Vánoční tipy 3 – konzolové pecky

Jak se blíží Vánoce, je čas pomýšlet na to, co dát druhým pod stromeček; případně co si sami přát. A proč by to nemohla být zrovna počítačová hra? A přesně na tuto variantu se zaměří naše série článků. Dnešní díl se věnuje konzolím, handheldům a nejzajímavějším hrám pro ně.
Vánoční tipy 3 – konzolové pecky
Seznam kapitol
  1. Hry pro PS2, Xbox 360 a Wii
  2. Hry pro PSP a NDS

Vánoce už jsou za rohem. Už za necelý týden se rozsvítí vánoční stromeček, za dveřmi zazvoní Ježíšek a budou se rozdávat dárky. A možná uvažujete, že na Vánoce potěšíte někoho blízkého - nebo se sami necháte potěšit - nějakým tím herním titulem. Ovšem nyní vás nejspíš čeká spousta práce s výběrem té pravé gamesy. A právě s tímto problémem by vám měla pomoci naše série článků.

Vzhledem k faktu, že nastupuje nová generace konzolí, se budeme věnovat těm aktuálně nejzajímavějším přístrojům. Jedná se o konzole Nintendo Wii, Playstation 2, Xbox 360, které doplní handheldy PSP a NDS. Tímto se rovnou omlouvám majitelům ostatních konzolí, jako je třeba Xbox, Gamecube či třeba GBA. Snažili jsme se o co nejpestřejší paletu žánrů, přičemž se jedná hlavně o vydařené tituly z poslední doby.

Playstation 2

Canis Canem Edit
Hodnocení Doupě.cz: 8,5/10 – recenze
Žánr: akční
Koupit na shop.Doupe.cz

Nové dílo od tvůrců fenoménu Grand Theft Auto nás tentokrát nezanese mezi kriminálníky. Maximálně mezi potenciální. Na několik hodin se totiž dostanete do lavic jedné specifické školy a tím nemyslím elitní výběrový ústavu pro nadané žáky. Spíš naopak Bullworth academy se stává útočištěm pro celou řádku podivných individuí a podobně ujetý je celý učitelský sbor. V kůži hlavního hrdiny Jimmy Hopkinse musíte přežít celý rok na této škole a během té doby si získat respekt všech zdejších skupin. Canis Canem Edit staví na principech GTA, takže se připravte na obrovskou volnost, spoustu vedlejších aktivit a úkolů a taky nějakou tu špetku násilí. A ano, pochopitelně byste měli navštěvovat i vyučovací hodiny.

  

Metal Gear Solid 3: Subsistence
Hodnocení Doupě.cz: 9 /10 – recenze
Žánr: akční
Koupit na shop.Doupe.cz

Subsistence je jakýmsi datadiskem pro božský Metal Gear Solid 3: Snake Eater. Na třech DVD discích najdete celou paletu bonusů. Ať už se jedná o tříhodinový film sestříhaný z herních animací či třeba původní hry Metal Gear a Metal Gear 2. Kromě toho si můžete znovu vychutnat skvostný zážitek jménem Snake Eater, tentokrát však v plně 3rd person pohledu s volně ovladatelnou kamerou. Díky tomu si užijete zcela novou dimenzi Snakeově dobrodružství z džungle. Pokud máte PS2 připojenou k internetu, čeká vás i výborný online mód.

   

Kingdom Hearts 2
Hodnocení Doupě.cz: 8,5/10 – recenze
Žánr: RPG

Pokračování  akčního RPG titulu snoubícího východní a západní fantazii – postavičky z Disneyho světů a Final Fantasy. Tetsuya Nomura, designer postav a vlastně vedoucí celého týmu stojícího za KH 2 nechal celou hru dospět a zvážnět. Mimo to přidal celý vagón japonské stylovosti, kdy létat vzduchem a při tom rozsekávat mrakodrapy napůl není žádný problém. Nechybí spousta nových světů, mimo jiné se podíváte za Jackem Sparrowem v Pirátech z Karibiku či si užijete zábavu z jedniček a nul ve světě inspirovaném filmem Tron.

  

Xbox 360

Gears of War
Hodnocení Doupě.cz: 9,3/10 – recenze
Žánr: akční
Koupit na shop.Doupe.cz

Dravá a dech beroucí akční hra z klávesnic Epic Games s fantastickou atmosférou a úžasnou grafickou stránkou kombinující sci-fi s prvky architektury měst, jako jsou třeba Benátky. V kůži Marcuse Phoenixe se musíte pokusit  s pomocí dalších třech členů vašeho týmu zvrátit kritickou situaci na vaši domovské planetě. Ta čelí drtivým útokům nelítostné rasy Locust. Gears of War přináší zcela nový systém krytí za překážky, které dává už tak válečné atmosféře husté jako sirup další koňskou dávku navíc. Gears of War je prostě dynamická jízda od začátku do konce. Navíc nabízí i neskutečně zábavný multiplayer, který se stal číslem jedna na Xbox Live.

  

Viva Pinata

Hodnocení Doupě.cz: 9/10 – recenze
Žánr: simulátor zahradníka
Koupit na shop.Doupe.cz

Co je vlastně Viva Pinata? Těžko říct. Mohl bych použít přirovnání k mixu The Sims, Harvest Moon a Animal Crossing, ale to je pouze povrchní a neřekne o hře všechno. Důležité však je, že Viva Pinata patří k těm nejzábavnějším hrám poslední doby. Stanete se zahradníkem na ostrově pinatů. Pokud se dobře staráte o svou zahrádku, přilákáte k sobě pinaty, kteří se u vás mohou uvelebit. Cílem hry je se co nejlépe starat o svůj kus půdy, prosperovat a lákat k sobě další a další druhy pinatů. Na první pohled vše vypadá až triviálně jednoduše, ale později vám hra otevře své široké srdce, kde není problém se utopit a strávit desítky hodin pipláním se s kdejakým detailem, aby se k vám už zatraceně podíval i ten poslední pinata. Viva Pinata disponuje jedním zcela rysem, I když je tvořená podle seriálu pro děti a grafika je roztomile barevná, dokáže se u ní zabavit i dospělý hráč. Poslední plus, hra celá kompletně v češtině.

  

Test Drive Unlimited

Hodnocení Doupě.cz: 9/10 – recenze
Žánr: závodní
Koupit na shop.Doupe.cz

Test Drive Unlimited není jen závodní hra, ale i jakási stylová záležitost. Ocitáte se na virtuálním ostrově Oahu, zpracovaném podle reálné předlohy. Na začátku si musíte koupit dům, pořídit auto a rázem jsou vám všechny silnice na ostrově k dispozici pro vaše závodní choutky. Je jenom na vás, který závod si vyberete, či zda budete jen tak jezdit a kochat se krásami exotické tropické perly. Ovšem bez závodění si nevyděláte na novou vilu, nerozšíříte si svůj vozový park ani si neoháknete svoje herní ego do nějakých stylových hadříků. Název Unlimited není pro nic za nic. Jedním z hlavních lákadel je i online hra přes Xbox Live a tisíc kilometrů virtuální silnice se stává obrovským hrištěm pro vyřádění s kamarády.

  


Wii

The Legend of Zelda: Twilight Princess
Žánr: akční hra
preview na Doupě.cz

Zelda patří k těm nejzářivějším klenotům herní pokladnice a Twilight Princess se v ní též určitě neztratí. Hlavní hrdina Link i princezna Zelda jsou zpět, království Hyrule opět hrozí temný zloduch Ganondorf a vás bude se s tím vypořádat. Nintendo opět rozdává lekce v herním designu, protože to co předvádí v Twilight Princess nemá obdoby. I když fandové Zeldy budou cítit občasné déja vu, stejně se budou protloukat všemi nápaditě navrženými kobkami, vodními chrámy a lávovými jeskyněmi dlouho do nocí. Po krátkém vodním dobrodružství ve Wind Waker se vše vrací na suchou zem. Opět si zajezdíte na koni a po vzoru geniální Ocariny of Time naladili tvůrci atmosféru na temnou notu. Když si přidáte skvělý hudební doprovod a fantastické výtvarné zpracování hry dostanete hru, která nesmí chybět u žádného nového Wii.

  

Red Steel
Žánr: akční

Fascinuje vás Japonsko? Tak si kupte letenku nebo hru Red Steel. V obou případech tak tuto východní zemi navštívíte. Pravda, v podobě Red Steel se bude jednat o trochu akční dovolenou. Red Steel je FPS kombinující střelbu s bojem s chladnými zbraněmi. Do rukou se vám totiž dostanou nejen střelné zbraně, ale i tradiční japonská katana. A do druhé ruky i její zkrácená verze – wakizashi. Celá hra tak mixuje střílecí pasáže s boji s bossy, které probíhají pěkně na férovku právě zmiňovanými chladnými zbraněmi. Red Steel pochopitelně využívá unikátního ovládání Wii, takže mířením na obrazovku pomocí Wii-mote míříte i ve hře, šviháním ovladačem sekáte protivníka na kousky katanou atd. Ovládání je nápadité, ale bohužel i poněkud přespříliš komplikované. Celkově Red Steel má pár ošklivých much, ale zároveň dokáže výborně pobavit. Rozhodně stojí minimálně za zvážení.

  

Rayman Raving Rabbids
Žánr: minihry
preview na Doupě.cz

Nový Rayman se už nenese na vlně skákání z plošinky na plošinku, ale hlavní slovo dostaly minihry. A králíci. Roztomilí králíčci s chundelatými kožíšky, krví podlitýma očima a zabijáckými choutkami. Takže tentokrát to na králíka na smetaně nevypadá. Ale rozhodně to vypadá na celý pytel zábavy. Tvůrci mají z zásobě celou řádku nápaditých a dost často i strašlivě potrhlých miniher, jako hod krávou do dálky. Všechny tyto ztřeštěnosti pochopitelně provádíte pomocí Wii-mote a nunchaku, díky čemuž se vám dostane značně osobitého zážitku. Raving Rabbids nabízí spoustu bonusů a pochopitelně i hru pro více hráčů, takže se jen tak nudit nebudete. Pokud vás přestanou bavit hříčky Play a Sports, nový Rayman se jeví jako více než adekvátní náhrada.

  


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
10 největších překvapení minulé generace, která nás potěšila

10 největších překvapení minulé generace, která ná…

Končící éra Xbox One a PS4 přinesla mnoho velkých změn. Jaké nás nejvíce překvapily?

18.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma