Věc

Roku 1982 vtrhl do kin po (téměř) celém světě film The Thing, po česku "Věc", kde se Kurt Russel vrhal vstříc jisté smrti v boji proti tomu nejhroznějšímu monstru, jaké jsme kdy prý na celuloidu měli možnost vidět. Tak to alespoň říká oficiální tisková zpráva společnosti Computer Artworks, která se rozhodla Věc přenést na obrazovky našich miláčků.
Věc
Tedy abych byl přesný, ona sama se nerozhodla. Byla totiž vybrána, a to společností Universal Interactive Studios, což je "počítačová" odnož slavných filmových Universal Studios. Možná ji budete znát z toho důvodu, že se jí před pár lety velmi povedla produkce her Crash Bandicoot a Spyro the Dragon pro Playstation.

Samotní Computer Artworks jsou samozřejmě na to, že byli vybráni, patřičně pyšní. No jak by ne. Tahle relativně neznámá anglická společnost se sídlem v Londýně má za sebou zatím pouze jednu jedinou počítačovou hru - a to nedávno vyšlou Evolvu. CA se však nezaměřují pouze na herní tvorbu. Slavné jsou např. jejich organické screensavery, pracovali také pro televizi a film (spoty či efekty, např. ve filmu Hackers aneb Hackeři;), nepohrdnou ani nabídkou na videoklip.

Teď už ale zpět k Věci. Doslova. Její celosvětové vydání má zajistit Konami a to v prvním čtvrtletí roku 2002. Bude k dispozici pro všechny hlavní herní platformy, tedy nejen pro PC a Playstation 2, ale také Xbox, GameCube a dokonce i GameBoy Advance (ehm...). Celá hra bude postavena na proprietárním multiplatformním enginu CA, který má kombinovat oslňující 3D grafiku s filmovými sekvencemi údajně hodnými označení "hollywoodské". No uvidíme. Samozřejmostí má být úžasná umělá inteligence, která má trhnout všechny ty tupé vetřelce i predátory, na které jsme až doposud vzhlíželi jako na krále mimozemské hnusnosti, podlosti a krvelačnosti. Věc má být prostě O DOST lepší. Alespoň podle CA. No jsou to tvůrci, ti to přeci musí vědět nejlépe...

Prozatím není k dispozici, vyjma loga hry, absolutně žádná grafika. Dokonce ani jakékoliv další podrobnější informace nejsou k dostání. Ovšem do uvedení hry ještě nějaký ten pátek přeci jen zbývá, takže není divu. Až budou, dostanete je. Těšte se, emzáci ... Howght!

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A