Války na silnici – konkurence Carmageddonu?

Road Wars – takový je originální název připravované hry, ve které vás čeká staré dobré strhávání volantu do protisměru, odrovnané brzdové destičky a výfuk podezřele drncající o vozovku. Ještě štěstí, že tu budete mít k dispozici pár opravdu nefér pomůcek…
Války na silnici – konkurence  Carmageddonu?
3D akční sci-fi závodní střílečka zní sice trochu vykonstruovaně , nicméně právě toto slovní spojení přesně vystihuje, o čem Road Wars budou. Vyvíjí je Phenom Productions pro InterActive Vision a jejich příběh bude jednoduchý jak průjezd jednosměrkou. Vaším úkolem totiž bude vyhrát a přitom poslat mimo trasu co nejvíc soupeřů, kteří vám budou drze blokovat ideální stopu. To vše v blízké budoucnosti a oficiálně pod dozorem fiktivní zastřešující organizace RWA (Road War Association). Na jejích celkově dvanácti tratích se pak také odehrají všechny závody. Jezdit je budete moci v obou směrech a že to nuda nebude, o to se postaráte hlavně vy a vaši soupeři. Tak jako totiž v připravovaném Carmageddonou: The Dead Race 2000 nebo v Insane, i zde se nad pravidly fair play bude ohrnovat nos. A to tak, že hodně.

Hned na začátku Road Wars si vyberete jednoho ze dvanácti řidičů, z nichž každý jeden bude mít odlišné charakterové i jiné vlastnosti a jim na míru také zkonstruovaný automobil. Tak se stane, že pokud budete druhou profesí automechanik a auto si budete opravovat ve své garáži sami, dostanete různé slevy na náhradní díly, zatímco vyberete-li si od přírody podlého a zlého řidiče, vaše šance na sestřelení soupeřů na trati se nebezpečně zvedne. Ať už hodný nebo zlý, muž a nebo žena, nebudou to pouze vaše řidičské schopnosti, co vás dovede k cíli. Rozhodovat bude i dobrá muška a práce se všemi obranými a útočnými mechanikami zakomponovanými do vašeho vozidla. Dohromady jich bude kolem dvaceti a těšit se můžete např. na 20mm dělo, vrhač plazmy, nejrůznější beranidla, střely všech typů, zásobník s olejem na vytváření klouzajících skvrn a miny, které si poradí i s tím nejlepším odpružením.

Hodně záležet bude na tom, v jakém stavu vaše auto dojede závod, protože peníze za případnou výhru buď všechny utratíte za opravu a nebo vám něco zbude i na upgrade vozidla či zbraní. Což vám zase pomůže vyhrát a dojet příště méně potlučení…

Road Wars, jak patrno, nebudou ničím, z čeho bychom si sedli na zadek a ještě po letech vykřikovali v návalu vzrušení: „Vzpomínáte, jak tehdy na podzim 2000 vyšli Road Wars – to byla revoluce v herním průmyslu!!!“ Na druhou stranu, je docela jisté, že svoje publikum si tato hra určitě najde, rozhodně alespoň mezi příznivci multiplayeru, kteří si možnost zlikvidovat soupeře originálním způsobem vždy rádi vyzkoušejí. Bude jich moci hrát přes internet nebo LAN až osm a pokud by se jich tolik nesešlo, počítač odřídí zbytek startovního pole sám. Hardwarové nároky budou odpovídající - Pentium II 300 MHz, 64 MB RAM, 3D akcelerátor a pokud možno force feedbackový joystick či ještě lépe volant. Máte-li to všechno doma, jste za vodou a nezbývá vám nic jiného, než si na vydání Road Wars počkat.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

17.  6.  2018 | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

9.  6.  2018 | | 12 N/A