Vaše hra mi nejde spustit. Co s tím?

Čas od času se setkáme se stížností čtenáře, který si stáhne některou z našich plných her a ta mu potom nejde spustit. My jsme pak zasypáni emaily se stížnostmi co jsme to za amatéry, když ani nedokážeme zajistit, aby to co u nás dáváme ke stažení bylo doopravdy funkční. My jsme v této situaci ovšem velice často nevinně. Přečtěte si prosím tento článek, ušetříme nám práci a sobě nervy.
Vaše hra mi nejde spustit. Co s tím?
Čas od času se setkáme se stížností čtenáře, který si stáhne některou z našich plných her a ta mu potom nejde spustit. My jsme pak zasypáni emaily se stížnostmi co jsme to za amatéry, když ani nedokážeme zajistit, aby to co u nás dáváme ke stažení bylo doopravdy funkční. Jak se dozvíte dále, my jsme v této situaci velice často nevinně.

Staré hry pro operační systém MS-DOS
Patrně nejvíce problémů vzniká při spouštění starých her, které byly původně určené pro operační systém MS-DOS. Některé počítače s nimi v dnešní době mají potíže a spustit je lze jen stěží. Stejně tak se ale najdou konfigurace, které s těmito hrami žádné problémy nemají. Bohužel, v těchto případech není v našich silách vám jakkoliv pomoci.

Hry běžící pod Windows
Problémy s hrami, které běží pod operačním systémem Windows jsou v zásadě dvojího typu. V prvním případě hra spadne, objeví se nějaká nesmyslná hláška či modrá obrazovka. V takových situacích vám bohužel také nemůžeme pomoci – hry jsou sice z ověřených zdrojů a i když je testujeme, neznamená to, že vždy budou funkční i na vašich počítačích.

V druhém případě je ovšem pomoc snadná. Nedávno se na nás obrátil čtenář se žádostí o radu, protože se neúspěšně pokoušel spustit hru, která po něm chtěla „jakýsi“ soubor – msvbvm60.dll. Tento soubor je knihovnou dat, které jsou nutné pro spuštění programů napsaných ve Visual Basicu. Autoři her je ke svým produktům často nepřibalují, protože obvykle jsou tyto knihovny v počítači již nainstalovány díky jiné aplikaci, která je také využívá a oni tak dosáhnou menší velikosti instalačního archivu.

Pokud tedy nějaká hra, kterou si stáhnete z našich stránek bude chtít některý z následujících souborů: vbrun100.dll, vbrun200.dll, vbrun300.dll, vb40032.dll nebo msvbvm60.dll, nezoufejte, nic hrozného se neděje. Navštivte tuto stránku a potřebný soubor stáhněte (případně rozbalte) do adresáře windows/system/.

Závěr
Předcházející řádky mohou vyznít až příliš odstrašujícně, ale to nebylo jejich účelem – chceme pouze pomoci části čtenářů, která se může setkat s problémem, jež má velice jednoduché řešení. 99% čtenářů nemá s našimi downloady žádné problémy.

Nejnovější komentáře