Vaše hra mi nejde spustit. Co s tím?

Čas od času se setkáme se stížností čtenáře, který si stáhne některou z našich plných her a ta mu potom nejde spustit. My jsme pak zasypáni emaily se stížnostmi co jsme to za amatéry, když ani nedokážeme zajistit, aby to co u nás dáváme ke stažení bylo doopravdy funkční. My jsme v této situaci ovšem velice často nevinně. Přečtěte si prosím tento článek, ušetříme nám práci a sobě nervy.
Vaše hra mi nejde spustit. Co s tím?
Čas od času se setkáme se stížností čtenáře, který si stáhne některou z našich plných her a ta mu potom nejde spustit. My jsme pak zasypáni emaily se stížnostmi co jsme to za amatéry, když ani nedokážeme zajistit, aby to co u nás dáváme ke stažení bylo doopravdy funkční. Jak se dozvíte dále, my jsme v této situaci velice často nevinně.

Staré hry pro operační systém MS-DOS
Patrně nejvíce problémů vzniká při spouštění starých her, které byly původně určené pro operační systém MS-DOS. Některé počítače s nimi v dnešní době mají potíže a spustit je lze jen stěží. Stejně tak se ale najdou konfigurace, které s těmito hrami žádné problémy nemají. Bohužel, v těchto případech není v našich silách vám jakkoliv pomoci.

Hry běžící pod Windows
Problémy s hrami, které běží pod operačním systémem Windows jsou v zásadě dvojího typu. V prvním případě hra spadne, objeví se nějaká nesmyslná hláška či modrá obrazovka. V takových situacích vám bohužel také nemůžeme pomoci – hry jsou sice z ověřených zdrojů a i když je testujeme, neznamená to, že vždy budou funkční i na vašich počítačích.

V druhém případě je ovšem pomoc snadná. Nedávno se na nás obrátil čtenář se žádostí o radu, protože se neúspěšně pokoušel spustit hru, která po něm chtěla „jakýsi“ soubor – msvbvm60.dll. Tento soubor je knihovnou dat, které jsou nutné pro spuštění programů napsaných ve Visual Basicu. Autoři her je ke svým produktům často nepřibalují, protože obvykle jsou tyto knihovny v počítači již nainstalovány díky jiné aplikaci, která je také využívá a oni tak dosáhnou menší velikosti instalačního archivu.

Pokud tedy nějaká hra, kterou si stáhnete z našich stránek bude chtít některý z následujících souborů: vbrun100.dll, vbrun200.dll, vbrun300.dll, vb40032.dll nebo msvbvm60.dll, nezoufejte, nic hrozného se neděje. Navštivte tuto stránku a potřebný soubor stáhněte (případně rozbalte) do adresáře windows/system/.

Závěr
Předcházející řádky mohou vyznít až příliš odstrašujícně, ale to nebylo jejich účelem – chceme pouze pomoci části čtenářů, která se může setkat s problémem, jež má velice jednoduché řešení. 99% čtenářů nemá s našimi downloady žádné problémy.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát nebo přát k Vánocům

Nejlepší hry pro PC, které si teď může…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

10.  11.  2018 | | 3 N/A
Red Dead Redemption 2: zážitek nové generace (recenze)

Red Dead Redemption 2: zážitek nové ge…

Je vůbec nutné uvádět jednu z nejočekávanějších her letošního roku?

1.  11.  2018 | | 20 N/A
Hráči vyrazili na Divoký západ, nafotili nádherné snímky z herního hitu

Hráči vyrazili na Divoký západ, nafoti…

Red Dead Redemption 2 je stejně jako každá hra Rockstaru jako stvořená pro típání krásných pohlednic.

2.  11.  2018 |
Legendární WarCraft 3 se vrací. Byla oznámena předělávka Reforged

Legendární WarCraft 3 se vrací. Byla o…

Čtvrtý díl se bohužel nechystá, fanoušci Warcraftu ale dostali pěkný dárek od Blizzardu.

3.  11.  2018 | | 24 N/A
Sid Meier

Sid Meier's Civilization: Nový úsvit -…

Jednou z očekávaných deskoherních novinek letošního podzimu byla bezpochyby nová Civilizace s přídomkem Nový úsvit. Jak se nástupce dnes už legendární Sid Meier´s Civilization povedl?Prozradíme vám, že v konkurenci strategických her se rozhodně neztratí, ale více už v naší recenzi.

4.  11.  2018 | | 1 N/A