Války na silnici – konkurence Carmageddonu?

Road Wars – takový je originální název připravované hry, ve které vás čeká staré dobré strhávání volantu do protisměru, odrovnané brzdové destičky a výfuk podezřele drncající o vozovku. Ještě štěstí, že tu budete mít k dispozici pár opravdu nefér pomůcek…
Války na silnici – konkurence  Carmageddonu?
3D akční sci-fi závodní střílečka zní sice trochu vykonstruovaně , nicméně právě toto slovní spojení přesně vystihuje, o čem Road Wars budou. Vyvíjí je Phenom Productions pro InterActive Vision a jejich příběh bude jednoduchý jak průjezd jednosměrkou. Vaším úkolem totiž bude vyhrát a přitom poslat mimo trasu co nejvíc soupeřů, kteří vám budou drze blokovat ideální stopu. To vše v blízké budoucnosti a oficiálně pod dozorem fiktivní zastřešující organizace RWA (Road War Association). Na jejích celkově dvanácti tratích se pak také odehrají všechny závody. Jezdit je budete moci v obou směrech a že to nuda nebude, o to se postaráte hlavně vy a vaši soupeři. Tak jako totiž v připravovaném Carmageddonou: The Dead Race 2000 nebo v Insane, i zde se nad pravidly fair play bude ohrnovat nos. A to tak, že hodně.

Hned na začátku Road Wars si vyberete jednoho ze dvanácti řidičů, z nichž každý jeden bude mít odlišné charakterové i jiné vlastnosti a jim na míru také zkonstruovaný automobil. Tak se stane, že pokud budete druhou profesí automechanik a auto si budete opravovat ve své garáži sami, dostanete různé slevy na náhradní díly, zatímco vyberete-li si od přírody podlého a zlého řidiče, vaše šance na sestřelení soupeřů na trati se nebezpečně zvedne. Ať už hodný nebo zlý, muž a nebo žena, nebudou to pouze vaše řidičské schopnosti, co vás dovede k cíli. Rozhodovat bude i dobrá muška a práce se všemi obranými a útočnými mechanikami zakomponovanými do vašeho vozidla. Dohromady jich bude kolem dvaceti a těšit se můžete např. na 20mm dělo, vrhač plazmy, nejrůznější beranidla, střely všech typů, zásobník s olejem na vytváření klouzajících skvrn a miny, které si poradí i s tím nejlepším odpružením.

Hodně záležet bude na tom, v jakém stavu vaše auto dojede závod, protože peníze za případnou výhru buď všechny utratíte za opravu a nebo vám něco zbude i na upgrade vozidla či zbraní. Což vám zase pomůže vyhrát a dojet příště méně potlučení…

Road Wars, jak patrno, nebudou ničím, z čeho bychom si sedli na zadek a ještě po letech vykřikovali v návalu vzrušení: „Vzpomínáte, jak tehdy na podzim 2000 vyšli Road Wars – to byla revoluce v herním průmyslu!!!“ Na druhou stranu, je docela jisté, že svoje publikum si tato hra určitě najde, rozhodně alespoň mezi příznivci multiplayeru, kteří si možnost zlikvidovat soupeře originálním způsobem vždy rádi vyzkoušejí. Bude jich moci hrát přes internet nebo LAN až osm a pokud by se jich tolik nesešlo, počítač odřídí zbytek startovního pole sám. Hardwarové nároky budou odpovídající - Pentium II 300 MHz, 64 MB RAM, 3D akcelerátor a pokud možno force feedbackový joystick či ještě lépe volant. Máte-li to všechno doma, jste za vodou a nezbývá vám nic jiného, než si na vydání Road Wars počkat.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A