Věc

Roku 1982 vtrhl do kin po (téměř) celém světě film The Thing, po česku "Věc", kde se Kurt Russel vrhal vstříc jisté smrti v boji proti tomu nejhroznějšímu monstru, jaké jsme kdy prý na celuloidu měli možnost vidět. Tak to alespoň říká oficiální tisková zpráva společnosti Computer Artworks, která se rozhodla Věc přenést na obrazovky našich miláčků.
Věc
Tedy abych byl přesný, ona sama se nerozhodla. Byla totiž vybrána, a to společností Universal Interactive Studios, což je "počítačová" odnož slavných filmových Universal Studios. Možná ji budete znát z toho důvodu, že se jí před pár lety velmi povedla produkce her Crash Bandicoot a Spyro the Dragon pro Playstation.

Samotní Computer Artworks jsou samozřejmě na to, že byli vybráni, patřičně pyšní. No jak by ne. Tahle relativně neznámá anglická společnost se sídlem v Londýně má za sebou zatím pouze jednu jedinou počítačovou hru - a to nedávno vyšlou Evolvu. CA se však nezaměřují pouze na herní tvorbu. Slavné jsou např. jejich organické screensavery, pracovali také pro televizi a film (spoty či efekty, např. ve filmu Hackers aneb Hackeři;), nepohrdnou ani nabídkou na videoklip.

Teď už ale zpět k Věci. Doslova. Její celosvětové vydání má zajistit Konami a to v prvním čtvrtletí roku 2002. Bude k dispozici pro všechny hlavní herní platformy, tedy nejen pro PC a Playstation 2, ale také Xbox, GameCube a dokonce i GameBoy Advance (ehm...). Celá hra bude postavena na proprietárním multiplatformním enginu CA, který má kombinovat oslňující 3D grafiku s filmovými sekvencemi údajně hodnými označení "hollywoodské". No uvidíme. Samozřejmostí má být úžasná umělá inteligence, která má trhnout všechny ty tupé vetřelce i predátory, na které jsme až doposud vzhlíželi jako na krále mimozemské hnusnosti, podlosti a krvelačnosti. Věc má být prostě O DOST lepší. Alespoň podle CA. No jsou to tvůrci, ti to přeci musí vědět nejlépe...

Prozatím není k dispozici, vyjma loga hry, absolutně žádná grafika. Dokonce ani jakékoliv další podrobnější informace nejsou k dostání. Ovšem do uvedení hry ještě nějaký ten pátek přeci jen zbývá, takže není divu. Až budou, dostanete je. Těšte se, emzáci ... Howght!

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

17.  6.  2018 | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

9.  6.  2018 | | 12 N/A