Valve s Vivendi se smířili. A rozešli.

Společnosti Valve a Vivendi Universal byly ve vleklé soudní při, kdy se navzájem žalovaly kvůli jistým rozporům okolo Sierry. Spor však skončil jejich dohodou, při které nezanechaly vůči sobě žádné závazky. Co je však nejzajímavější částí? Vivendi Universal už nebudou nadále distribuovat hry, které Valve vytvoří, do "kamenných obchodů". Zástupci Valve se viditelně rozhodli, že přišla doba, kdy jejich hry budou šířeny výhradně pomocí systému Steam. Což však také značí, že zájemci bez kvalitního internetového připojení mají smůlu.

   

Ano, poznáváte správně, jedná se i o Half-Life 2

Stejně tak mají v tuto chvíli smůlu herny, které měly smlouvu s Vivendi Universal. Zatímco distribuce kompletně ustane do začátku září, platnost licencí je zrušena s okamžitou platností. Valve už rozesílá všem takovýmto hernám zprávu, v níž oznamuje, že pouze tato společnost má práva licencovat své produkty, ne tak Vivendi. Což znamená, že pokud nejste kvalitně připojeni k internetu a nemáte ve svém okolí licencovanou hernu, pravděpodobně si hry od Valve nezahrajete.

Zdroj: Gamasutra

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce