Vánoce a redakce Doupěte

Zajímalo vás někdy, jaké jsou Vánoce herních redaktorů? Jak je tráví ti, kteří pro vás připravují každodenní vydání Doupěte? A co více či méně pěkného přejí svým čtenářům? Zde jsou jejich odpovědi.
Vánoce a redakce Doupěte

V posledním předvánočnám týdnu jsme se kmenových redaktorů Doupěte zeptali, na dvě otázky - "Jak trávíš Vánoce?" a "Co bys popřál čtenářům pod stromeček?". A jejich odpovědi, sepsané uprostřed nákupů posledních dárků, nošení stromečků, pečení cukroví a dopisování posledních předvánočních článků vám nyní přinášíme.

Martin Boček, šéfredaktor

Jak trávíš Vánoce?
Letos jsou pro mne Vánoce výjimečné. Strávím je totiž - poprvé - se svou ženou, v našem novém domečku... Plánujeme si je užít jako čas klidu a pohody, kdy oba dva zapomeneme na práci a budem si užívat volna, přírody a (pokud budou) hezkých filmů v televizi. Po hektickém předvánočním období se na to už OPRAVDU těším.
Co bys popřál čtenářům pod stromeček?
Asi ať se vám splní vaše přání - ale ne všechna. Protože kdyby se nám splnilo vše, na co bychom se těšili dál? Takže tak polovina vašich přání ať se vyplní - a s tou druhou polovinou ať to vypadá nadějně, že nejpodzěji do příštích Vánoc se dočkáte i té. Ale ať se tato druhá polovina splní až když tu již splněnou část nahradíte novými přáními a tužbami. Šťastné a veselé!

David Sláma, vedoucí PC sekce

Jak trávíš Vánoce?
Do značné míry je pro mne tento dotaz srovnatelný s otázkou "Jak trávíš víkend?" případně "Jak trávíš dny kolem 24.4. (nebo 24. kteréhokoli jiného měsíce)?". Jistěže si snažím užít Vánoc, vybrat pěkné dárky pro své nejbližší a na chvíli se odputat od každodenního shonu. Na druhé straně učení na zkoušky nepočká jen proto, že jsou Vánoce. Stejně tak je potřeba vymyslet, jaké články vyjdou mezi svátky, rozdělit honoráře za prosinec... Takže Vánoce trávím jako kterékoli jiné dny, jen obvykle neutrácím tolik za dárky a nezakopávám v obýváku o stromeček.
Co bys popřál čtenářům pod stromeček?
Pod stromeček vám, drazí čtenáři, přeju dárečky. Konec konců cokoli jiného budete pod stromečkem hledat nejspíš marně. Ale ať už najdete cokoli, nezapomeňte si svátky užít. A je úplně jedno, zdali už v listopadu běháte se jmelím a santovskou čepičkou v očekávání Vánoc, nebo jste "hustě alternativní" (tm) a "svátky mamonu" (c) okázale přehlížíte.

Petr Kolář, vedoucí zpravodajské sekce

Jak trávíš Vánoce?
Vánoce? Co to je? Asi jako vždy v kruhu rodinném – rodičovstvo, prarodičovstvo, příbuzenstvo, počítač, klasika. Teda je pravda, že ve chvíli vyjití tohoto článku budu pomalu směřovat za dalším příbuzenstvem, ale protože poblíž bydlí i Ježek z fóra, tak si nenechám ujít návštěvu. Prostě šťastné a počítačové, deformace z povolání by se dalo říci.
Co bys popřál čtenářům pod stromeček?
Ať najdou to, co já našel těsně před Vánocemi. Někoho, s kým jim bude příjemně a budou se muset rozhodovat, zda dají další úroveň své oblíbené hry, nebo si vyzkoušejí Singles na živo. A nemusí to být ani dárek nový, stač vyhrát soutěž o zlatý držák a další úroveň skvělých zkušeností vás nemine. A pokud vám podobný dárek nepřijde dost praktický, tak najděte pod stomečkem i dostatečné zásoby jídla s pitím pro všechny ty hry.

Martin Demiger, autor

Jak trávíš Vánoce?
Koledy, pohádky a šílenství kolem dárků jdou mimo mě, takže jsem Vánoce brával spíš jako dobu, kdy je dostatek času si zahrát věci/vidět filmy či seriály/přečíst knížky, na které během roku nezbyl čas. Tento rok ovšem svátky budou probíhat zcela netradičně. Díky neštěstné souhře náhod jsem přišel jak o notebook, tak o PC, takže jsem na dlouhou dobu offline. Nemám si tím pádem ani kde přehrát filmy a hlavně už letos asi nedokoukám druhou sérii seriálu Prison Break. A aby to bylo ještě lepší: do knihkupectví jsme zavítal až 23. prosince ráno, kdy už byly všechny čitelné kousky dávno schované ve skříni jiných šťastlivců...
Co bys popřál čtenářům pod stromeček?
Není důležité, co najdete pod stromečkem, mnohem důležitější je to, co bude stát před ním. Ať už je to malé, chlupaté, pihaté či zrzaté - mějte to rádi. Vánoce jsou hlavně svátkem, kdy na sebe mají lidé být hodní a mají se mít rádi. Nezapomínejte na to!

Lenka Vlková, autorka konzolová sekce

Jak trávíš Vánoce?
Vánoce trávím jak nejtradičněji to jen jde. V okruhu nejbližších držíme svorně hladovku, zdobíme stromek, díváme se na pohádky a podobně. Letos si hodlám vánoční svátky obzvlášť vychutnat, protože loni jsem byla v zahraničí a o české Vánoce jsem přišla.
Co bys popřála čtenářům pod stromeček?
Hlavně, aby tam našli vše (nebo aspoň něco :-), co si přáli. Také jim přeji, aby si vychutnali vánoční klid a pohodu, což je věc, které se nám v dnešní uspěchané době příliš nedostává. A ještě klasika na závěr - Šťastné a veselé Vánoce všem!

Šťastné a veselé prožití zbytku Vánočních svátků vám přeje celá redakce Doupě.cz


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
10 největších překvapení minulé generace, která nás potěšila

10 největších překvapení minulé generace, která ná…

Končící éra Xbox One a PS4 přinesla mnoho velkých změn. Jaké nás nejvíce překvapily?

18.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma