Věc

Roku 1982 vtrhl do kin po (téměř) celém světě film The Thing, po česku "Věc", kde se Kurt Russel vrhal vstříc jisté smrti v boji proti tomu nejhroznějšímu monstru, jaké jsme kdy prý na celuloidu měli možnost vidět. Tak to alespoň říká oficiální tisková zpráva společnosti Computer Artworks, která se rozhodla Věc přenést na obrazovky našich miláčků.
Věc
Tedy abych byl přesný, ona sama se nerozhodla. Byla totiž vybrána, a to společností Universal Interactive Studios, což je "počítačová" odnož slavných filmových Universal Studios. Možná ji budete znát z toho důvodu, že se jí před pár lety velmi povedla produkce her Crash Bandicoot a Spyro the Dragon pro Playstation.

Samotní Computer Artworks jsou samozřejmě na to, že byli vybráni, patřičně pyšní. No jak by ne. Tahle relativně neznámá anglická společnost se sídlem v Londýně má za sebou zatím pouze jednu jedinou počítačovou hru - a to nedávno vyšlou Evolvu. CA se však nezaměřují pouze na herní tvorbu. Slavné jsou např. jejich organické screensavery, pracovali také pro televizi a film (spoty či efekty, např. ve filmu Hackers aneb Hackeři;), nepohrdnou ani nabídkou na videoklip.

Teď už ale zpět k Věci. Doslova. Její celosvětové vydání má zajistit Konami a to v prvním čtvrtletí roku 2002. Bude k dispozici pro všechny hlavní herní platformy, tedy nejen pro PC a Playstation 2, ale také Xbox, GameCube a dokonce i GameBoy Advance (ehm...). Celá hra bude postavena na proprietárním multiplatformním enginu CA, který má kombinovat oslňující 3D grafiku s filmovými sekvencemi údajně hodnými označení "hollywoodské". No uvidíme. Samozřejmostí má být úžasná umělá inteligence, která má trhnout všechny ty tupé vetřelce i predátory, na které jsme až doposud vzhlíželi jako na krále mimozemské hnusnosti, podlosti a krvelačnosti. Věc má být prostě O DOST lepší. Alespoň podle CA. No jsou to tvůrci, ti to přeci musí vědět nejlépe...

Prozatím není k dispozici, vyjma loga hry, absolutně žádná grafika. Dokonce ani jakékoliv další podrobnější informace nejsou k dostání. Ovšem do uvedení hry ještě nějaký ten pátek přeci jen zbývá, takže není divu. Až budou, dostanete je. Těšte se, emzáci ... Howght!

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A