Věkové označení her - nutnost, nebo zbytečné zlo?

Zajímá vás odborný názor na škodlivost her pro děti? Myslíte si, že by hry měly být jednoznačně označeny? Tato i jiná témata se budou probírat na chatu s psycholožkou PhDr. Martou Boučkovou, který pořádá tuto středu (20. 4.) mezi 14:00 a 15:00 Sdružení obrany spotřebitelů České republiky. Bližší informace nám poskytli v tiskové zprávě:

Měla by být na obalu počítačových her pro děti informace o doporučeném věku? Myslíte si, že děti nedokáží ještě rozpoznat virtuální svět od reálného a hry s prvky agresivity na ně mohou mít špatný vliv? Nebo jste přesvědčeni, že ani jedno, ani druhé nemá význam? Ať máte jakýkoli názor, určitě vás bude zajímat chat na toto téma s psycholožkou PhDr. Martou Boučkovou, který se na www.chat.spotrebitele.info koná ve středu 20.4. od 14 do 15 hodin.
V anketě, kterou na toto téma na svých stránkách
www.spotrebitele.info uspořádalo nedávno Sdružení obrany spotřebitelů České republiky, se ze 313 účastníků vyslovilo pro uvádění věku na obalu počítačových her téměř 87 procent účastníků. Zdá se tedy, že spotřebitelé pociťují nedostatek takové informace jako problém.
"Obrátili se na nás spotřebitelé, kteří tento způsob prodeje považují za rizikový. Nemohou zjistit detaily hry, a málokterý prodejce umožňuje prohlídku hry, aby rodič zhodnotil, zda je pro dítě vhodná, nebo ne," říká Ivana Picková ze Sdružení obrany spotřebitelů. "Podstata problému může být například v tom, zda jsou všude potoky krve, nebo zda dítě získává body za "sestřelování" chodců při automobilových závodech, možností je mnoho. Ale nejde jen o agresivní hry, vždyť existuje i spousta vzdělávacích a i tam je podstatné, zda nekoupíme hru, která už dítě ničím neobohatí. Domníváme se, že taková informace je rodičovským právem a ohlas na naši anketu to potvrzuje," dodává Picková.

Zdroj: TZ

Váš názor Další článek: Jak to bude se Sony PSP v Evropě?

Témata článku: , , ,