V zákulisí Doupěte: květen 2004 - nový šéfredaktor, výstava E3 a hry ZDARMA

Květen je již od nepaměti měsícem lásky, na Doupěti se však odehrál ve znamení velkých změn. Pod vedením nového šéfredaktora čelil autorský tým šílenství v podobě americké E3, znovu jsme vám připravili nadupané DVD a aby toho nebylo málo, náš obchod Doupě na Vltavě slavil půl roku existence soutěží o hry! Co se tedy v květnu v redakci Doupěte událo?
V zákulisí Doupěte: květen 2004 - nový šéfredaktor, výstava E3 a hry ZDARMA

Náš herní seriál ze zákulisí redakce Doupěte a každodenní přípravy vašeho oblíbeného magazínu sice na několik měsíců zmizel ze stránek Doupěte, s definitivním příchodem jara (a nástupem nové tváře ve vedení vašeho oblíbeného magazínu) je však zpět a tentokrát již na trvalo. V obnovené "premiéře" vám tak dáváme jedinečnou příležitost zjistit, co se v redakci Doupěte v průběhu měsíce května dělo. A že toho nebylo málo!

Střídání stráží

Lidé přicházejí a odcházejí. Podobné pravidlo platí také ve vedení herních magazínů a po roce vytrvalé a náročné práce se k definitivnímu odchodu z křesla šéfredaktorského odhodlal Martin Zavřel. Jak již bylo několikrát řečeno, není však důvod k obavám - Martin Doupě neopouští, ba právě naopak, a již v květnu jste mohli sledovat pomalé "znovuzrození" konzolové sekce, o které se postaral právě on. Osobně mi dělá velkou radost sledovat zájem konzolových hráčů, který měsíc od měsíce roste a věřím, že stále zajímavější materiály právě z "konzolového" světa ocení. První výraznější vlaštovkou na poli článků se stal druhý díl našich pohledů na současné herní platformy Vyplatí se dnes koupit GameCube?. Pokud se o konzole či hraní obecně zajímáte, rozhodně si jej nenechejte ujít.

Nový šéfredaktor v době, kdy si ještě užíval a netušil, jaké povinnosti ho čekají :-)

Vraťme se však zpět k výměně šéfredaktora. Obligátní střídání stráží se dotklo také redakčního stanoviště, do kterého se nastěhovala moje maličkost - Kamil Gric, od května nový šéfredaktor Doupěte (první rozhovor). Jaký byl pro mě první měsíc v nové roli? Plný překvapení (ať již pozitivních či negativních), ale především snahy vypořádat se s fyzickou i časovou náročností práce, se kterou se mi (a doufám, že i z vašeho pohledu) podařilo vcelku s úspěchem vypořádat. Snad tedy i sami oceníte zajímavý obsah, který jsme vám v květnu nabídli. Kromě široké nabídky recenzí či jedinečných povídek z pera Patrika Kaňky však byl květen ve znamení jedinečné herní akce. O co šlo a jak poznamenala redakci Doupěte?

Herní šílenství jménem E3

Neuběhlo ani pár dní, nový šéfredaktor nestačil nasát "atmosféru" své práce i povinností a na dveře zaklepala E3. Největší světová výstava, kterou už od nepaměti soukromě označuji coby herní svátek roku, je pro herní novináře živoucím utrpením a ani letos tomu nebylo jinak. Šílenství, které propuklo jako každý rok v Los Angeles, se opět obešlo bez naší účasti. Co se zdálo být handicapem, ukázalo se v mnoha ohledech výhodou. Teplo domova a našich počítačových pelíšků nám umožnilo připravit vyčerpávající zpravodajství, jež snad nejlépe charakterizují sama čísla - 6 souhrnných článků, přes 50 nejnovějších trailerů a 100 bleskovek, to vše jste mohli na Doupěti najít v průběhu pouhých několika dnů!

   

E3, to nejsou jen hry a herní platformy - ale také stovky hostesek

Své šrámy a zážitek na celý život (nemůžu však říct, že pozitivní), si tento rok odnesl především Martin Boček, neúnavná ikona v pozadí našeho zpravodajství, která se výzvě jménem E3 postavila s nebývalým odhodláním. Martin sám poznal to, co již někteří z nás dobře znali z let minulých - že E3 vás umí zcela připravit o volný čas i povinné hodiny spánku. Suma sumárum však letošní americké běsnění nenabídlo takovou porci senzačních zpráv, na jakou jsme byli v minulých letech zvyklí - vše se točilo okolo handheldů PlayStation Portable a Nintendo DS, sem tam nějaká ta zajímavá zpráva a první screenshoty veleočekávaných titulů, v záři reflektorů se však připravované herní pecky ocitaly jen díky zveřejněným trailerům. A že mnohé opravdu stály za to! Nevěříte?

Přečtěte si o výstavě E3 2004:
  Jaká bude letošní E3? Čtěte velký přehled Doupěte
  E3 2004, den nultý - videa akčních pecek DOOM 3 a Halo 2!
  E3 2004, den první - materiály her Half-Life 2, GTA 5 či DOOM 3!
  E3 2004, den druhý - 13 + 25 minut záběrů Half-Life 2, screeny NHL 2005!
  E3 2004, den třetí - obrázky Unreal 3 engine, Splinter Cell 3 v akci!
  Jaká byla letošní E3? Velký souhrn veškerého dění!

Nebyli jste na E3? Máme pro vás Doupě DVD!

My vás o tom samozřejmě rádi přesvědčíme! To nejlepší z E3 si totiž nemohl nechat ujít ani náš DVD "guru" Honza Horčík, který červnové DVD zasvětil právě největší světové výstavě a že se bude na co dívat, o tom nemusíte ani v nejmenším pochybovat. Na 4,5 GB velikou placku totiž pro vás vměstnal všechny nejzajímavější trailery, které ohromily přítomné nejen na E3, ale také všechny ty, kteří investovali čas a prostředky do jejich stažení z internetu. Kochat se tedy můžete ukázkami nového Dooma, desítkami minut záběrů Half-Life 2 či trailery dalších očekávaných pecek - Metal Gear Solid 3, Resident Evil 4 a mnohé další. Vyčerpávající obsah nového DVD vám již brzy nabídneme v samostatném článku na začátku příštího týdne, kdy se červnové číslo také dostane na pulty obchodů. A nezapomeňte! Chcete-li si ušetřit starosti s jeho sháněním, můžete si Doupě DVD také na půl či celý rok předplatit.

Půlroční výročí a hry ZDARMA!

Významné výročí oslavil v květnu také náš obchod Doupě na Vltavě. Půlroční úspěšná existence se musí pořádně oslavit a tímto heslem jsme se samozřejmě do puntíku řídili. Již několik týdnů si tak můžete vychutnávat nejen mnohdy bezkonkurenční ceny vybraných herních titulů, ale také se zúčastnit jedinečné soutěže, v níž týden co týden rozdáváme těm nejpilnějším z vás hry zcela ZDARMA! Pokud vám snad naše nabídka unikla a o soutěži se dozvídáte až dnes, nezbývá mi, než vás odkázat na náš samostatný článek. Mimo to bych rád znovu poděkoval všem těm, kteří k nákupu svých oblíbených her využili právě obchodu Doupě na Vltavě a tím i podpořili samotné Doupě!

Červen, měsíc odpočinku?

Ale kdepak! Přestože příprava na letní období sucha již začíná nabírat na obrátkách (byť při pohledu na releasky se k nám několik zajímavých titulů teprve chystá), ani v červnu vás Doupě neošidí o obvyklou porci článků a další vylepšení obsahu, které vás (doufáme) příjemně potěší. Mimo to aktivně pracujeme na přípravě několika zajímavých projektů, které snad vy, naši věrní čtenáři, oceníte - že je vás stále více, to je příjemnou třešničkou na dortu, která nám dává odhodlání přinášet vám měsíc co měsíc stále kvalitnější obsah! Těšte se tedy na další týdny, bude rozhodně na co!


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Pořád je co zlepšovat

Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Po…

Před rokem, 19. listopadu 2020, se v Česku začal prodávat PS5. Jak konzoli vnímáme s odstupem?

18.  11.  2021 | |25 N/A
Lukáš Václavík
PS5Sony
Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a Splinter Cell zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvu…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Vybrali jsme osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

16.  11.  2021 | |9 N/A
Michal Maliarov
Sluchátka
Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
PC verze GTA Trilogy byla stažena z prodeje. Hráči požadují vrácení peněz

PC verze GTA Trilogy byla stažena z prodeje. Hráči…

Problém s launcherem Rockstaru se již podařilo vyřešit.

15.  11.  2021 | |18 N/A
Michal Maliarov
Rockstar GamesGTA
Recenze hry Battlefield 2042. Rozbité bojiště budoucnosti

Recenze hry Battlefield 2042. Rozbité bojiště budo…

Nový Battlefield je tady a bojiště světových válek mění za válku v blízké budoucnosti. Hra se dočkala změn, vynechala kampaň a soustředí se primárně na multiplayer. Povedla se sázka na jistotu?

18.  11.  2021 | |5 N/A
Vojtěch Matušinský
Battlefield 2042FPSRecenze