Vaše hra mi nejde spustit. Co s tím?

Čas od času se setkáme se stížností čtenáře, který si stáhne některou z našich plných her a ta mu potom nejde spustit. My jsme pak zasypáni emaily se stížnostmi co jsme to za amatéry, když ani nedokážeme zajistit, aby to co u nás dáváme ke stažení bylo doopravdy funkční. My jsme v této situaci ovšem velice často nevinně. Přečtěte si prosím tento článek, ušetříme nám práci a sobě nervy.
Vaše hra mi nejde spustit. Co s tím?
Čas od času se setkáme se stížností čtenáře, který si stáhne některou z našich plných her a ta mu potom nejde spustit. My jsme pak zasypáni emaily se stížnostmi co jsme to za amatéry, když ani nedokážeme zajistit, aby to co u nás dáváme ke stažení bylo doopravdy funkční. Jak se dozvíte dále, my jsme v této situaci velice často nevinně.

Staré hry pro operační systém MS-DOS
Patrně nejvíce problémů vzniká při spouštění starých her, které byly původně určené pro operační systém MS-DOS. Některé počítače s nimi v dnešní době mají potíže a spustit je lze jen stěží. Stejně tak se ale najdou konfigurace, které s těmito hrami žádné problémy nemají. Bohužel, v těchto případech není v našich silách vám jakkoliv pomoci.

Hry běžící pod Windows
Problémy s hrami, které běží pod operačním systémem Windows jsou v zásadě dvojího typu. V prvním případě hra spadne, objeví se nějaká nesmyslná hláška či modrá obrazovka. V takových situacích vám bohužel také nemůžeme pomoci – hry jsou sice z ověřených zdrojů a i když je testujeme, neznamená to, že vždy budou funkční i na vašich počítačích.

V druhém případě je ovšem pomoc snadná. Nedávno se na nás obrátil čtenář se žádostí o radu, protože se neúspěšně pokoušel spustit hru, která po něm chtěla „jakýsi“ soubor – msvbvm60.dll. Tento soubor je knihovnou dat, které jsou nutné pro spuštění programů napsaných ve Visual Basicu. Autoři her je ke svým produktům často nepřibalují, protože obvykle jsou tyto knihovny v počítači již nainstalovány díky jiné aplikaci, která je také využívá a oni tak dosáhnou menší velikosti instalačního archivu.

Pokud tedy nějaká hra, kterou si stáhnete z našich stránek bude chtít některý z následujících souborů: vbrun100.dll, vbrun200.dll, vbrun300.dll, vb40032.dll nebo msvbvm60.dll, nezoufejte, nic hrozného se neděje. Navštivte tuto stránku a potřebný soubor stáhněte (případně rozbalte) do adresáře windows/system/.

Závěr
Předcházející řádky mohou vyznít až příliš odstrašujícně, ale to nebylo jejich účelem – chceme pouze pomoci části čtenářů, která se může setkat s problémem, jež má velice jednoduché řešení. 99% čtenářů nemá s našimi downloady žádné problémy.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole