Ve Švýcarsku se už nebude vraždit

Báli jsme se toho především v Německu, ale úder nakonec přišel od švýcarských zákonodárců. Ti totiž přijali návrh, podle nějž je prodej jakýchkoliv násilných her ilegální. Co to bude mít za následek ví asi všichni, z tamějších hráčů se ze dne na den stanou poctiví zloději.

Přesné znění návrhu budeme znát teprve až se vláda dohodne na podmínkách, ale již nyní se dá odhadovat, že se nový zákon bude týkat především titulů s ratingem 16+ a 18+. Rovněž na veřejnost proniklo jedno ze specifik, podle nějž se budou tituly posuzovat.

Zakázané prý budou jakékoliv hry, v nichž bude další postup podmíněn násilím vůči lidem, či stvořením podobným lidem. V redakci máme jedno i druhé, avšak všichni bez výjimky s něčím takovým nesouhlasíme.

Zdroj: CVG


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |16 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce