Vánoční týden: recenze těch největších pecek

Ježíšek nás už všechny štědře obdaroval a tak nezbývá než si užívat zaslouženého vánočního klidu. Užíváme se jej také my a proto se na Doupěti v posledním týdnu vyskytoval menší počet článků, i když možná o to kvalitnějších - vždyť recenze na NOLF2 nebo Mortal Kombat: Deadly Alliance jsou závěrečnými třešničkami na našem celoročním dortu.
Vánoční týden: recenze těch největších pecek

Pondělí - 23.12.2002 ... Recenze adventury Syberia

Tři články k vám doputovaly poslední předvánoční den. Na prvním místě stojí "Syberia: krásná a navíc geniální - recenze" od Pavla Černohouse. Syberia je už postarší adventura, v těchto dnech se ovšem na náš trh dostává lokalizovaná verze, jenž dokazuje, že "žánr point and click adventur ještě zdaleka neztrácí dech". Tady je ukázka:

"Nu ano, automatony. Ty k Syberii prostě patří a utvářejí její neopakovatelný charakter a atmosféru ne nepodobnou některým z Verneových příběhů. Valadilene je po celá staletí sídlem rodiny Voralbergů a tyhle chytré mechanické hračky poháněné pružinou jsou zde nedílnou součástí každodenního života a dokonce i architektury. U notáře například nalezneme cosi jako mechanického vrátného, v kanceláři "razítkovač" na klíček a ve zvonici si můžeme vložením příslušného děrného štítku do mechanického zvoníka nechat zahrát svatební nebo naopak pohřební pochod. Zkrátka na automatony zde narazíte všude. Budou vám otevírat dveře, ovládat výtah, dokonce výrobní linky ve Voralbergově továrně jsou téměř výhradně obsluhovány automatony. Hlavně jsou ale základem pro celou řadu velice zábavných puzlů, které by již samy o sobě byly schopny pozdvihnout Siberii z kalných vod šedého průměru." (celý článek)

Syberia Syberia

Kamil Gric opět nezklamal a jako obvykle dodal svůj pravidelný přehled plných her, totiž článek "Týden v rubrice Plné hry: Becher Game 2002".

Plná hra: "The Fly - těžký muší život"

Úterý - 24.12.2002 ... Vánoce, Vánoce přicházejí...

Tentokráte jsme se obešli bez recenze, zato jsme vám však přinesli velice zajímavé odpovědi Tomáše Zvelebila na vaše otázky v článku "Čtenáři naostro: Tomáš Zvelebil odpovídá!". Tady je několik ukázek:

"Pepa: Chystá se mini verze Score bez CD/DVD přílohy jako Level?

T.Z.: Ne, v současné době ne. Zavedení podobného formátu je ale pravděpodobnější než varianta časopisu s DVD, tudíž se celá situace může v několika málo týdnech změnit.

DeathFriend: Nemohl byste něco více uveřejnit o vaši chystané hře Podfuk?

T.Z.: Samozřejmě, velice rád. Podfuk je fantasy adventure se zajímavým grafickým zpracováním, s velmi lehkou příměsí RPG a tedy i vývojem postavy a originálně pojatými boji. Pro co nejlepší představu je nutné říci, že fantasy svět, ve kterém se hra odehrává svým způsobem připomíná svět her Warcraft, zdravě mixnutý Zeměplochou Terryho Prachetta, a příběh je podobnou souhrou (ne)šťastných událostí jako filmy od Guy Ritchieho, kupříkladu "Podfu(c)k" či "Sbal prachy a vypadni". Jednoduše jsme vzali všechno to, co se nám libí a dali to dohromady tak, aby jednotlivosti sice připomínali naši inspiraci, celek byl ale zcela původní." (celý článek)

"Je Nintendo vlastníkem značky PlayStation? * Vice City i pro PC, Max Payne 2 v roce 2004" - to jsou jen dvě z mnoha navýsost zajímavých témat pravidelného článku "Byznys hrátky: vlastní Nintendo značku PlayStation?". Zde je ukázka:

"Zajímavá je také spekulace, která se v minulých týdnech rozšířila Internetem. Mnozí fanoušci totiž věří, že ono plánované prohlášení firmy Nintendo, bude oznamovat jediné - fakt, že Sony není právoplatným vlastníkem značky PlayStation! Vše, co by z tohoto faktu vyplývalo, znatelně ovlivní budoucnost firmy Sony. Dokonce se hovoří o možném přejmenování konzole GameCube na "Nintendo PlayStation". A skutečnost? Některé informace opravdu potvrzují jisté spojení značky PlayStation i firmy Nintendo. Více se snad dozvíme již brzy." (celý článek)

Plná hra: "Jingleballs - pořádná koulovačka"

Středa - 25.12.2002 ... Recenze No One Lives Forever 2

Tak je to za námi. Řádně napucnutí kilogramy vánočního cukroví si hovíme v houpacích křeslech a zíráme na staré krásné pohádky s nezapomenutelnými herci i herečkami. Ti aktivnější snad listují internetem a právě pro ně byl připraven článek "No One Lives Forever 2 - recenze":

"Stejně jako v minulém díle se setkáte s Dmitrijem Volkovem, maskovaném v sádrovém krunýři na invalidním vozíku s integrovaným raketometem, doktorem Shenkerem, ale i třeba i s již zmíněným Magnusem Armstrongem, který vám přidělá starosti, ale i leckdy zachrání krk. Noví antihrdinové jsou především na straně zla. Ať už je to Direktorem zneužívaná ninja Isako, tajemný minimim zabiják Pierre a nebo boss organizace H.A.R.M., který se zove Director a je neustále komandován svou neduživou a nepříjemnou matkou. Director má zajímavé metody na skladování svých vojáků. Lisuje z nich z důvodu úspory prostoru krychle, které však zákeřným poskakovaním a kousáním dokáží zaskočit i zkušenou Cate." (celý článek)

No One Lives Forever 2 No One Lives Forever 2

Plná hra: "Up Yours - fotbal to je hra"

Čtvrtek - 26.12.2002 ... Recenze datadisku pro Medal of Honor

Váleční nadšenci zcela jistě nepohrdnou malým (bohužel možná až příliš malým) přídavkem k výborné 3D akci z 2. světové války jménem Medal of Honor. Recenze se ujal Ondra Kozina článkem "Medal of Honor: AA Spearhead: pár akcí pro nadšence - recenze":

"Tak tedy co nám nabízí MOHAAS nad rámec svého papínka? Datadisk na mne zapůsobil dojmem jakoby ve všech misích (s výjimkou berlínské) autoři připoutali hráče těsněji k jeho týmu a donutili jej k bližší spolupráci. Tím se nám tu rýsuje potenciální konfliktní bod. Kdo měl víc v oblibě pomalý postup a záškodnické akce, ve kterých hraje hlavní roli překvapení a naplánovaný útok, zajásá. Naopak akčněji ladění hráči nejspíš pohrdavě odfrknou a půjdou si opět sednout třeba k Serióznímu Samovi. Faktem je, že spolupráce dostává poněkud osobnější rozměr. Přinejmenším předskriptované akce, kdy například celá skupina útočí na německé pozice, si zaslouží pochvalu. Pět chlapů se automaticky rozdělí a útočí odděleně na domy, ve kterých jsou nácci schovaní." (celý článek)

Medal of Honor: AA Spearhead Medal of Honor: AA Spearhead

Plná hra: "BecherSlide - ovládnete svět Becherovkou?"

Pátek - 27.12.2002 ... Recenze Mortal Kombat: Deadly Alliance

Krev, střeva a odlétávající kosti, to jsou scény, které se vybaví většině hráčů znalých pojmu Mortal Kombat. To byla ve své době nejkrvavější hra jaká kdy byla k vidění. Článek "Recenze - Mortal Kombat: Deadly Alliance" pojednává o zbrusu novém pokračování, tentokrát již konzolovém a co víc, plně ve 3D. Takže vzhůru do pranice!

"Zmíním tedy už jen jeden "detail". Když do svého soupeře (nebo on do vás) budete třískat například v Tekkenu, kromě standardních následků na jeho lifebaru se to nijak neprojeví. Když ovšem budete mlátit do obličeje některé z postav v MKDA, zanechá to na ní své stopy. Takže po vyhrané bitce může váš oblíbenec vypadat jakoby právě odešel z domu - nebo jako po přímé srážce s parním válcem. Drobnost, ale uvidíte to uspokojení, až si po prohrané bitce budete říkat "no jen si nevýskej, jen se koukni na sebe, jak sem ti dal zabrat…"" (celý článek)

 

S takříkajíc "vánočním předstihem" přišel Kamil Gric s dalším ze svých pravidelných článků, totiž sumou všem zajímavých downloadů posledního týdne - "Nová mega: vánoční nadílka".

Plná hra: "Blow up Santa - umělý Santa dělá potíže"

Sobota - 28.12.2002 ... Co najdete v Levelu 95?

Na otázku z titulku vám odpoví ve stejně pojmenovaném článku jako obvykle Martin Blatný. Takže "Co najdete v Levelu 95?":

"Recenze se tentokrát rozprostírají na celých 38 stranách, recenzováno je 23 her. Průměrné hodnocení je na předvánoční čas relativně nízké (69%), snad proto, že v prosincovém Levelu nenajdeme (snad až na Arx Fatalis) žádnou opravdovou pecku - na druhou stranu je zde velké množství poměrně kvalitních titulů. Návody jsou již tradičně trochu opomíjené, v tomto čísle se dočkají jen fanoušci nájemného zabijáka ze hry Hitman 2." (celý článek)

Nu a jedním z posledních článků vánočního týdne je moje novinka o připravované 3D akční hře Neuro, která je zajímavá tím, že její svět je plně totožný se světem téměř hotové realtime strategie Homeplanet. Zde je ukázka:

"Jak jsem již uvedl, společnost Revolt Games v současnosti dokončuje vesmírnou realtime strategii, typově velmi podobnou Homeworldu, jménem Homeplanet. Ta je pro Neuro nesmírně důležitá, protože tahle žánrově zcela odlišná hra se odehrává ve stejném světě jako Homeplanet. Střílečka Neuro tedy sází nejen na zajímavý příběh, ale zejména na ucelené herní universum vzájemně propletené událostmi, frakcemi a postavami se hrou Homeplanet. Zkušenost z hraní obou těchto her může tedy být velmi zajímavá." (celý článek)

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 16 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |