V zákulisí Doupěte: květen 2004 - nový šéfredaktor, výstava E3 a hry ZDARMA

Květen je již od nepaměti měsícem lásky, na Doupěti se však odehrál ve znamení velkých změn. Pod vedením nového šéfredaktora čelil autorský tým šílenství v podobě americké E3, znovu jsme vám připravili nadupané DVD a aby toho nebylo málo, náš obchod Doupě na Vltavě slavil půl roku existence soutěží o hry! Co se tedy v květnu v redakci Doupěte událo?
V zákulisí Doupěte: květen 2004 - nový šéfredaktor, výstava E3 a hry ZDARMA

Náš herní seriál ze zákulisí redakce Doupěte a každodenní přípravy vašeho oblíbeného magazínu sice na několik měsíců zmizel ze stránek Doupěte, s definitivním příchodem jara (a nástupem nové tváře ve vedení vašeho oblíbeného magazínu) je však zpět a tentokrát již na trvalo. V obnovené "premiéře" vám tak dáváme jedinečnou příležitost zjistit, co se v redakci Doupěte v průběhu měsíce května dělo. A že toho nebylo málo!

Střídání stráží

Lidé přicházejí a odcházejí. Podobné pravidlo platí také ve vedení herních magazínů a po roce vytrvalé a náročné práce se k definitivnímu odchodu z křesla šéfredaktorského odhodlal Martin Zavřel. Jak již bylo několikrát řečeno, není však důvod k obavám - Martin Doupě neopouští, ba právě naopak, a již v květnu jste mohli sledovat pomalé "znovuzrození" konzolové sekce, o které se postaral právě on. Osobně mi dělá velkou radost sledovat zájem konzolových hráčů, který měsíc od měsíce roste a věřím, že stále zajímavější materiály právě z "konzolového" světa ocení. První výraznější vlaštovkou na poli článků se stal druhý díl našich pohledů na současné herní platformy Vyplatí se dnes koupit GameCube?. Pokud se o konzole či hraní obecně zajímáte, rozhodně si jej nenechejte ujít.

Nový šéfredaktor v době, kdy si ještě užíval a netušil, jaké povinnosti ho čekají :-)

Vraťme se však zpět k výměně šéfredaktora. Obligátní střídání stráží se dotklo také redakčního stanoviště, do kterého se nastěhovala moje maličkost - Kamil Gric, od května nový šéfredaktor Doupěte (první rozhovor). Jaký byl pro mě první měsíc v nové roli? Plný překvapení (ať již pozitivních či negativních), ale především snahy vypořádat se s fyzickou i časovou náročností práce, se kterou se mi (a doufám, že i z vašeho pohledu) podařilo vcelku s úspěchem vypořádat. Snad tedy i sami oceníte zajímavý obsah, který jsme vám v květnu nabídli. Kromě široké nabídky recenzí či jedinečných povídek z pera Patrika Kaňky však byl květen ve znamení jedinečné herní akce. O co šlo a jak poznamenala redakci Doupěte?

Herní šílenství jménem E3

Neuběhlo ani pár dní, nový šéfredaktor nestačil nasát "atmosféru" své práce i povinností a na dveře zaklepala E3. Největší světová výstava, kterou už od nepaměti soukromě označuji coby herní svátek roku, je pro herní novináře živoucím utrpením a ani letos tomu nebylo jinak. Šílenství, které propuklo jako každý rok v Los Angeles, se opět obešlo bez naší účasti. Co se zdálo být handicapem, ukázalo se v mnoha ohledech výhodou. Teplo domova a našich počítačových pelíšků nám umožnilo připravit vyčerpávající zpravodajství, jež snad nejlépe charakterizují sama čísla - 6 souhrnných článků, přes 50 nejnovějších trailerů a 100 bleskovek, to vše jste mohli na Doupěti najít v průběhu pouhých několika dnů!

   

E3, to nejsou jen hry a herní platformy - ale také stovky hostesek

Své šrámy a zážitek na celý život (nemůžu však říct, že pozitivní), si tento rok odnesl především Martin Boček, neúnavná ikona v pozadí našeho zpravodajství, která se výzvě jménem E3 postavila s nebývalým odhodláním. Martin sám poznal to, co již někteří z nás dobře znali z let minulých - že E3 vás umí zcela připravit o volný čas i povinné hodiny spánku. Suma sumárum však letošní americké běsnění nenabídlo takovou porci senzačních zpráv, na jakou jsme byli v minulých letech zvyklí - vše se točilo okolo handheldů PlayStation Portable a Nintendo DS, sem tam nějaká ta zajímavá zpráva a první screenshoty veleočekávaných titulů, v záři reflektorů se však připravované herní pecky ocitaly jen díky zveřejněným trailerům. A že mnohé opravdu stály za to! Nevěříte?

Přečtěte si o výstavě E3 2004:
  Jaká bude letošní E3? Čtěte velký přehled Doupěte
  E3 2004, den nultý - videa akčních pecek DOOM 3 a Halo 2!
  E3 2004, den první - materiály her Half-Life 2, GTA 5 či DOOM 3!
  E3 2004, den druhý - 13 + 25 minut záběrů Half-Life 2, screeny NHL 2005!
  E3 2004, den třetí - obrázky Unreal 3 engine, Splinter Cell 3 v akci!
  Jaká byla letošní E3? Velký souhrn veškerého dění!

Nebyli jste na E3? Máme pro vás Doupě DVD!

My vás o tom samozřejmě rádi přesvědčíme! To nejlepší z E3 si totiž nemohl nechat ujít ani náš DVD "guru" Honza Horčík, který červnové DVD zasvětil právě největší světové výstavě a že se bude na co dívat, o tom nemusíte ani v nejmenším pochybovat. Na 4,5 GB velikou placku totiž pro vás vměstnal všechny nejzajímavější trailery, které ohromily přítomné nejen na E3, ale také všechny ty, kteří investovali čas a prostředky do jejich stažení z internetu. Kochat se tedy můžete ukázkami nového Dooma, desítkami minut záběrů Half-Life 2 či trailery dalších očekávaných pecek - Metal Gear Solid 3, Resident Evil 4 a mnohé další. Vyčerpávající obsah nového DVD vám již brzy nabídneme v samostatném článku na začátku příštího týdne, kdy se červnové číslo také dostane na pulty obchodů. A nezapomeňte! Chcete-li si ušetřit starosti s jeho sháněním, můžete si Doupě DVD také na půl či celý rok předplatit.

Půlroční výročí a hry ZDARMA!

Významné výročí oslavil v květnu také náš obchod Doupě na Vltavě. Půlroční úspěšná existence se musí pořádně oslavit a tímto heslem jsme se samozřejmě do puntíku řídili. Již několik týdnů si tak můžete vychutnávat nejen mnohdy bezkonkurenční ceny vybraných herních titulů, ale také se zúčastnit jedinečné soutěže, v níž týden co týden rozdáváme těm nejpilnějším z vás hry zcela ZDARMA! Pokud vám snad naše nabídka unikla a o soutěži se dozvídáte až dnes, nezbývá mi, než vás odkázat na náš samostatný článek. Mimo to bych rád znovu poděkoval všem těm, kteří k nákupu svých oblíbených her využili právě obchodu Doupě na Vltavě a tím i podpořili samotné Doupě!

Červen, měsíc odpočinku?

Ale kdepak! Přestože příprava na letní období sucha již začíná nabírat na obrátkách (byť při pohledu na releasky se k nám několik zajímavých titulů teprve chystá), ani v červnu vás Doupě neošidí o obvyklou porci článků a další vylepšení obsahu, které vás (doufáme) příjemně potěší. Mimo to aktivně pracujeme na přípravě několika zajímavých projektů, které snad vy, naši věrní čtenáři, oceníte - že je vás stále více, to je příjemnou třešničkou na dortu, která nám dává odhodlání přinášet vám měsíc co měsíc stále kvalitnější obsah! Těšte se tedy na další týdny, bude rozhodně na co!

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

včera |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A