Vánoce a redakce Doupěte

Zajímalo vás někdy, jaké jsou Vánoce herních redaktorů? Jak je tráví ti, kteří pro vás připravují každodenní vydání Doupěte? A co více či méně pěkného přejí svým čtenářům? Zde jsou jejich odpovědi.
Vánoce a redakce Doupěte

V posledním předvánočnám týdnu jsme se kmenových redaktorů Doupěte zeptali, na dvě otázky - "Jak trávíš Vánoce?" a "Co bys popřál čtenářům pod stromeček?". A jejich odpovědi, sepsané uprostřed nákupů posledních dárků, nošení stromečků, pečení cukroví a dopisování posledních předvánočních článků vám nyní přinášíme.

Martin Boček, šéfredaktor

Jak trávíš Vánoce?
Letos jsou pro mne Vánoce výjimečné. Strávím je totiž - poprvé - se svou ženou, v našem novém domečku... Plánujeme si je užít jako čas klidu a pohody, kdy oba dva zapomeneme na práci a budem si užívat volna, přírody a (pokud budou) hezkých filmů v televizi. Po hektickém předvánočním období se na to už OPRAVDU těším.
Co bys popřál čtenářům pod stromeček?
Asi ať se vám splní vaše přání - ale ne všechna. Protože kdyby se nám splnilo vše, na co bychom se těšili dál? Takže tak polovina vašich přání ať se vyplní - a s tou druhou polovinou ať to vypadá nadějně, že nejpodzěji do příštích Vánoc se dočkáte i té. Ale ať se tato druhá polovina splní až když tu již splněnou část nahradíte novými přáními a tužbami. Šťastné a veselé!

David Sláma, vedoucí PC sekce

Jak trávíš Vánoce?
Do značné míry je pro mne tento dotaz srovnatelný s otázkou "Jak trávíš víkend?" případně "Jak trávíš dny kolem 24.4. (nebo 24. kteréhokoli jiného měsíce)?". Jistěže si snažím užít Vánoc, vybrat pěkné dárky pro své nejbližší a na chvíli se odputat od každodenního shonu. Na druhé straně učení na zkoušky nepočká jen proto, že jsou Vánoce. Stejně tak je potřeba vymyslet, jaké články vyjdou mezi svátky, rozdělit honoráře za prosinec... Takže Vánoce trávím jako kterékoli jiné dny, jen obvykle neutrácím tolik za dárky a nezakopávám v obýváku o stromeček.
Co bys popřál čtenářům pod stromeček?
Pod stromeček vám, drazí čtenáři, přeju dárečky. Konec konců cokoli jiného budete pod stromečkem hledat nejspíš marně. Ale ať už najdete cokoli, nezapomeňte si svátky užít. A je úplně jedno, zdali už v listopadu běháte se jmelím a santovskou čepičkou v očekávání Vánoc, nebo jste "hustě alternativní" (tm) a "svátky mamonu" (c) okázale přehlížíte.

Petr Kolář, vedoucí zpravodajské sekce

Jak trávíš Vánoce?
Vánoce? Co to je? Asi jako vždy v kruhu rodinném – rodičovstvo, prarodičovstvo, příbuzenstvo, počítač, klasika. Teda je pravda, že ve chvíli vyjití tohoto článku budu pomalu směřovat za dalším příbuzenstvem, ale protože poblíž bydlí i Ježek z fóra, tak si nenechám ujít návštěvu. Prostě šťastné a počítačové, deformace z povolání by se dalo říci.
Co bys popřál čtenářům pod stromeček?
Ať najdou to, co já našel těsně před Vánocemi. Někoho, s kým jim bude příjemně a budou se muset rozhodovat, zda dají další úroveň své oblíbené hry, nebo si vyzkoušejí Singles na živo. A nemusí to být ani dárek nový, stač vyhrát soutěž o zlatý držák a další úroveň skvělých zkušeností vás nemine. A pokud vám podobný dárek nepřijde dost praktický, tak najděte pod stomečkem i dostatečné zásoby jídla s pitím pro všechny ty hry.

Martin Demiger, autor

Jak trávíš Vánoce?
Koledy, pohádky a šílenství kolem dárků jdou mimo mě, takže jsem Vánoce brával spíš jako dobu, kdy je dostatek času si zahrát věci/vidět filmy či seriály/přečíst knížky, na které během roku nezbyl čas. Tento rok ovšem svátky budou probíhat zcela netradičně. Díky neštěstné souhře náhod jsem přišel jak o notebook, tak o PC, takže jsem na dlouhou dobu offline. Nemám si tím pádem ani kde přehrát filmy a hlavně už letos asi nedokoukám druhou sérii seriálu Prison Break. A aby to bylo ještě lepší: do knihkupectví jsme zavítal až 23. prosince ráno, kdy už byly všechny čitelné kousky dávno schované ve skříni jiných šťastlivců...
Co bys popřál čtenářům pod stromeček?
Není důležité, co najdete pod stromečkem, mnohem důležitější je to, co bude stát před ním. Ať už je to malé, chlupaté, pihaté či zrzaté - mějte to rádi. Vánoce jsou hlavně svátkem, kdy na sebe mají lidé být hodní a mají se mít rádi. Nezapomínejte na to!

Lenka Vlková, autorka konzolová sekce

Jak trávíš Vánoce?
Vánoce trávím jak nejtradičněji to jen jde. V okruhu nejbližších držíme svorně hladovku, zdobíme stromek, díváme se na pohádky a podobně. Letos si hodlám vánoční svátky obzvlášť vychutnat, protože loni jsem byla v zahraničí a o české Vánoce jsem přišla.
Co bys popřála čtenářům pod stromeček?
Hlavně, aby tam našli vše (nebo aspoň něco :-), co si přáli. Také jim přeji, aby si vychutnali vánoční klid a pohodu, což je věc, které se nám v dnešní uspěchané době příliš nedostává. A ještě klasika na závěr - Šťastné a veselé Vánoce všem!

Šťastné a veselé prožití zbytku Vánočních svátků vám přeje celá redakce Doupě.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Mashinky jsou v předběžném přístupu, pojďte si hrát s vláčky

Mashinky jsou v předběžném přístupu, p…

Nové tratě ve strategické hře Mashinky volají po pořádném řediteli, který postaví železniční impérium. V předběžném přístupu už ode dneška!

6.  10.  2017 | | 25 N/A
Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Herní agenda: zářijový výběr jako předzvěst podzimních hitů

Herní agenda: zářijový výběr jako před…

První měsíc tohoto školního roku je za námi, a tak je čas na naši pravidelnou agendu. Podzimní sezóna je v plném proudu, takže si konečně můžeme vychutnat pecky jako druhé Destiny, datadisk k Dishonored nebo nové závody Project Cars. To ale není ani zdaleka všechno.

4.  10.  2017 |
Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytávce Ansel skoro jako přímý přenos

Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytáv…

Pro Evolution Soccer 2018 rozhodně má své problémy, ale díky funkci típání screenshotu Ansel od společnosti Nvidia z toho můžete udělat pořádnou podívanou.

8.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K úchvatně, podívejte se

Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K …

Nový Battlefront je takřka za rohem a internet se začíná plnit novými pohlednicemi z betatestu. Již brzy vám přineseme naše dojmy, prozatím si užijte parádní 4K obrázky.

6.  10.  2017 | | 3 N/A
Forza Motorsport 7: vstup giganta na scénu (recenze)

Forza Motorsport 7: vstup giganta na s…

Na okruh se vydal další z velkých favoritů letošního závodu o titul závodní hry roku 2017. Forza Motorsport 7 je konečně tady, pojďme si jí tedy rozebrat kousek po kousku.

3.  10.  2017 | | 4 N/A