Věc

Roku 1982 vtrhl do kin po (téměř) celém světě film The Thing, po česku "Věc", kde se Kurt Russel vrhal vstříc jisté smrti v boji proti tomu nejhroznějšímu monstru, jaké jsme kdy prý na celuloidu měli možnost vidět. Tak to alespoň říká oficiální tisková zpráva společnosti Computer Artworks, která se rozhodla Věc přenést na obrazovky našich miláčků.
Věc
Tedy abych byl přesný, ona sama se nerozhodla. Byla totiž vybrána, a to společností Universal Interactive Studios, což je "počítačová" odnož slavných filmových Universal Studios. Možná ji budete znát z toho důvodu, že se jí před pár lety velmi povedla produkce her Crash Bandicoot a Spyro the Dragon pro Playstation.

Samotní Computer Artworks jsou samozřejmě na to, že byli vybráni, patřičně pyšní. No jak by ne. Tahle relativně neznámá anglická společnost se sídlem v Londýně má za sebou zatím pouze jednu jedinou počítačovou hru - a to nedávno vyšlou Evolvu. CA se však nezaměřují pouze na herní tvorbu. Slavné jsou např. jejich organické screensavery, pracovali také pro televizi a film (spoty či efekty, např. ve filmu Hackers aneb Hackeři;), nepohrdnou ani nabídkou na videoklip.

Teď už ale zpět k Věci. Doslova. Její celosvětové vydání má zajistit Konami a to v prvním čtvrtletí roku 2002. Bude k dispozici pro všechny hlavní herní platformy, tedy nejen pro PC a Playstation 2, ale také Xbox, GameCube a dokonce i GameBoy Advance (ehm...). Celá hra bude postavena na proprietárním multiplatformním enginu CA, který má kombinovat oslňující 3D grafiku s filmovými sekvencemi údajně hodnými označení "hollywoodské". No uvidíme. Samozřejmostí má být úžasná umělá inteligence, která má trhnout všechny ty tupé vetřelce i predátory, na které jsme až doposud vzhlíželi jako na krále mimozemské hnusnosti, podlosti a krvelačnosti. Věc má být prostě O DOST lepší. Alespoň podle CA. No jsou to tvůrci, ti to přeci musí vědět nejlépe...

Prozatím není k dispozici, vyjma loga hry, absolutně žádná grafika. Dokonce ani jakékoliv další podrobnější informace nejsou k dostání. Ovšem do uvedení hry ještě nějaký ten pátek přeci jen zbývá, takže není divu. Až budou, dostanete je. Těšte se, emzáci ... Howght!

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |