Ve vývoji má skutečně být několik projektů ze série Silent Hill. Potvrzuje to režisér filmové adaptace

V průběhu roku se na veřejnost dostala řada informací a obrázků týkajících se budoucnosti slavné hororové série Silent Hill. Nyní se ke spekulacím ohledně tvorby několika projektů najednou připojuje i Christophe Gans, který režíroval filmový Silent Hill z roku 2006 a má Konami pomoci se znovuoživením značky. "Ve vývoji je několik her, pracuje na nich několik týmů. Konami značku oživí. Myslím, že byli velmi překvapeni úspěchem remaků Resident Evilu," říká Gans v rozhovoru pro magazín MaG.

Stejně jako v případě předchozích úniků padlo i tentokrát jméno studia Bloober Team, které známe jako autory Layers of Fear nebo Medium. Tento polský tým má pracovat na remaku Silent Hill 2, který je bezesporu neoblíbenějším dílem. U dalších projektů už Gans konkrétní nebyl, ale stále se nabízí Annapurna Interactive, které s Konami navázalo spolupráci a mělo by pracovat na dalším z projektů okolo Silent Hillu. 

Nechybělo ani pár slov k novému filmu, do jehož režisérského křesla opět usedne právě Gans. "Vydám se do něčeho mnohem více psychologického, aby lidé pochopili, že Silent Hill není jen podivný měnící se labyrint, ale že je to také projekce mučených a ztrápených duší."

Jelikož se informace z různých zdrojů shodují, je velmi pravděpodobné, že Konami má se svojí hororovou značkou velké plány. Stále ale nemáme tušení, kdy hodlá přijít s odhalením. Do konce roku se nabízí hlavně The Game Awards, ale ohledně účasti Konami zatím nic potvrzeno nebylo. 

Zdroj: PC Gamer

Váš názor Další článek: Recenze hry Prodeus. Retro střílečka jak má být

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,