě... Nakonec se ale vše zvládlo, layout byl off-line otestován a my ho představili i našim čtenářům...

Jak se ale téměř ihned ukázalo, naše radost z dodělané práce byla předčasná. Jistě, počítali jsme s tím, že bude potřeba tu i onde něco doladit. V reálu se ale ty podstatné věci upravovaly prakticky nepřetržitě celý první týden, a některé detaily se řeší ještě dnes. Ale co. Hlavní je, že to nakonec vyšlo. Nebo ne?

NDS vs PSP

Zatímco v našich obchodech jednoznačně kraluje NDS a čekání na uvedení PSP na evropský trh se protahuje na dobu neznámou, v redakci se nám stalo, že jsme poprvé viděli oba přístroje prakticky zaráz. Někdo měl svého favorita předem jasného, ale většina se rozhodovala doslova až na místě. A můžete si být jistí, že emoce vřely!

Zatímco Martin Zavřel, proslulý svou výmluvností (Ano, oplývá jí nejen v recenzích. A na rovinu – v reálu je ještě asi 8x výmluvnější než v článku. A to je pak teprve zabijárna!) se z přesvědčení postavil za PSP, NDS se zastával především Karel Kališ. A tomu, že nedošlo i na nože, vděčíme jedině faktu, že v redakci žádné nejsou. A na kolečkové židle se soupeře nikomu vyzívat nechtělo. Takže nakonec vše skončilo pouze u debat, kdy si jednotlivé strany už po sté vysvětlovaly, že mít v kapse strojek o výkonu a kvalitě PS2 je super, že dvě obrazovky jsou prostě víc než jedna a že PSP (NDS) je přeci nesrovnatelně lepší než NDS (PSP) a každý to musí už na první pohled vidět. A pak jsme to zapili...

   

NDS * PSP * A osobní zhodnocení redaktory

Vysoká úmrtnost redaktorů

Nelekejte se toho nadpisu. Nepodnikli jsme žádnou genocidu na menšiny zastoupené u nás v redakci (ač například adventuristi by si to rozhodně zasloužili:o), tentokrát za to mohl náš denní chléb – hry. Pod klidnou povánoční vodou to totiž jen vřelo. Nevěříte? A při tom stačí jen zavzpomínat, které tituly v té době vyšly.

A tak se stalo, že zatímco část redaktorů ulítávala na World of Warcraft a pobíhala kdesi po pláních Azerothu, jiní trávili dny a noci u EverQuestu 2 ve snaze stát se mistry oboru řemeslnického. Pár lidí zmizelo kdesi v hlubinách svých kobek se Star Wars: KotOR 2 a konzolisté se nadšeně vrhli na Metal Gear Solida 3 a GT4. A mám-li se přiznat, já sám probděl nejednu noc s americkou verzí Tekkenu 5.

   

KotOR 2 * WoW * EQ2

Ale proč o tom vůbec mluvím? To máte tak... Dokážete si představit, co to je, když hernímu redaktorovi v době sucha vyjde TEN JEHO titul? Následky jsou (ne)předvídatelné. Než aby riskoval, že mu šéfredaktor předhodí nějakou průměrnou hru, raději hraje mrtvého brouka a ve skrytu zešeřelého pokoje nadšeně paří. A chudák šéfredaktor aby pak od té své SVÉ HRY vstával, všude možně redaktory naháněl a do práce honil!

No dobře, dobře – trochu to přeháním. Leč i přes to faktem zůstává, že těch „pár“ špičkových titulů, které v té době vyšly, dokázalo redakční chod docela rozhodit. Naštěstí ne moc, ale i tak byly někdy noční telefonáty na téma „za hodinu to jde ven a na webu to ještě není“, popřípadě „vím, kam chodí tvoje děti do školy, tak se koukej od toho KOTORa zvednout a napsat recenzi – a ať tě ani nenapadne argumentovat faktem, že nemáš děti;o)“ nezbytností. Naštěstí vždy úspěšnou...

   

MGS3 * GT4 * Tekken 5

A tím je rekordní třetí pokračování V zákulisí Doupěte za námi. A skutečně rekordní je – podařilo se totiž překonat oba předchozí šéfredaktory a jejich dva díly této série! Ale to nic nemění na tom, že stále ještě nevíme, co na to Jan Tleskač; nemluvě o jiných. Ale co... Třebas už příště se to dozvíme!

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |9 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

27.  11.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravují textury a další detaily

Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravu…

Není to tak dlouho po vydání a modeři už mají žně.

28.  11.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
GTA San AndreasModifikace
Recenze GTA: The Trilogy - Definitive Edition. Remaster, co si za rámeček nedáte

Recenze GTA: The Trilogy - Definitive Edition. Rem…

Vylepšené verze třech legendárních dílů série Grand Theft Auto zněly jako sázka na jistotu, na které se toho nedá moc pokazit. Nakonec to ale dopadlo katastrofou, kterou hráči Rockstaru určitě jen tak neodpustí.

20.  11.  2021 | |10 N/A
Martin Nahodil
GTA Vice CityGTA 3PS5GTA San AndreasRecenze