Vampire The Masquerade: Bloodlines – upírské hody v rytmu Half-Life 2

Tématika upírů nás svou tajemností přitahuje již odnepaměti. Krvelačné bestie si však cestu na naše počítače nenacházejí příliš často a každý nový přírůstek je tak logicky vítán s otevřenou náručí. Zvláště jedná-li se o pokračování opěvovaného titulu Vampire The Masquerade: Redemption. Chcete vědět, co jedinečný mix akce a RPG nabídne? A co ho spojuje s očekávanou FPS Half-Life 2?
Vampire The Masquerade: Bloodlines – upírské hody v rytmu Half-Life 2

Přestože Redemption zaujalo svou propracovaností a špičkovou atmosférou, přehnaný komerční úspěch se nekonal. Nesmíme se tedy divit skeptickým pohledům mnoha lidí, kteří v zahájení vývoje dalšího dílu této série, jenž vychází z populární deskové předlohy, nevěřili. Pravý opak je ale naštěstí pravdou! Vývoje už se však neujme společnost Nihilistic, po které převzala štafetu úspěšná firmička Troika Games, známá především díky povedeným RPG titulů Arcanum a Greyhawk (v obou případech ověnčených mnoha oceněními). 

Staň se Vampem

Sami tvůrci definují Bloodlines coby mix akce a RPG, což je kombinace známá například z proslulého kyberpunkového thrilleru Deus Ex a právě ten je v závislosti na těchto okolnostech považován za vzdáleného příbuzného a zároveň srovnávací laťku pro Bloodlines. Hra čerpá z bohaté mytologie vampýrů, kteří žijí před lidmi v utajení, a kteří si i přes svou sílu a nepochybné schopnosti na lidskou přesilou, jenž jim v minulosti uštědřila mnohé rány, netroufají. Lidská rasa už v existenci upírů nevěří a ten kdo se ji snaží evidentními důkazy přesvědčit o opaku, bývá zavrhnut coby prachsprostý blázen.

  

A přesně to sedmí upírským klanům Brujah, Toreador, Ventrue, Malkavian, Nosferatu, Gangrel a Tremere vyhovuje. Mohou se tak bez obav věnovat svým zájmům a zároveň se vyhnou existenčním problémům. Bohatě jim totiž postačí nějaké to zakousnutí do krčku mladé panny a je zase na chvíli vystaráno. Sám hráč se stane jedním z čerstvě konvertovaných upírů, který si namísto smrti vybral příslušnost k této rase. A hned je pro něj připraven úkol, který rozhodně není bezvýznamný – na scéně se totiž objevuje tajemný artefakt, který chtějí všichni získat pro sebe.

Na počátku si tak musí vybrat jeden z klanů a slíbit mu věrnost. Za to se mu dostane výhod, kterými daná strana disponuje. Například rod Brujah se pyšní vysokou rychlostí všech proveditelných akcí. Nosferatu se zase dokáží zneviditelnit, Tremere mohou ovlivnit cizí mysl a vnutit jí potřebné záležitosti. Pro Gangrely není nemožné transformovat svou upíří schránku do podoby vlka či netopýra a třeba klan Malkavian disponuje špičkovým zrakem, jímž na vyšších úrovních prohlédne i zdi. Neměl by chybět klasický RPG systém, jímž budeme zlepšovat jak obecné a pro všechny rody shodné vlastnosti, tak i výše zmíněné speciální, které budou mít rovněž několik úrovní. Každý z klanů by se měl pyšnit bonusy k některým schopnostem, jejich vývoj tak bude do jisté míry předurčen, i když doporučení budete moci samozřejmě ignorovat.

  

Jak známo, upíři ke svému životu potřebují krev a tu jim musíte dodat. Bloodlines ji navíc budou využívat jako energii pro vykonávání speciálních akcí. Velkou předností by se měla stát značná nelinearita a volnost v plnění rozličných úkolů, jejichž řešení se bude přímo odvíjet od toho, za jaký klan bojujete a jakými hlavními schopnostmi tak disponujete. Bude také záležet na tom, zda hrajete za ženu či muže, jelikož mnohé NPC postavy budou na obě pohlaví reagovat zcela jinak. Celkem bychom se měli dočkat jasně viditelné hlavní příběhové linie a pak také vedlejší, na níž se budeme moci dosyta vyřádit. V případě plnění obligátního počtu vedlejších úkolů bychom se měli dočkat délky okolo 40 hodin čistého herního času a to jak uznáte není zrovna často vídané číslo, zvláště pak u podobného typu her.

Co má společného s Half-Life 2?

Bezpochyby zajímavá otázka, na níž byste rádi znali odpověď - a my vám jí samozřejmě nabídneme. S tímto očekávaným klenotem akční scény má Bloodlines společného překvapivě hodně, jelikož jako jediná oficiálně ohlášená hra využívá jeho Source enginu, jenž se zdá býti vskutku „mocným.“ Dokáže vytvářet skvělé modely postav a co teprve jejich obličejovou mimiku – to je pane paráda. Navíc se může pyšnit zvládnutím rozsáhlých venkovních areálů, ale i interiérů. Bloodlines se bude odehrávat v Los Angeles, které si však autoři z větší části vymysleli - ovšem to nám konec konců nemusí vadit. Do jeho ulic se podíváme především v noci a narazíme zde na mnohé podivné živly, jež si s vaším původem ani v nejmenším nezadají. Vedle poutavé akční složky, která nabídne zajímavý akční systém, je však hra ještě z velké části RPG. Těšit se tak můžeme na rozvětvené rozhovory a množství NPC charakterů.

  

Celkově nevypadá nový Vampire The Masquerade vůbec špatně a je jen otázkou, kdy spatří světlo světa. Pesimistické zprávy hovoří o počátku příštího roku, my doufáme ve trochu příznivější termín. Již teď není třeba pochybovat o tom, že ve spojení s propracovaným multiplayerem půjde v případě Vampire The Masquerade o jeden z nejzajímavějších projektů, doufejme, tohoto roku.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 nejšílenějších pařeb, které si můžete zahrát na Steamu

8 nejšílenějších pařeb, které si můžet…

Během letošního roku se Valve rozhodlo, že Steam Greenlight neplní tu roli, kterou od něj požadovalo. Skrz něj se na Steam totiž dostávaly opravdové zrůdnosti, jako třeba simulátor kamene. Tomu měla zabránit nová služba jménem Steam Direct. Jak si můžete všimnout, opět jim to tak úplně nevyšlo, a i nadále tak v nejpopulárnější digitální distribuci PC her naleznete unikátní šílenosti. Nabízíme vám ty nejbizarnější z nich!

14.  9.  2017 | | 7 N/A
10 českých her, které úspěšně prorazily i do zahraničí

10 českých her, které úspěšně prorazil…

Ačkoli se nemůžeme měřit s většími zeměmi, pár skvělých her od nás se do světa podívalo. Pojďme se podívat na ty největší šťastlivce.

6.  9.  2017 | | 12 N/A
Hrajeme sci-fi akci Destiny 2: epický fotoseriál z výpravy

Hrajeme sci-fi akci Destiny 2: epický …

Destiny 2 je hra plná rozporů. Po několika desítkách hodin strávených v jejím světě vám ale můžeme říct jedno. Budete nadávat, ale nebudete se moci odtrhnout.

9.  9.  2017 | | 2 N/A
Herní agenda: konec okurkové sezóny

Herní agenda: konec okurkové sezóny

Tak jsme přežili letošní okurkovou sezónu a pomalu ale jistě se k nám dostávají tituly, na které jsme se takovou dobu těšili. Je libo strategii, čistokrevnou akční jízdu nebo pohodovou adventuru? To všechno se objevilo během minulého měsíce.

8.  9.  2017 |
7 nejděsivějších herních zážitků, které nesmíte hrát v noci

7 nejděsivějších herních zážitků, kter…

Strach a hrůza patří spíše k nepříjemným a nechtěným pocitům. Přesto je ovšem mnohdy záměrně vyhledáváme a jejich přítomnost si doslova užíváme, což je vlastně jeden z velkých paradoxů zábavního průmyslu. Hororové zážitky nás naplňují a přitahují zároveň, a to v jakékoli podobě. Pojďme si připomenout ty nejděsivější hry, které si lze v rámci videoher můžeme užít.

12.  9.  2017 | | 6 N/A
Herní filosofie: samotářské zážitky žijí dál

Herní filosofie: samotářské zážitky ži…

Byl tady Skyrim, bylo tady Divinity a teď tady máme třeba Uncharted. Singleplayer zkrátka stále táhne, nyní snad možná ještě více než kdy dříve.

16.  9.  2017 | | 7 N/A
WRC 7: tak trochu šedá rally (recenze)

WRC 7: tak trochu šedá rally (recenze)

Nasaďte helmu, zapněte pásy a připravte se ke startu. Nový ročník WRC je konečně tady. A tak se ptáme, má v letošní konkurenci závodních her šanci na úspěch?

18.  9.  2017 | | 1 N/A
GTA 5, Fortnite a další herní pecky ve slevové akci digitální distribuce

GTA 5, Fortnite a další herní pecky ve…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku her na PC? Green Man Gaming má pro vás parádní slevy!

13.  9.  2017 |