Vaše hra mi nejde spustit. Co s tím?

Čas od času se setkáme se stížností čtenáře, který si stáhne některou z našich plných her a ta mu potom nejde spustit. My jsme pak zasypáni emaily se stížnostmi co jsme to za amatéry, když ani nedokážeme zajistit, aby to co u nás dáváme ke stažení bylo doopravdy funkční. My jsme v této situaci ovšem velice často nevinně. Přečtěte si prosím tento článek, ušetříme nám práci a sobě nervy.
Vaše hra mi nejde spustit. Co s tím?
Čas od času se setkáme se stížností čtenáře, který si stáhne některou z našich plných her a ta mu potom nejde spustit. My jsme pak zasypáni emaily se stížnostmi co jsme to za amatéry, když ani nedokážeme zajistit, aby to co u nás dáváme ke stažení bylo doopravdy funkční. Jak se dozvíte dále, my jsme v této situaci velice často nevinně.

Staré hry pro operační systém MS-DOS
Patrně nejvíce problémů vzniká při spouštění starých her, které byly původně určené pro operační systém MS-DOS. Některé počítače s nimi v dnešní době mají potíže a spustit je lze jen stěží. Stejně tak se ale najdou konfigurace, které s těmito hrami žádné problémy nemají. Bohužel, v těchto případech není v našich silách vám jakkoliv pomoci.

Hry běžící pod Windows
Problémy s hrami, které běží pod operačním systémem Windows jsou v zásadě dvojího typu. V prvním případě hra spadne, objeví se nějaká nesmyslná hláška či modrá obrazovka. V takových situacích vám bohužel také nemůžeme pomoci – hry jsou sice z ověřených zdrojů a i když je testujeme, neznamená to, že vždy budou funkční i na vašich počítačích.

V druhém případě je ovšem pomoc snadná. Nedávno se na nás obrátil čtenář se žádostí o radu, protože se neúspěšně pokoušel spustit hru, která po něm chtěla „jakýsi“ soubor – msvbvm60.dll. Tento soubor je knihovnou dat, které jsou nutné pro spuštění programů napsaných ve Visual Basicu. Autoři her je ke svým produktům často nepřibalují, protože obvykle jsou tyto knihovny v počítači již nainstalovány díky jiné aplikaci, která je také využívá a oni tak dosáhnou menší velikosti instalačního archivu.

Pokud tedy nějaká hra, kterou si stáhnete z našich stránek bude chtít některý z následujících souborů: vbrun100.dll, vbrun200.dll, vbrun300.dll, vb40032.dll nebo msvbvm60.dll, nezoufejte, nic hrozného se neděje. Navštivte tuto stránku a potřebný soubor stáhněte (případně rozbalte) do adresáře windows/system/.

Závěr
Předcházející řádky mohou vyznít až příliš odstrašujícně, ale to nebylo jejich účelem – chceme pouze pomoci části čtenářů, která se může setkat s problémem, jež má velice jednoduché řešení. 99% čtenářů nemá s našimi downloady žádné problémy.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |