Věc

Roku 1982 vtrhl do kin po (téměř) celém světě film The Thing, po česku "Věc", kde se Kurt Russel vrhal vstříc jisté smrti v boji proti tomu nejhroznějšímu monstru, jaké jsme kdy prý na celuloidu měli možnost vidět. Tak to alespoň říká oficiální tisková zpráva společnosti Computer Artworks, která se rozhodla Věc přenést na obrazovky našich miláčků.
Věc
Tedy abych byl přesný, ona sama se nerozhodla. Byla totiž vybrána, a to společností Universal Interactive Studios, což je "počítačová" odnož slavných filmových Universal Studios. Možná ji budete znát z toho důvodu, že se jí před pár lety velmi povedla produkce her Crash Bandicoot a Spyro the Dragon pro Playstation.

Samotní Computer Artworks jsou samozřejmě na to, že byli vybráni, patřičně pyšní. No jak by ne. Tahle relativně neznámá anglická společnost se sídlem v Londýně má za sebou zatím pouze jednu jedinou počítačovou hru - a to nedávno vyšlou Evolvu. CA se však nezaměřují pouze na herní tvorbu. Slavné jsou např. jejich organické screensavery, pracovali také pro televizi a film (spoty či efekty, např. ve filmu Hackers aneb Hackeři;), nepohrdnou ani nabídkou na videoklip.

Teď už ale zpět k Věci. Doslova. Její celosvětové vydání má zajistit Konami a to v prvním čtvrtletí roku 2002. Bude k dispozici pro všechny hlavní herní platformy, tedy nejen pro PC a Playstation 2, ale také Xbox, GameCube a dokonce i GameBoy Advance (ehm...). Celá hra bude postavena na proprietárním multiplatformním enginu CA, který má kombinovat oslňující 3D grafiku s filmovými sekvencemi údajně hodnými označení "hollywoodské". No uvidíme. Samozřejmostí má být úžasná umělá inteligence, která má trhnout všechny ty tupé vetřelce i predátory, na které jsme až doposud vzhlíželi jako na krále mimozemské hnusnosti, podlosti a krvelačnosti. Věc má být prostě O DOST lepší. Alespoň podle CA. No jsou to tvůrci, ti to přeci musí vědět nejlépe...

Prozatím není k dispozici, vyjma loga hry, absolutně žádná grafika. Dokonce ani jakékoliv další podrobnější informace nejsou k dostání. Ovšem do uvedení hry ještě nějaký ten pátek přeci jen zbývá, takže není divu. Až budou, dostanete je. Těšte se, emzáci ... Howght!

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 29 N/A
Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podívejte se, co tvoří hráči ze světa

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podí…

Nejen, že je nový Spider-Man pro PS4 skvělou adaptací komiksu. Ještě přináší i boží foto režim.

13.  9.  2018 | | 8 N/A
Za malý poměr hráček si může herní průmysl sám, říká Alžběta Trojanová

Za malý poměr hráček si může herní prů…

11.  9.  2018 | | 15 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fotorežimu krásy peruánské džungle

Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fot…

Nejnovější Tomb Raider možná není nabitý akcí, jako historický výlet do Mayské minulosti však poslouží skvěle.

23.  9.  2018 | | 1 N/A