V zákulisí Doupěte: leden 2004 – nový server, úspěch DVD, druhé video

Jelikož jste v lednu přijali nový seriál o dění v redakci Doupěte více než dobře, vracíme se po měsíci s dalším dílem. Zajímá vás, čím naplnil leden pracovní život Doupěte? Jak proběhl přechod na nový server nebo nábor nových redaktorů a externistů? Jak se dařilo Doupě DVD a co jsme připravili do únorového čísla? Chcete vidět první záběry z druhého Doupě Videa? Račte dále.
V zákulisí Doupěte: leden 2004 – nový server, úspěch DVD, druhé video

Doupě se přestěhovalo!

Na náročnou vánoční sezónu listopad-prosinec 2003 jsem naříkal už minule, tentokrát se o ní musím zmínit z pohledu toho, co jsme si po celé ono náročné období slibovali na leden: „Jó leden, to bude pohodička, všechny hry vyšly před vánocemi, recenze jsou v šuplících, zbývá je pouze během ledna práskat na stránky a zaslouženě odpočívat...“. Bohužel se „jistí lidé nahoře“ podívali na roční plán práce a řekli si něco docela jiného: „Ten leden, to je takový příhodně klidný měsíc, kdy se všichni nudí a nemají co dělat – dopřejme jim tedy trochu vzrušení, přestěhujeme Doupě na nový server!“. Zasvěcení již určitě tuší, že leden pro nás zdaleka nebyl tak odpočinkovým obdobím, jak jsme si ho malovali.

Samozřejmě, server Doupěte měl svůj věk a své mouchy. Někteří z vás si mohli jednou za nějakou dobu všimnout dočasného výpadku (nic neobvyklého, prochází tím i konkurence, ale na Doupěti to přeci jen bylo o nějaké to procento častěji, než by se nám líbilo), jiní (většina) si stěžovali na pomalost načítání stránek nebo stahování souborů. Někdy měla svůj podíl na těchto „perných chvilkách“ i velká návštěvnost (vystavíte ke stáhnutí demo Far Cry a whoops – najednou jsou tu desetitisíce lidí z celého světa a stahují z Doupěte – to holt dá zabrat jakékoliv redakční databázi nebo serveru:-)), ale znovu se vraťme k pokornému přiznání, že starý server již měl svoje zářezy na pažbě, vrásky pod očima a kruhy na pařezu (he?).

Přechod na nový server se uskutečnil před dvěma týdny a navzdory tomu, že navenek se podařilo udržet zdání klidné vody, pod povrchem to vřelo – redakční systém měl výpadky, databáze zlobily, vlastně ještě dnes například řada hostovaných webů nemá obnovena všechna nastavení tak, jak potřebují (za což se velice omlouváme a naši administrátoři pracují na dořešení položek podle významu ve dne v noci). Ale Doupě jede, jede z nového serveru, který se zdá být kamenně pevný (nemá výpadky) a hlavně – je rychlejší. Kolikrát, to ještě stále ověřujeme, ale jistě jste si rozdílu všimli.

Je samozřejmostí, že čtenáři na pomalém modemu budou nadále načítat stránku pomalu, ale pokud sedíte na rychlejší lince, nový server vám data posílá viditelně svižněji. Druhou částí bude samozřejmě přeprogramování samotného Doupěte spolu se změnou designu, myslím že už jsem kdesi naznačoval, že na rok 2004 hodláme zcela převléct kůži. Bližší termín této akce je však stále nejasný. Na závěr téhle stati bych ještě velice rád poděkoval schopným administrátorům a programátorům Martinu Jalůvkovi a Vladislavu Čechovi, kteří na stěhování Doupěte dohlíželi a strávili s ním pár perných chvilek.

Přijímání nových redaktorů a externistů

Na (původně vysněné a očekávané) klid a pohodu po novém roce jsme si kromě jiného naplánovali restrukturalizaci a doplnění redakce Doupěte. Externisté, kteří již několik let spolehlivě, pravidelně a dobře psali, prošli užším výběrem a s ohledem na jejich plánovanou studijní/profesní budoucnost z nich byli vybrání tři noví stálí redaktoři Doupěte, kteří kromě samotné tvorby článků budou nadále spravovat i samotný server, účastnit se velkých porad a podobně. Jejich jména a stručné představení ale nechme na příští měsíc, až se situace v redakci ustálí:-).

To samozřejmě (v součinnosti s narůstající čteností/rozpočtem Doupěte) uvolnilo pozice pro případné nové externisty (= lidi, kteří čas od času napíší recenzi na hru nebo jiný článek). Jak si možná dokážete představit, v redakční poště se pravidelně shromažďují žádosti o místo nového externisty, takže jsme všem těmto zájemcům na konec ledna slíbili výběrové řízení (malá rada: bez stručného životopisu a ukázkové práce to ani nezkoušejte:-)). Bohužel se jej ale nepodařilo dotáhnout do konce díky prodlužujícím se interním problémům se stěhováním na nový server, proto žádám všechny tyto zájemce, aby ještě týden-dva vydrželi.

Jak uspělo první Doupě DVD?

Do prvního pravidelného DVD jsme šli relativně opatrně – a to se ukázalo být chybou. Nedostatek zásob, nepřizpůsobivý systém distribuce, lidé nepřipravení na množství práce, které bude s rozesláním velkého množství DVD spojeno... jediní, kdo si opravdu mnuli ruce, byli prodejci z brněnského obchodu MEGAMI, kam si pro Doupě DVD přišlo mnoho zákazníků, které tato „reklama“ zavedla na území dané prodejny poprvé a... my. Redakce Doupěte s narůstající sebedůvěrou a veselím sledovala, jak se Doupě DVD daří a já sám jsem čas od času odpovídal do redakčního telefonu na dotazy typu: „Mohu si prosím Doupě DVD koupit u vás v redakci?“ nebo „Mohu si Doupě DVD koupit v Ostravské/Pražské pobočce Computer Pressu?“.

Jak se dalo koneckonců očekávat, největším problémem tedy byla dostupnost samotného DVD, ale nakonec řada z vás překonala nedůvěru vůči internetovým obchodům a objednala si jej na našem Doupě na Vltavě. Bylo vás tolik, že objednávky vyřizujeme do tohoto okamžiku – a to mi bylo v pátek řečeno, že další pořád přibývají. Nuže, dobrá zpráva: díky tomuto úspěchu bude výroba a distribuce probíhat již nyní, v případě únorového čísla, docela jinak a přesně k 9.únoru bychom měli mít na skladě dostatek kusů, které mohou být na základě objednávky na Doupě na Vltavě (nebo předplatného) okamžitě odeslány.

Co bude na únorovém DVD?

Kromě pečlivého výběru hratelných ukázek (jistě, s Far Cry v čele:-)), plných her, videí z PC i konzolových titulů, patchů, ovladačů, trailerů z filmů a tak dále jsme se „chytli“ dobrých nápadů a tipů naši čtenářů, takže druhé DVD nabídne „celovečerní parodii na Matrix“ – fanoušky natočený „Metr-X“ je jedním z nejslavnějších brněnských filmů nezávislé scény a pravidelně jeho vyprávěním shazuji přátele a známé smíchy na zem. Na disku bude také oblíbený Scorpions Cheater, stylový profesionální videopořad ProGamers a samozřejmě: druhé Doupě Video: erotičtější, krvavější, úchylnější... no prostě lepší! To vše za 69,- Kč, no nekupte to:-).

Doupě Video 2: Jak se stát herním novinářem

Právě tak zní podtitul druhého Doupě Videa, jehož srdce tvoří autentické záběry skryté kamery, dokumentující přijímací pohovory současných čelních představitelů Doupěte. Jak to udělal Honza Morkes, že se stal správcem obchodu Doupě na Vltavě? Čím si Kamil Gric uplatil místo mého zástupce? Kde vzal Honza Horčík šunkovou bonboniéru a jak to souvisí s jeho správcovstvím Doupě DVD? A hlavně – KDE PŘESNĚ měla své ukázkové práce při pohovoru schovány Kačenka???

  

Přijímací pohovory u šéfredaktora Doupěte nejsou žádná legrace!

Řada odpovědí na osudové otázky, spojené se současnou podobou redakce Doupěte, pomůže především těm z vás, kdo pořád horečně přemýšlí, jak se stát herním novinářem. Dejte si při sledování videa pozor na to, co jednotliví zájemci na přijímacím pohovoru udělali dobře nebo naopak špatně – a vaše šance stoupnou geometrickou řadou. Někdo by se mohl divit, jak je možné, že tyto interní materiály a informace dáváme všanc veřejnosti, jenže to by nesmělo být Doupě, aby to neudělalo: my přece naše čtenáře milujeme!

  

Tým Doupěte se při natáčení dobře bavil. Snad se to podaří i divákům:-)

Samozřejmě druhé Doupě Video, nabité akcí a exkluzivními záběry zásadních událostí naší doby, přináší mnohem víc. Kromě toho, že na vlastní oči uvidíte, kde čte šéfredaktor Doupěte „Běžné herní magazíny(tm)“ a co si o nich myslí, dočkáte se také nezapomenutelného souboje udatného Harryho Potěra a démonického Lorda Vysmahla – hrdinný hlásek předpubertálního Potěra versus raketové koště Lorda, který zatím s každým vysmahnul – to je prostě „must see“ záležitost.

  

Poradíme vám, kde se nejlépe čte "Běžný herní magazín(tm)"... a v temnotách se nám podařilo natočit děsivého Lorda Vysmahla!

Aby toho ještě nebylo dost, pokusili jsme se pro vás převést anime do hraného filmu! Ano, hádáte správně, na vlastní oči uvidíte živé utkání dvou lovců Pokémonů, přičemž vyvolané bestie (Mucha-ču a Katy-vira) svedou opravdu titánský souboj s překvapivým výsledkem, jaký jste v animované dětské sérii rozhodně ještě neviděli (aneb křížení pokémonů odhaleno:-)).

  

Anime převedené do hraného filmu: souboje Pokémonů živě! ...a nakonec redakce versus Eye Toy

Nu a závěrečná scénka, ve které se část redakce utkala v šampionátu Kung-Fu, zatímco Kačenka umývala okna, ta vás definitivně přesvědčí o tom, že opravdu nejsme duševně zdraví a za újmu způsobenou sledováním Doupě Videa neneseme žádnou odpovědnost. K tomuto tématu máme na svou obhajobu před titulky zdokumentováno, kdo že nás to vlastně takto zkazil a přivedl na šikmou dráhu naprosto neschopných a zuřivost v divácích probouzejících herců. Nemám nejmenších pochyb, že si druhé Video užijete stejně, jako jsme si my užili jeho natáčení:-).

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A