Vampirjagd 2: NightRace – další softvér za pět prstů

Neotřelá variace na tisíckrát omletý Moorhuhn? Je to vůbec možné? Vyměňte kulovnici za auto s upírem, ukvokané slepice za krevní transfúze, lehké holky a trochu smrdutého česneku. Řekněme to z plných plic: Dost bylo slepic! Sedněte do fára a vydejte se vstříc temné noci.
Vampirjagd 2: NightRace – další softvér za pět prstů
Dokážete si představit hru podobnou klasickému Moorhuhnu a přitom docela jinou? Já tedy ne, alespoň jsem to nedokázal do chvíle, než jsem poznal Vampirjagd 2. Autoři této hry odvedli opravdu dobrou práci a myslím, že jejich dílko se zalíbí i vám. Na začátek bude dobré připomenout si, co je vlastně podstatou Moorhuhnu. Úkolem hráče v této hře je v předem daném časovém limitu vystřílet co největší množství slepic. Ty samozřejmě nestojí na jednom místě, ale volně poletují před zaměřovačem pušky. Za sestřelení vzdálenějších slepic dostanete víc bodů, za sestřelení těch bližších a větších méně. Po skončení hry zapíšete své skóre do tabulky vítězů a to je celé. Primitivní, ale jak se říká – v jednoduchosti je krása. Nyní k Vampirjagdu.

V této hře se ocitáte v roli upíra řídícího auto. Vzhledem k tomu, že ve hře je přibližně na dvaceti místech logo firmy Seat, tak není pochyb o tom, že i auto které řídíte je Seat a bez dohadů může zůstat taktéž i otázka, která společnost financovala vývoj tohoto titulu. Jízdu začínáte v noci a váš časový limit je omezen východem slunce, což je logické, protože jak jistě všichni víte, upíři slunce nesnáší a při styku s jeho paprsky umírají. Body se připisují za přejetí krevních transfúzí nebo nabrání lehkých holek. Výrazem „nabrat“ nemyslím vzít do auta, ale nabrat na kapotu, čert je vem. Naopak, přejetí krucifixu, česneku nebo jakéhosi páprdy vám body ubere. S prvním slunečním paprskem vaše jízda končí. Stejně jako u Moorhuhnu následuje zápis do tabulky nejlepších hráčů, pokud jste dosáhli vysokého skóre. Je škoda, že silnice je rovná, bez jakýchkoliv zatáček, ale i tak si točení volantem užijete víc než dost, když se budete vyhýbat překážkám ubírajícím body.

Vampirjagd má velice dobrou grafiku, silnice vypadá jako opravdová (po nebi plují mraky, které cloní měsíc; na cestu vám svítí halogenové žárovky vaší červené Ibizy). Zvuky jsou také na dobré úrovni, stejně tak ponurá hudba v menu, která je opravdu vynikající a ke hře se výborně hodí. Hra je v němčině, ale příliš to nevadí, protože tlačítko START najde na první či druhý pokus snad opravdu každý (je úplně vpravo dole).

Hra vyžaduje operační systém Windows 9x/NT, procesor P200 MMX, 32 MB RAM a videokartu se 4 MB paměti.

Download (2,45 MB) zde.

Krucifix! Krucifix!Těsně před východem slunce

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A