Valve odkládá vydání handheldu Steam Deck kvůli nedostatku materiálů

Nedostatečné množství čipů a dalších částí hardwaru poznamenalo i plány Valve. Jejich handheld se měl začít, prodávat ještě letos. Nakonec si hráči budou muset počkat do února.

"Je nám to líto - dělali jsme, co jsme mohli, abychom se vyvarovali problémů ohledně nedostatku materiálů, ale komponenty nedorazily do výroby v požadovaném čase, abychom stíhali vydání v původním termínu," uvádí Valve v novém updatu ohledně jejich přenosné konzole Steam Deck. Kvůli těmto komplikacím se začnou první kusy do rukou hráčů dostávat místo prosince až příští rok v únoru.

Valve každopádně není jedinou společností, která se musí s takovými problémy vypořádávat. Stále není nic snadného sehnat ani jednu z nové generace konzolí a Nintendo ve svém posledním finančním reportu oznámilo, že muselo snížit počet vyrobených Switchů na vánoční sezónu, protože ani jejich továrny nemají dostatek materiálů na výrobu plánovaného množství kusů.

Pro Valve není výzvou pouze výrobní proces, ale musí také zajistit to, aby všechny hry na jejich linuxovém handheldu běžely v požadované kvalitě. V tomhle ohledu se jim podle všeho zatím daří dobře a už zítra pořádají virtuální konferenci pro vývojáře ohledně toho, jak s vývojem na Steam Decku pracovat. 

Zdroj: The Verge

Váš názor Další článek: EA možná v budoucnu oživí populární boxerskou sérii Fight Night

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,Strategie The Settlers: New Allies odhalila datum vydání. Vyjde i na konzole a český překlad nemá chybět

Strategie The Settlers: New Allies odhalila datum vydání. Vyjde i na konzole a český překlad nemá chybět

Pokračování série The Settlers už jsme tady měli mít dlouhou dobu. Ubisoft ale nakonec celý projekt značně předělal a výsledek nám předvedl s novým videem.

Martin Nahodil
The Settlers: New AlliesDatum vydání
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2

Aktuality

17:19 | Dnes ve 22:00 našeho času proběhne představení závěrečné událostí aktuální sezóny ve Fortnite. Epic na něj láká krátkým teaserem. 
2. prosince | Během The Game Awards pravděpodobně uvidíme novou ukázku z připravované bojovky Tekken 8. Vydání se zatím odhaduje na příští rok pro PlayStation 5. 
2. prosince | Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku
1. prosince | Barevná akce Splatoon 3 přivítala velkou aktualizaci, v rámci které přibývají nové mapy, zbraně, vybavení i věci do katalogu. Pro všechny majitele hry je dostupná zdarma. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách