Věkové označení her - nutnost, nebo zbytečné zlo?

Zajímá vás odborný názor na škodlivost her pro děti? Myslíte si, že by hry měly být jednoznačně označeny? Tato i jiná témata se budou probírat na chatu s psycholožkou PhDr. Martou Boučkovou, který pořádá tuto středu (20. 4.) mezi 14:00 a 15:00 Sdružení obrany spotřebitelů České republiky. Bližší informace nám poskytli v tiskové zprávě:

Měla by být na obalu počítačových her pro děti informace o doporučeném věku? Myslíte si, že děti nedokáží ještě rozpoznat virtuální svět od reálného a hry s prvky agresivity na ně mohou mít špatný vliv? Nebo jste přesvědčeni, že ani jedno, ani druhé nemá význam? Ať máte jakýkoli názor, určitě vás bude zajímat chat na toto téma s psycholožkou PhDr. Martou Boučkovou, který se na www.chat.spotrebitele.info koná ve středu 20.4. od 14 do 15 hodin.
V anketě, kterou na toto téma na svých stránkách
www.spotrebitele.info uspořádalo nedávno Sdružení obrany spotřebitelů České republiky, se ze 313 účastníků vyslovilo pro uvádění věku na obalu počítačových her téměř 87 procent účastníků. Zdá se tedy, že spotřebitelé pociťují nedostatek takové informace jako problém.
"Obrátili se na nás spotřebitelé, kteří tento způsob prodeje považují za rizikový. Nemohou zjistit detaily hry, a málokterý prodejce umožňuje prohlídku hry, aby rodič zhodnotil, zda je pro dítě vhodná, nebo ne," říká Ivana Picková ze Sdružení obrany spotřebitelů. "Podstata problému může být například v tom, zda jsou všude potoky krve, nebo zda dítě získává body za "sestřelování" chodců při automobilových závodech, možností je mnoho. Ale nejde jen o agresivní hry, vždyť existuje i spousta vzdělávacích a i tam je podstatné, zda nekoupíme hru, která už dítě ničím neobohatí. Domníváme se, že taková informace je rodičovským právem a ohlas na naši anketu to potvrzuje," dodává Picková.

Zdroj: TZ

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce